גלי הלם כואב

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

טיפול בגלי הלם הוא אחד מהבשורות החדשות והמתקדמות ביותר כיום בעולם הרפואה המתקדמת והחדשנית. מדובר על טכנולוגיה רפואית אשר נכנסה לחיים שלנו במהלך השנים האחרונות, זאת כאשר מדובר כיום על אחד מהאופציות הטובות והמועילות ביותר להתמודדות ופתרון של בעיות רפואיות רבות ושונות כגון – דורבן בעקב, הסתיידויות של הגידים, כתף קפואה, ודלקת בירך. היתרון הגדול והעיקר של שיטת הטיפול בכלי הלם כואב הינו שמדובר על טיפול רפואי שלא מהווה טיפול פולשני, והוא אינו מצריך כלל ביצוע של הרדמה מקומית או מלאה, זאת בדומה להרדמות שמבצעים במספר רב של הליכים רפואיים קשים יחסית. טיפול בגלי הלם הוא טיפול אשר מתבצע כיום על ידי פיזותרפיסט שעובר התמחות קצרה בשיטת טיפול זו, ולאחר מכן הוא יכול לבצע את הטיפול בגלי הלם בקלות ובשליטה מלאה על מגוון רחב של פרמטרים במהלך הטיפול, אשר מאפשרים את ביצוע הטיפול בצורה היעילה והטובה ביותר.

גלי הלם כואב – כיצד הטיפול בגלי הלם פותח?

בסופו של דבר, הטיפול בגלי הלם הוא טיפול מתקדם מאוד בתחום האורתופדי, אשר החלה בכל ולמעשה בתור טיפול שהותאם בכלל בהתלה לריסוק של אבנים בכליות. מאז ועד היום מסקנות רבות והתאמות רבות של הטיפול בגלי ההלם נוצרו, כך שלמעשה כיום מדובר על פתרון יעיל ביותר לטיפול בבעיות אורתופדיות רבות ומגוונות שקיימות בגוף שלנו. כיום למעשה ניתן לבצע טיפול בגלי הלם עבור טיפול של בעיות אורתופדיות רבות באזורים שונים בגוף שלנו שנפגעו למעשה מבעיות שונות כגון דלקות והסתיידות בגידים השונים, ומדובר על טיפול רפואי שכיום מומלץ מאוד על ידי אורתופדים ואנשים מקצוע רבים שמבינים ומתמחים בטיפול בבעיות רפואיות מסוג זה.

גלי הלם כואב – כיצד בעצם טיפול בגלי הלם עובד?

כשמדברים על טיפול בגלי הלם, עלינו להבין שמדובר על טיפול רפואי שגורם בסופו של דבר לזעזוע נקודתי באזור בו אנחנו מעוניינים לטפל, זעזוע נקודתי שבסופו של דבר מעורר את הגוף שלנו, ורכיבים ספציפיים בגוף שלנו, על מנת שבסופו של יום הם יטפלו בדלקת שלנו. בנוסף לטיפול אשר קיים בדלקת, גלי ההלם שאנחנו מבצעים משפיעים בצורה ישירה על מערכת העצבים שלנו, וגורים בעצם להפחתת הרגשת הכאב על ידי מערכת העצבים שלנו בעצמה. לעומת דרכי טיפול ישנות יותר מהדרכים הפופולאריים שמוכרות יותר כיום, כגון – זריקות, תרופות אנטי דלקתיות, עיסוי, ועוד, טיפול בגלי הלם כואב מוכחים כטיפולים עם אחוזי יעילות הרבה הרבה יותר גבוהים ושמסייעים לגוף הרבה הרבה יותר בעצם.

גלי הלם כואב – האם טיפול בגלי הלם הוא טיפול בטוח?

עליכם להבין כי הטכנולוגיה שעליה מתבסס הטיפול בגלי ההלם, היא טכנולוגיה אשר נמצאת בשימוש רפואי כבר עשרות של שנים, ומדובר כאמור טכנולוגיה שבוצעה על גבי מיליוני אנשים בעולם. שימוש בטכנולוגיה של גלי הלם מוכחת בתור טכנולוגיה  שלא  מערבת עימה כמעט תופעות לוואי בכלל. תופעות הלוואי היחידות שקיימות, הן תופעות לוואי מינוריות, וכמעט ולא מורגשות כלל, זאת לדוגמת – עקצוץ קל, אדמומיות נקודתית, וכאב קל שעובר לאחר מספר בודד של שעות, וכאמור כל תופעות הלוואי הללו של טיפול בגלי הלם הן תופעות לוואי שחולפות תוך רגעים ספורים.

גלי הלם כואב – תוך כמה זמן נוכל להרגיש את השיפור בעקבות הטיפול בגלי הלם?

עלינו לזכור שטיפול בגלי הלם הוא טיפול אשר מתבצע בסדרה של פגישות וטיפולים, אר נמשכים לאורך פרק זמן מסוים. ולמרות זאת, מטופלים רבים בגלי הלם מעידים על כך שכבר לאחר הטיפול הראשון הם מרגישים שיפור כלשהו בכאב שהם הרגישו. ככל הנראה מדובר על שיפור זמני, אשר מורגש בעקבות ההלם ותחושת השוק שנשארת בגוף שלנו לאחר הטיפול הראשון בגלי הלם. השיפור האמיתי, והלא זמני שאנחנו מרגישים לאחר טיפול בגלי הלם, הוא שיפור אשר יורגש בדרך כלל לאחר מספר טיפולים שונים בגלי הלם, כאשר ניתן לראות תוצאות ממשיות ותוצאות קבועות לאחר פרק זמן של 3 או של 4 טיפולים. כמובן שמדובר על הרגשה שמשתנת בין מטופל למטופל.

גלי הלם

מהם היתרונות אל מול החסרונות של טיפול באמצעות גלי הלם ומה עוד חשוב לדעת בנושא?

בעיקרון, כל טיפול שנבחר יביא איתו יתרונות אל מול חסרונות וזה משהו שחשוב לדעת ולהיות מודעים אליו לפני כן, בעיקר משום שאנחנו מתחייבים לסדרת טיפולים, אחרת לא תהיה יעילות לטווח הרחוק. היתרון המרכזי של טיפול באמצעות גלי הלם בא לידי ביטוי, בכך שאנחנו נהנים משיפור ניכר בכאבים, כבר מהטיפול הראשון. בנוסף, אמנם הטיפול גורם לסוג של אי נוחות או כאב קל, אבל לא מדובר במשהו שהגוף לא מסוגל לסבול. ברוב המקרים, טיפול באמצעות גלי הלם מחליף תהליכים כירורגיים מורכבים כמו למשל ניתוחים מסוגים שונים בתחום האורטופדיה. בהשוואה לטיפולים אחרים, הטיפול בגלי הלם נחשב לזול. החיסרון של הטיפול, הוא בכל שאנחנו צריכים לבצע כמה טיפולים, לרוב סדרה של בין 6-10 טיפולים, בהתאם לבעיה ובהתאם לחומרה שלה. לפני שאתם בוחרים במכון או מטפל כזה או אחר המתמחה בטיפול באמצעות טיפול בגלי הלם, כדאי לבדוק המלצות, כדאי לדבר קצת עם אנשים שעברו את הטיפול לפני כן ורק אז לפי זה לקבל החלטות. חשוב שזה יהיה מטפל פיזיותרפיסט או מטפלת פיזיותרפיסטית ולראות שאכן יש פוטנציאל לטיפול, בהתאם לבעיה ולכאבים מהם אתם סובלים. אין ספק, שאם אתם מתאימים לטיפול, הטיפול ישנה את חייכם לגמרי ותוכלו לבצע המון פעולות שלא יכולתם לבצע עד אותו הרגע.

טיפול בגלי הלם הוא טיפול עוצמתי ויעיל מאוד שמתאים לבעיות אורתופדיות שונות. הטיפול מזרז תהליכי ריפוי ומסייע בהפחתת כאבים. מהו טיפול בגלי הלם, כיצד הוא מסייע להפחתת כאבים ומה היתרונות שלו? על כך נרחיב במאמר הבא.

טיפול בגלי הלם כאבים- מהו טיפול בגלי הלם?

טיפול בגלי הלם הוא טיפול שמתבצע על ידי מכשיר עוצמתי. עם טיפול בגלי הלם ניתן לזרז תהליכי ריפוי בבעיות אורתופדיות שונות בגוף שלנו.

יש שני סוגי מכשירים עיקריים בהם מבצעים טיפול בגלי הלם-

  • גלי הלם אקוסטיים
  • גלי הלם רדיאליים

שני סוגי המכשירים הללו עובדים בצורה מעט שונה אך מביאים לתוצאות זהות, אפקטיביות וטובות מאוד. לכן, לא משנה באיזה סוג מהמכשירים יבצעו את הטיפול. מה שכן כדאי לקחת בחשבון הוא מקצועיות המטפל שמבצע את הטיפול. חשוב מאוד לבחור במטפל פיזיותרפיסט עם הסמכה לטיפול ועם ידע באנטומיה, פיזיולוגיה ואבחון בעיות אורתופדיות שונות או ברופא מתאים. כאשר אתם בוחרים במטפל מקצועי אתם מגדילים את הסיכוי לטיפול בטוח שיוביל להחלמה. לכן בקשו לראות תעודות מתאימות שיעידו על ידע והסמכה נדרשת.

טיפול בגלי הלם כאבים- שילוב עם שיטות אחרות

טיפול בגלי הלם יכול להביא לתוצאות יעילות ויציבות, אך יש לקחת בחשבון שפעמים רבות יש לשלב אותו עם שיטות טיפול נוספות. לדוגמא, עם הבעיה היא יציבתית, בעיה שנובעת מחוסר איזון שרירי או מפרקים שמשפיעים על הבעיה, הטיפול בגלי הלם יעזור לפתור את הבעיה אך יש סיכוי גדול שלאחר תקופה מסוימת הבעיה תחזור מאחר שיש לטפל במקור שלה. לכן, חשוב מאוד לשלב בין טיפול בגלי הלם לטיפולים מתחום הפיזיותרפיה. בזכות הפיזיותרפיה יהיה ניתן לבדוק את המטופל בצורה מקיפה ולאבחן את מקור הבעיה. טיפולים מתחום הפיזיותרפיה כוללים בין היתר תרגילים, טיפולים ידניים, דיקור ועוד.

טיפול בגלי הלם כאבים- כיצד הטיפול מפחית כאבים?

הטיפול בגלי הלם עובד על אנרגיה אקוסטית בתדרים משתנים ובעוצמות שונות. אלה משמשים לריפוי של רקמות שונות בגוף. גלי ההלם למעשה חודרים את העור ואת הרקמות הרכות ומגיעים עד לרקמות שריר- שלד. כך הם גורמים לזירוז של תהליכי הריפוי באזורים הפצועים והכואבים.

בזמן הטיפול בגלי הלם, מופרשים אנדורפינים. האנדורפינים מפחיתים את הכאבים שחש המטופל ולמעשה משבשים את שדר הכאב שמגיע למוח מהאזור הפצוע. טיפול בגלי הלם יכול לסייע בהפחתת כאבים החל מהטיפול הראשון וכמובן לאורך הטיפולים הנוספים.

טיפול בגלי הלם כאבים- השפעות נוספות על הגוף

יצירת כלי דם חדשים טיפול בגלי הלם מעודד צמיחה של כלי דם קטנים באזור המטופל. על ידי כך ניתן לחדש ולהגביר את חילוף החומרים במקום הפגוע. חילוף החומרים המהיר מעורר תהליכי ריפוי.
הפחתת תהליכים דלקתיים יפול בגלי הלם עובד על אנרגיה אקוסטית. האנרגיה הזו מעודדת יצירת קולגן. קולגן הוא חומר שנוצר בגוף בתהליכי ריפוי. כמו כן אנרגיה אקוסטית מעודדת פירוק של משקעי סידן ברקמות שעברו הסתיידות. על ידי ייצור קולגן ניתן לבצע תהליכים של בניה ותיקון של רקמות. הקולגן החדש שנוצר במהלך הטיפול הוא חזק ודחוס יותר ומתארגן בצורה אורכית בהתאם למבנה הגיד. בזכות הטיפול ניתן לראות גם ירידה במדדי דם שמעידים על דלקת.
הסתיידויות הסתיידויות המצטברות על סיבי הגיד, עלולות לעורר את הדלקת המקומית ולגרום לדלקות גידים. הסתיידות גידים, היא תהליך ניווני שנובע מסיבות שונות ונוצר במהלך השנים. ניתן לנקות הסתיידויות על ידי ניתוחים, אך יש לקחת בחשבון שהתערבות כירורגית עלולה ליצור סיבוכים רבים כמו פגיעה בעצבים, פגיעה בגידים הסמוכים או צלקת בעייתית. הטיפול בגלי הלם הוא למעשה תחליף להליך כירורגי. עם הטיפול ניתן לנקות את ההסתיידויות בלי להסתכן בסיבוכי הניתוח במשך הזמן הדלקת תעלם, הכאבים יופחתו וההסתיידויות המקומיות יתפרקו
שחרור נקודות טריגר בשרירים נקודות טריגר בשרירים הם מעין קשר שנוצר בסיבי השריר. בדרך כלל נקודות אלה מקושרות עם כאבי גב, צוואר, כתפיים וגפיים. הקשר בשריר, נוצר מכיווץ יתר של סרקומרים בשריר. בעקבות כיווץ היתר, נוצר לחץ על כלי הדם באזור ואספקת הדם המקומית קטנה מאוד. מאחר שכלי הדם חסומים והם לא מפנים את הפסולה באזור, עלולים להצטבר באזור חומרי פסולת. ההצטברות של חומרי הפסולת גורמת לגירוי קצות העצבים ולכיווץ נוסף של הסרקומרים. מדובר במעגל קשה שניתן לפתור על ידי טיפול בגלי הלם. הטיפול למעשה מפרק את הקשר שנוצר ומאפשר החלמה.

טיפול בגלי הלם כאבים- יתרונות

זמן החלמה קצר יותר טיפול בגלי הלם מאפשר קיצור של זמן ההחלמה במקרים שציינו מעל
טיפול במקרים כרוניים עם טיפול בגלי הלם ניתן לטפל אף במקרים כרוניים שנמשכים זמן רב
טיפול עמוק טיפול בגלי הלם מאפשר חדירה עמוקה לרקמות. על ידי כך ניתן אף לטפל ברקמות עמוקות שנפגעו כמו לדוגמא טיפול בדורבן או טיפול בדלקת בפלנטר פאסיה- אלה נמצאים עמוק מתחת לשכבות שומן
מחליף התערבות כירורגית טיפול בגלי הלם מחליף את הצורך בהתערבות כירורגית והמון ניתוחים נמנעים בזכות טיפול זה. הטיפול יעיל במקרים של בעיה ממושכת שלא מגיבה לטיפולים אחרים. למעשה מדובר בטיפול האחרון שיבצעו לפני שיחליטו על ניתוח. גם חברות הביטוח מכירות בטיפול כמחליף ניתוח ומשתתפות בהחזרים
המחקרים מעידים על יעילות הטיפול בגלי הלם מוכח מחקרית ומאושר על ידי ה-FDA. מדובר בטיפול בטוח שנבדק ונחקר לאורך שנים על ידי אנשי מקצוע. במידה שצריכים לעבור טיפול בגלי הלם יכולים להיות בטוחים שמדובר בטיפול יעיל ללא סיכונים וללא נזקים גופניים שונים
שילוב עם פיזיותרפיה פיזיותרפיה היא מקצוע פרא רפואי שנועד לטפל בבעיות אורתופדיות שונות. מכוני פיזיותרפיה רבים מבצעים טיפולים בגלי הלם. השילוב בין גלי הלם לבין טיפול פיזיותרפיה מאפשר לקבל תוצאות טובות ויציבות ושיקום מלא של הבעיה

עולם הרפואה הוא אחד העולמות שנמצאים מאז ומתמיד בהתקדמות טכנולוגיות וצמיחה בלתי פוסקת, זאת כאשר תמיד ישנה כוונה לגלות פטנטים רפואיים חדשים, להמציא טיפולים חדשים שלא היו כמותם בעבר, ובעצם לעשות כל דבר אשר יכול לשפר את אורח החיים הממוצע של בני אדם כיום, להאריך את החיים של בני אדם כיום, ולסייע לרופאים ולצוותים הרפואיים שנמצאים מיום ליום בעומס רב יותר בעבודה שלהם. אחד מהחידושים הרפואיים המשמעותיים ביותר והפופולאריים ביותר בעולם במשך השנים האחרונות, הוא גלי הלם טיפול. חידוש טכנולוגי בתחום הרפואה האורתופדית, אשר העמיד אלטרנטיבה מיוחדת לבעיות רפואיות רבות בתחום האורתופדי, כגון – בעיות ברצועות וגידים, בעיות שלד, בעיות בנקודות חיבור של גידים ורצועות בגוף, ועוד.

כיצד טיפול בגלי הלם עובד בסופו של דבר?

טיפול בגלי הלם הוא טיפול אשר נועד לגרום לזעזוע חזק ועז בחלקים נקודתיים בגוף שלנו, זעזוע אשר מסייע בהיבטים רבים להתמודדות עם בעיות ותסמינים רפואיים רבים. הטיפול בגלי הלם מעורר רכיבים רבים בגוף שלנו, ובזכות ההתעוררות של החלקים הללו, מתבצעת מלחמה יותר גדולה של הגוף שלנו עצמו כנגד הדלקת הספציפית או הסיטואציה הרפואית אשר הגוף עומד כנגדה. בנוסף לטיפול של גלי הלם בדלקת, גלי ההלם שמוחדרים לגוף שלנו משפיעים בסופו של יום על מערכת העצבים בגוף שלנו, דבר אשר מסייע ומועיל בסופו של דבר להרגשת כאב פחותה וקטנה יותר מהרגשת הכאב שהייתה לפני כן. ישנם דרכי טיפול רבים אשר קיימים כיום בדרכים המסורתיות יותר, זאת לדוגמת – תרופות נגד דלקות, פיזותרפיה, עיסוי, זריקות שונות, ועוד, אך כל הטיפולים הללו לא מועילים במצבים של כאבים כרוניים, אשר לא עוברים לאורך זמן מסוים, זאת לבטח שלא בהשוואה לאיך שגלי הלם טיפול יכולים לסייע במצבים כרוניים.

עד כמה הטיפול בגלי הלם הוא טיפול בטוח לביצוע?

חשוב להבין – על אף שהטיפול בגלי ההלם הוא טיפול יחסית חדש כטיפול בבעיות אורתופדיות שונות בימינו, מדובר על טכנולוגיה אשר קיימת ומשומשת בעולם כנגד דברים שונים רבים כבר למעלה מעשור, זאת כאשר במהלך העשור הזה טכנולוגיית גלי ההלם נוסתה כנגד מיליוני בני אדם ברחבי העולם כולו. לאורך כל משך הזמן הזה, לא נמצאו שום תופעות לוואי רציניות אשר באות יד ביד עם הטיפול בגלי הלם, ותופעות הלוואי היחידות שאכן נמצאו לטיפול בגלי הלם הן תופעות לוואי מינוריות ומזעריות ביותר, לדוגמת – אדמומיות קלה, נפיחות זעירה, וכאב קל מאוד, זאת כאשר כל תופעות הלוואי הללו עוברות וחולפות בכל המקרים לאחר מספר קטן מאוד של שעות.

באילו מצבים מומלץ לפנות לטיפול בגלי הלם?

כיום, ידוע כי גלי הלם יכולים לעזור למגוון גדול מאוד ורחב של בעיות שמורגשות בשרירים ובשלד. הטיפול כיום מבוצע על מנת להתמודד עם מצבים של דלקות שונות ושל הסתיידות בגוף שלנו, בעיקר כאשר מדובר על אזורים בגוף אשר מחברים בין חלקי גוף שונים, זאת לדוגמת – רצועות וגידים בכתף, במפרקים השונים, בברך, ואפילו בירך.

יתרונות מול חסרונות

בעיקרון כמו בכל טיפול אחר אותו אנחנו בוחרים, לטיפול באמצעות גלי הלם יש יתרונות אל מול חסרונות שאותם כדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים לבצע את הטיפול, באופן כזה או אחר. בהיבט של היתרונות, הטיפול באמצעות גלי הלם אמנם גורם לסוג של אי נוחות, אבל הוא לא כואב, זאת בשונה מטיפולים אחרים, בהם המטופל כן יחוש כאב, למשל טיפולי פיזיורתפיה עמוקים או עיסוי רפואי. בנוסף, הטיפול באמצעות גלי הלם אינו פולשני ולא כולל שימוש בזריקות או תרופות המכילות חומרים או רכיבים כימיים, אלו משפיעים על הגוף גם בהיבט הפיזי וגם בהיבט הנפשי ומביאים מגוון רחב של תופעות לוואי ותסמינים. בנוסף, אחד היתרונות הבולטים בטיפול באמצעות גלי הלם בא לידי ביטוי, בכך שלאחר הטיפול המטופל אינו מוגבל באופן כזה או אחר, ויכול לחזור לשגרת החיים שלו באופן כמעט מיידי ומלא. תהליך הריפוי נעשה בצורה טבעית בהתאם ליכולות הריפוי הטבעיות של הגוף.

למרות היתרונות של טיפול באמצעות גלי הלם, לא ניתן להתעלם מהחסרונות,שכן יש כהתחייבות לתהליך וטיפול אחד אינו מספיק. בנוסף, יש לבחור מומחה לטיפול באמצעות גלי הלם ולא בכל מקום הטיפול נעשה בצורה מקצועית. גם בהיבט המחקרי, מכיון ומדובר בטיפול יחסית חדש, לא ממש יודעים איך זה משפיע על הגוף לטווח הרחוק.

לאחר כמה זמן ניתן להרגיש את השיפור כאשר אנחנו בוחרים בטיפול בגלי הלם?

דבר ראשון, חשוב להבין ולדעת כי טיפול בגלי הלם הוא לא טיפול חד פעמי, בדומה לניתוח, אלא כי מדובר על סדרת טיפולים רציפה. במהלך סדרת הטיפולים הזו, המטופלים שיעברו את הטיפול שגלי הלם יאלצו להגיע למספר מסוים של פגישות אצל הפיזותרפיסט, זאת כאשר בכל פגישה יבצעו את אותו הטיפול בגלי הלם כנגד אותם האזורים בגוף שלנו. מטופלים רבים בגלי הלם טענו בעבר כי הצליחו להרגיש את תוצאות הטיפול בגלי ההלם כבר לאחר הפגישה הראשונה, אולם, מדובר על הרגשה רגעית של שיפור המצב, אשר נובעת ככל הנראה מההלם והשוק הרגעיים שנוצרים בגוף שלנו לאור הכאב הגדול שאנו מרגישים בטיפול הראשון. את ההרגשה האמיתית של השיפור התמידי במצב, נהוג למעשה להרגיש לאחר בערך 3 עד 4 טיפולים בגלי ההלם, שם באמת ישנו שינוי תמידי שחל בגוף שלנו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו