פיזיותרפיה בשילוב עם גלי הלם
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


פיזיותרפיה בשילוב עם גלי הלםהרפואה המודרנית מעמידה לא מעט פתרונות, בין אם בשדה המשחק הקונבנציונלי ובין אם האלטרנטיבי. אין צל של ספק שבתרחישים שונים השילוב בין מספר אופני טיפול הוא שעושה את ההבדל. ניתן לראות זאת כאשר בוחנים את גלי ההלם, צורת טיפול נפוצה ויעילה מאד.

לעתים, השילוב בין גלי ההלם לבין טיפולי פיזיותרפיה משנה את התמונה והופך את המענה הניתן לגוף למקיף אפילו יותר.

מדוע חשוב לבצע את השילוב של פיזיותרפיה וגלי הלם?

טיפול בגלם הלם וטיפולי פיזיותרפיה וגלי הלם יכולים להשלים את עצמם בלא מעט מובנים. המטרה בהם היא לנצל את היתרונות ואת התמורה החיובית של כל אחד מהם על הגוף, ובכך להעניק טיפול כולל שיהיה מן הסתם אפקטיבי יותר. כך גלי ההלם מסלקים את ההסתיידות באזורים אחרים בגוף, בעוד שמטרת טיפולי פיזיותרפיה משלימים היא להקטין את דרגת החומרה של הדלקת וגם את הכאבים כתוצאה מכך.סימן שאלה

המשמעות היא שיצירת השילוב עשויה להקל על המטופל ולגרום שהריפוי יהיה מעט מהיר יותר. אין פתרונות קסם ברפואה, כאשר לא פעם נדרש הליך שיקום ארוך יחסית, אבל יצירת השילוב יכולה במידה רבה להביא ל"קיצור תהליכים" ולהגדלת סיכויי ההצלחה בטיפול.

 

המצבים בהם השילוב של פיזיותרפיה וגלי הלם

יש להדגיש שלא בכל מקרה בו נשקלים טיפולים בגלי הלם הוספת הטיפולים של פיזיותרפיה וגלי הלם למארג תביא לאותו שינוי משמעותי שמצפים לו, גם אם ברור שזה לא אמור להזיק אלא יכול לשפר את המצב במובן מסוים. מחקרים (וגם דיווחים של אנשים שעברו את הטיפולים במקביל) מראים שהשילוב שבין גלי הלם לפיזיותרפיה יעיל במיוחד עבור דלקות כרוניות המופיעות במרפק הטניס או במרפק הגולף – דלקות מהן עלולים לסבול גם אנשים שלא בהכרח משחקים בסוגי הספורט האלה.

מצבים אחרים בהם השילוב בין שיטות הטיפול יכול לסייע הם דלקות ירך, דלקות בגיד הפיקה בברך, כאבי גב, דלקות כרוניות בגיד האכילס, כאבים חריפים בשכמות, גידים תפוסים ביד, דלקות כרוניות המופיעות בבורסת הירך ועוד. לכל אחד מהמקרים האלה יש חוקים משלו מבחינת דפוסי הפגיעה ודרגת החומרה שלה, אם כי שקילת השילוב הזה בנקודת ההתחלה, על ידי בעל מקצוע, יכולה להיות צעד חכם ואף מתבקש.

פיזיותרפיה וגלי הלם: כך עושים את זה נכון

מיותר לציין שחשוב לפנות למומחה בכל אחד מהתחומים שהוזכרו כדי לעבור את הטיפולים. יש לראות מהו הניסיון המקצועי שלו וכן באילו מקרים הוא מתמחה, תוך רצון להתאמה גדולה כמה שיותר למצב הספציפי.

עצם יצירת השילוב בין שני הטיפולים מצריכה תשומת לב גדולה אפילו יותר, תוך יידוע כל אחד מהגורמים הרפואיים על הטיפולים הנעשים במקביל. הידיעה הזו חשובה על מנת שהם יוכלו להיערך ולהתאים את הטיפול למענה שאמור המטופל לקבל בצד השני של המתרס וגם כדי להציב יעדים מדויקים יותר של התקדמות.

אל ניתן לראות בעלי מקצוע אשר מעדיפים קודם כל לבצע את הטיפול בדיוק כפי שהם רגילים אליו, עם התייחסות מינימלית יחסית לטיפולים שהאדם מקבל ושמשלימים אצלו את התמונה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו