טיפול בגלי הלם לסובלים משין ספליט

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

ספורטאים רבים בעיקר כאלו אשר עוסקים בפעילות גופנית בעצימות גבוהה ולאורך זמן כמו ריצה למרחקים ארוכים ובתדירות גבוהה ועוד סובלים מפציעות ספורט שונות הנובעות כתוצאה מעומס רב המופעל על הגוף, השרירים ועוד. אחת מהפציעות ממנה סובלים ספורטאים העוסקים בריצה היא פציעה הנקראת שין ספליט, פציעה אשר גורמת לכאבים רבים באזור השוקיים כתוצאה מהעומס הרב המופעל על השרירים המחוברים לשוק טיפול בגלי הלם לסובלים משין ספליט

שין ספליט – מה זה בדיוק? ממה נובע? וכיצד מאבחנים?

עומס קיצוני המופעל על הרגליים, כמו עומס הנובע מריצה מרובה אימוני הכנה לצבא ועוד יכולים לגרום לכאבים באזור השוק. פעמים רבות הכאבים יעברו תוך זמן קצר רק בעזרת מנוחה אך יש מצבים בהם הפגיעה בשוק היא משמעותית יותר ולרוב מגיעה כאשר מתעלמים מכאב שהופיע קודם לכן אז יש סיכוי שמדובר בשין ספליט. כאב שין ספליט הינו כאב המופיע באזור שמעל הקרסול ומתחת לברך בקדמת עצם השוק, כפי שציינו הוא מאפיין אנשים העוסקים בפעילות גופנית מאומצת. אבחון של שין ספליט מתבסס על תשאול אודות ההיסטוריה המשפחתית והאישית של האדם, בדיקה גופנית ולעיתים משולבות בדיקות מתקדמות נוספות כולל בדיקות מעבדה שונות, תצפית על אופן ההליכה, העמידה, טווחי התנועה של הרגל ועוד.

כיצד מטפלים בשין ספליט?

הדרך הכי טובה לטפל בשין ספליט היא להימנע מעומסים רבים לאורך זמן וכאשר מתחיל כאב או חוסר נוחות לתת לגוף מנוחה. במידה ואכן התפתח שין ספליט הדבר הכי חשוב זה להפסיק את הפעילות שגורמת לכאב אך חשוב להמשיך לבצע פעילויות אשר אינן יוצרות עומס או גורמות לכאב, שכיבה במיטה ומנוחה מלאה אינם מומלצים שכן הנזקים מכך הם גדולים בהרבה מהתועלת. במידה וממשיכים באימוני אירובי אחרים חשוב להיעזר בתומך לאורך האימון, בצעו מתיחות והקפידו על נעליים נוחות ותומכות הסופגות זעזועים ובמדרסים במידת הצורך. זמן ההחלמה יכול לקחת מספר שבועות טובים, גם לאחר שהכאב עובר דרושים 4 עד 8 שבועות נוספים להחלמה מלאה של הרקמה הפגועה. בתום תקופת ההחלמה החזרה לפעילות צריכה להיות בצורה מדורגת. טיפולים נוספים היכולים לעזור ולזרז החלמה הם טיפולים על ידי אולטרסאונד, גלי הלם ועוד.

גלי הלם, מה זה בדיוק?

גלי הלם זהו טיפול המבוצע באמצעות מכשיר מיוחד אשר באמצעות נקישות יוצר גלי קול. אותם גלים מעוררים בגוף כל מיני דברים אשר מסייעים לטפל בדלקות שונות בגוף, להזרים דם בצורה טובה מה שעוזר לשיקום טוב יותר של הרקמה הפגועה, הרגעה של מערכת העצבים וכתוצאה מזה ישנה הקלה גם בכל מה שקשור לכאב. זהו אחד הטיפולים היעילים ביותר במקרים של פציעות ספורט, כאבים כרוניים, כאבים אשר הגוף לא מצליח לרפא ואדם אשר סובל מכאב כזה חי במצוקה גדולה ואיכות החיים שלו נפגעת מאוד. גלי ההלם מפרקים בעדינות את הרקמה הפגועה מה שמאפשר ריפוי של המקום בצורה טבעית ונמצא מאוד יעיל במקרים של דורבן בכף הרגל, מרפק טניס, כאב בכתף ועוד כולל שין ספליט.

מה חש אדם הסובל משין ספליט ומקבל טיפול בעזרת גלי הלם?

מטופלים רבים הסובלים משין ספליט ועוברים טיפולים בעזרת גלי הלם מדווחים על שיפור מאוד גדול והקלה בכאבים החל מהטיפול הראשון. שיפור אמיתי לרוב יחול לאחר כ-5 עד 6 טיפולים וזה כמובן תלוי באדם, בעוצמת הפגיעה שלו, בגוף שלו ועוד. זה אחד מהטיפולים הבטוחים והמקובלים היום לרוב אינו גורם לתופעות לוואי וגם אם יש כאלו הן כמעט תמיד יהיו מאוד קלות ונסבלות.

שין ספלינט זמן החלמה

שין ספלינט הם פציעה נפוצה בקרב ספורטאים, במיוחד רצים, ועלולים לגרום לאי נוחות וכאב משמעותיים. זמן ההחלמה עבור סדי השוק יכול להשתנות בהתאם לחומרת הפציעה, וליכולת של האדם לעקוב אחר תוכנית החלמה נכונה. חשוב לאפשר לאזור הפגוע לנוח ולהתאושש, ולהימנע מפעילויות שעלולות להחמיר את הפציעה. תרגילי חיזוק לשרירי הרגל התחתונה יכולים גם לסייע במניעת סדים עתידיים של השוק.

דיקור, פיזיותרפיה וטיפול בעיסוי הוכחו כיעילים בהפחתת כאב והאצת תהליך הריפוי. במקרים חמורים, ייתכן שיידרש ניתוח לתיקון כל נזק לאזור הפגוע. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע רפואי אם אתה חושד שיש לך שוק, שכן אבחון מוקדם וטיפול יכולים לסייע במניעת החמרה של הפציעה. עם טיפול נאות ומחויבות להחלמה, רוב האנשים יכולים לצפות להחלים מסדי השוק בתוך מספר שבועות עד מספר חודשים.

בסופו של דבר, הדרך הטובה ביותר למנוע סדי שוק היא לנקוט בגישה הדרגתית לפעילות גופנית, ולהבטיח שיש לך את ההנעלה והציוד המתאימים לפעילות שבחרת. עם סבלנות והתמדה, אתה יכול להתגבר ולחזור לפעילויות האהובות עליך ללא כאב או אי נוחות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו