כאבי גב תחתון

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

כאבים בגב התחתון נחשבים לנפוצים מאד ויכולים להופיע בכל גיל, הן אצל נשים והן אצל גברים. הסובלים מהם יכולים להיות ספורטאים מקצוענים וחובבנים וגם כאלה שאינם עוסקים בספורט. אלה יכולים להיות אנשים מבוגרים מאד וגם צעירים ואפילו ילדים ובני נוער.

כאבי גב תחתון עשויים להשפיע לא מעט על ההתנהלות היום יומית ולפגוע בתפקוד. הטיפול המוצע במקרים כאלה נקבע לרוב בהתאם לחומרת הבעיה וגם לסיבת הכאב. אחד מסוגי הטיפול, הנחשב גם לבין היעילים ביותר, הוא טיפול באמצעות גלי הלם. הטיפול ממוקד, מהיר ועם אחוזי הצלחה גבוהים.

כאבי גב תחתון

סיבות שונות לכאבים בגב התחתון:

אישיאס

אישיאס היא דלקת בעצם הירך, הבאה לידי ביטוי בכאבים בגב התחתון, בכאבים ברגליים וכמובן גם בירך. הכאב מחמיר במיוחד בזמן ישיבה ממושכת, בזמן שיעול או עיטוש ולעיתים נלוות אליו תחושת חולשה או דקירות ברגל.

התופעה יכולים להופיע בפתאומיות, בבת אחת ותסמיניה יכולים להימשך בין מספר ימים לכמה שבועות. הסובלים מאישיאס הם בדרך כלל בני 30 עד 50, כשפעמים רבות מדובר בתופעה נפוצה במיוחד במהלך תקופת ההיריון.

הסיבות לכך יכולות להיות רבות. לעיתים זו פריצת דיסק, לעיתים היצלות של תעלת עמוד השדרה, לעיתים גידולים בעמוד השדרה (מה שנחשב לנדיר מאד), לעיתים זיהום או פציעה נקודתית ולעיתים תסמונת השריר האגסי.

דלקות

דלקות בגב התחתון נחשבות גם הן לנפוצות מאד, והן מלוות בכאב ומוגבלות רבה בתנועה. הדלקות מתפתחות בדרך כלל בגילאים 20 עד 30, אך לעיתים גם בגילאים מבוגרים יותר. הסימפטומים הנלוות לכך הם כאבים בגב התחתון, המלווים פעמים רבות עם תחושת נוקשות רבה מאד בגוף, ובמצבים מתקדמים יותר הגבלה משמעותית מאד בתנועה וחוסר אלסטיות בגב

שינויים ניווניים

שינויים ניווניים הם אחת הסיבות לכאבי גב תחתון. מדובר בכאבים ממושכים מאד או בכאבים כחלק מהתקף. שינויים ניווניים בעמוד השדרה הם מקור לכאב והם באים לידי ביטוי במיוחד בגילאים המבוגרים. עם השנים שרירי הגב, שמספקים תמיכה לעמוד השדרה, הולכים ונחלשים. העומס הנוצר על המפרקים כתוצאה מכך גדל ומוביל לשינוי מבנה ישיר בעמוד השדרה.  הכאב לרוב יהיה כאב מקומי, כאב המופיע בזמן ביצוע תנועות מסוימות ולעיתים גם ילווה בהקרנה לאזור הירך

טיפול באמצעות גלי הלם במקרים של כאבי גב תחתון

במקרים של כאבי גב יש לבצע אבחון מקיף כדי לזהות את מקור הבעיה וגם את מיקומה המדויק של הדלקת או מיקומו המדויק של התהליך הניווני. הטיפולים המוצעים כיום לסובלים מכאבי גב תחתון יכולים להיות תרופות אנטי דלקתיות ותרופות משככות כאבים, הם יכולים להיות תרגילים פיזיותרפיים ובמקרים מסוימים גם ניתוחים.

טיפול נוסף הוא טיפול בגלי הלם הנחשב לחדשני יחסית, למרות שמתבסס על טכנולוגיה שפותחה עוד בשנות ה – 90 בעזרתה ריסקו אבנים בכליות. הטיפול כולל שיגור של גלי הלם ישירות אל הרקמות הפגועות והמרצת מחזור הדם ובכך אספקת חמצן טובה יותר אל האזור.

הטיפול בגלי הלם במקרים של כאבי גב, בין אם כתוצאה משינויים ניווניים, כתוצאה מטראומה לאזור, פריצת דיסק או כל סיבה אחרת שהיא נחשב ליעיל מאד ובעל אחוזי הצלחה גבוהים. שלא כמו ניתוח הוא איננו הליך פולשני ואינו מלווה בתופעות לוואי כלשהן או סכנות. הטיפול הוא טיפול קצר יחסית האורך 20 דקות כל מפגש וכולל סדרה של בין 5 ל – 10 טיפולים בדרך כלל, בהתאם למידת חומרת הבעיה. את הטיפול באמצעות גלי הלם מבצעים מטפלים מוסמכים, בעלי הכשרה רלוונטית וידע מקצועי ברמה גבוהה.

טיפול בגלי הלם – האם מדובר על טכנולוגיה חדשה לגמרי?

הטעות הגדולה בקרב אנשים נחשפים לראשונה לטכנולוגיית גלי ההלם עבור פתרון בעיות אורתופדיות ורפואיות שונות – הינה לחשוב כי מדובר על טכנולוגיה חדשה לגמרי, שהומצאה רק בשנים האחרונות. אולם, מדובר על טעות כללית ורווחת. טכנולוגיית גלי ההלם היא טכנולוגיה שנמצאת בעולם כבר שנים רבות, אך ההשבה של טכנולוגיה זו, וללקיחה שלה עבור שימוש בעולם הרפואי, והעולם האורתופדי – היא השבה אשר נעשתה רק במספר השנים האחרונות. כבר מספר שנים שמתבצע שימוש בטכנולוגיה של גלי הלם עבור פתרון של בעיות אורתופדיות שונות, כאשר בדרך כלל מדובר על פתרון של בעיות אורתופדיות אשר נוגעות לכאבים כרוניים שלא עוברים ולא ניתן לפתור אותם בשום צורה אחרת, זאת לדוגמת כאבי גב תחתון.

כיצד הטיפול בגלי הלם לפתרון של כאבי גב תחתון עשוי להיראות?

חשוב להבין שהטיפול בגלי הלם הוא טיפול אשר מתייחס בסופו של דבר לסדרה של טיפולים רפואיים בגלי ההלם, ולא רק לטיפול אחד חד פעמי, זאת בדומה למעבר ניתוח, וכיוצא בזאת. טיפול בגלי הלם לפתרון של בעיות אורתופדיות שונות, הוא טיפול אשר לוקח לרוב כ10 טיפולים, אך ככלל, הוא משתנה בהתאם לכל אדם, למצבו הבריאותי, ולהצלחת שלבי הטיפול השונים בגלי ההלם. לרוב, כאשר מדובר על אנשים שעוברים טיפול בגלי ההלם לפתרון של בעיות אורתופדיות שונות, זאת לדוגמת כאבי גב תחתון אזי שאנשים אלה מעידים על כך שניתן להרגיש את התוצאות והשינוי שחל בעקבות הטיפול בגלי ההלם על אותו האזור בגוף, בדרך כלל בסביבות הטיפול הרביעי או החמישי מתוך סדרת הטיפולים בגלי ההלם. עוד חשוב לדעת, כי לטיפול בגלי ההלם אין שום תופעות לוואי שמורגשות על הגוף שלנו.

אם אתם סובלים מכאבי גב תחתון ולא מוצאים את המענה הנכון, טיפול באמצעות גלי הלם יכול לסייע לכם לפתור את הבעיה. במקביל, חשוב מאוד לבצע מתיחות, לדאוג לישון על מזרון איכותי אורטופדי, להזיז את הגוף תוך הקפדת פעילות גופנית ולהימנע מסחיבת משקל כבד.

טיפול גב עם תוצאות מוכחות

כאשר מחפשים עזרה עם כאבי גב מוטב ללכת על הטיפולים המוכחים. אלה שלא אמורים להביא איתם כל מיני סימני שאלה שיהיה עליכם לחשוש לגביהם. זוהי הסיבה שבגללה טיפול עם גלי הלם הפך להיות לאחד מהטיפולים הנפוצים ביותר במקרה הזה. לא מדובר על שיטת טיפול שמתיימרת להביא שיפור לאנשים הסובלים מכאבי גב. מדובר על שיטת טיפול שכבר מוכיחה את עצמה שנים רבות כשיטה עם תוצאות חד משמעיות. הגיע הזמן שתוכלו להיפרד לשלום מכאבי הגב שיכולים להטריד אתכם לא מעט.

 הקלה בכאבים באופן מידיי

עוד סיבה להתחיל טיפול עם גלי הלם היא שמדובר על טיפול שמביא תוצאות מיידיות. אומנם את התוצאה הסופית תוכלו לראות רק לאחר מספר טיפולים, אך השיפור הוא יחסית מהיר. מטופלים אחרי הטיפול הראשון מספרים כי התחושה היא אחרת לגמרי. הם כבר לא צריכים לחשוש בכל פעם שהם עושים תנועה חדה. ברגע שעל הטיפול הראשון יהיה ניתן לראות שיפור מסוים זה מדרבן את האנשים להמשיך בטיפול. כעבור מספר מועט של טיפולים יהיה אפשר לראות שיפור משמעותי שלא נראה כמותו. לא תצטרכו למצוא את עצמכם סובלים עוד מכאבי גב טורדניים.

טיפול לא פולשני לכאבי גב

יש כאלה שנכנסים לחרדה כאשר הם שומעים את המונח גלי הלם. המציאות היא שלא מדובר על טיפול פולשני, הוא אפילו לא יביא איתו כאב מיוחד. יש כאלה שמספרים כי הם אפילו לא הרגישו את הטיפול עצמו. כך שאם בגלל החשש מפני הטיפול עצמו נמנעתם ממנו, מוטב כי תכירו את המציאות עצמה. המציאות היא שהטיפול הזה לא מביא איתו כאבים או תחושת אי נעימות מיוחדת. הכאבים של כאבי הגב יהיו הרבה יותר משמעותיים בהשוואה לכאבים של הטיפול. אל תוותרו על האפשרות לפתוח דף חדש ללא כאבי גב.

תוצאות טובות לטווח הרחוק

עזרה עם כאבי גב צריכה להיות עזרה שנותנת לכם שקט לטווח הרחוק. הרי לא תרצו למצוא את עצמכם מתמודדים עם אותם כאבים כעבור זמן קצר. גלי הלם נועדו על מנת להביא להשפעה טובה לטווח הרחוק, ולא רק לטווח הקצר. בשונה מטיפולים אחרים שהם משפיעים רק לטווח הקצר, ולא לטווח הרחוק. אין סיבה שלא תביאו את עצמכם למצב שבו תוכלו להנות מהשקט שבו הגב לא יטריד אתכם יותר. גם אם הכאבים יחזרו כעבור זמן רב תדעו כי יש טיפול אחד שהוא הכי יעיל עבורכם. אנו כמובן מדברים על גלי הלם שיחזירו לכם את ההנאה מביצוע פעולות פשוטות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו