דלקת בגידים

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דלקת בגידיםדלקת בגידים היא אחת מפציעות הספורט הנפוצות, הן בקרב ספורטאים וותיקים ומקצוענים והן בקרב חובבנים וכאלה שבתחילת דרכם. הדלקת יכולה להופיע בגידי הכתף, שורש כף היד, המרפק, הברך או הירך ולפעמים היא חולפת מאליה.

במקרים אחרים היא מצריכה טיפול, שכן הופכת לכרונית ופוגעת בתפקודו ובהתנהלותו של הספורטאי. הטיפולים המוצעים כיום לסובלים מדלקת גידים יכולים להיות כאלה המערבים תרופות שונות, כמו תרופות אנטי דלקתיות ותרופות משככות כאבים ובמקרים אחרים יכולים להיות פולשניים, כמו ניתוח למשל. אפשרות נוספת היא הטיפול באמצעות גלי הלם, הידוע באחוזי ההצלחה הגבוהים שלו ובהיותו כזה שיכול פעמים רבות גם להחליף סוגים אחרים של טיפולים, לרבות ניתוח.

כיצד באה לידי ביטוי דלקת בגידים

בזכות הגידים מתאפשר תפקודם של המפרקים ומתאפשרת תנועתיות הגוף. עומסים רבים על הגיד, טראומה או פגיעה ישירה בו, יכולים לגרום לדלקת מקומית, המשפיעה לא מעט על ההתנהלות היום יומית ועל הפעילות עצמה. דלקת בגידים באה לידי ביטוי בדרך כלל בכאב, שהופך ונהיה חזק יותר ויותר עם הזמן וככל שמניעים את האזור שנפגע.

לעיתים נלוות לכך גם נפיחות מקומית, לעיתים תחושה של שפשוף בעת הנעת האיבר ולפעמים גם בחום מקומי. במקרים מסוימים הדלקת היא קלה וכל שנותר לעשות הוא לנוח כדי לאפשר לגוף להתרפא, ובמקרים אחרים הדבר מורכב יותר ויכול לגרום לנזק משמעותי לגיד. זו גם הסיבה מדוע חשוב לפנות לרופא, המתמחה ברפואת ספורט, כדי לאבחן את הבעיה, את הסיבה לה, ולהציע טיפול מתאים.

אפשרויות הטיפול המוצעות במקרים של דלקת בגידים

ישנם סוגים שונים של טיפול דלקת בגידים. חלק מהם נחשבים לשמרניים וחלק לפולשניים. תרופות משככות כאבים ותרופות אנטי דלקתיות הן טיפול שמרני, המוצע במקרים כאלה, וזאת לצד מנוחה, הימנעות ממאמץ או מפעילות ספורטיבית כלשהי. במקרים אחרים מוצעות זריקות של קורטיזון, ישירות למקום, העוזרות בהתמודדות עם התהליך הדלקתי ובמקרים אחרים מוצעים טיפולים פיזיותרפיים.

במקרים קיצוניים יותר מוצע כאפשרות ניתוח, הליך פולשני מורכב מאד המספק מענה במצבים בהם טיפול אחר איננו עוזר. אפשרות נוספת היא טיפול באמצעות גלי הלם, המתאים במקרים של בעיות אורטופדיות שונות וגם פציעות ספורט. הטיפול בגלי הלם יכול להחליף לרוב את ההליך הניתוחי והוא איננו מלווה בתופעות לוואי או סכנות כלשהן.

גלי ההלם, שמשודרים על ידי מכשיר מיוחד, מגיעים ישירות אל הגיד הפגוע ומעודדים את תהליך הריפוי שלו. הם משפרים את זרימת הדם אל המקום ואת אספקת הדם אליו. הטיפול הוא מהיר, אורך כ – 20 דקות בדרך כלל והוא חלק מסדרה של 5 עד 10 מפגשים טיפוליים, שמספרם נקבע בהתאם לחומרת הדלקת, מיקומה והתסמינים הנלווים לה.

שילוב של גלי הלם יחד עם טיפולים נוספים

ישנם ספורטאים הבוחרים לשלב את הטיפול בגלי הלם במקרה של דלקת בגיד יחד עם טיפול פיזיותרפי או טיפול משלים אחר, כמו למשל הידרותרפיה. שילוב בין מספר טיפולים יכול לספק לספורטאי מענה מקיף ומוצלח עוד יותר ולאפשר לו לחזור לפעילות מלאה מוקדם ככל שניתן.רגל

הטיפול בגלי הלם מוצע כיום על ידי פיזיותרפיסטים ועל ידי מטפלים מקצועיים, המתמחים בכך, מטפלים בעלי הכשרה בתחום וניסיון של שנים. הטיפול עצמו מתבסס על טכנולוגיה שמוכרת לנו עוד משנות ה – 90, בעזרתה ריסקו אבנים בכליות. מדובר במענה מושלם לכל ספורטאי, המעוניין בטיפול עם סיכויי הצלחה גבוהים מאד, טיפול שלא נדרשת אחריו תקופת החלמה ולא נלוות אליו תופעות לוואי לא נעימות העשויות לפגוע בהתנהלות היום יומית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו