השפעת טיפול בגלי הלם על תסמונת תעלת הקוביטל

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

טיפול בגלי הלם בתסמונת תעלת הקוביטלעד לפני מספר שנים, הטיפול בתסמונת תעלת הקוביטל כלל טיפול שמרני או ניתוחי בלבד.

הטיפול בתופעה במקרים רבים מסתכם בהמלצה על מתן מנוחה לאזור, הימנעות ככל שניתן מכיפוף ויישור המרפק, השענת היד בזמן העבודה על משטח רך ולא קשיח.

לעתים נקבעות תרופות להקלת הכאבים ובמקרים חמורים יותר ניתן מופנה המטופל לניתוח בשיטה פתוחה או סגורה (אנדוסקופיה). היום ישנו טיפול חדשני לטיפול בתסמונת הנקרא טיפול בגלי הלם.

מהי תסמונת תעלת הקוביטל?

תסמונת התעלה הקוביטלית נובעת מגירוי העצב האולנרי אשר עובר דרך המרפק. התסמונת כוללת כאבים העוברים מן המרפק דרך האמה ועד לאצבעות. נגרמת חבלה כלשהי לחלקו של העצב העובר בתעלת המרפק- תעלת הקוביטל. לעתים האזור מגורה בעקבות חבלות חוזרות, למשל בעקבות עבודה המגרה אזור זה. העצב עובר דרך כף היד ומתפצל בסופו לשני קצוות- אחד בזרת והשני בקמיצה.

הסיבה המרכזית להיווצרות התסמונת היא כיפוף ויישור חוזרים ונשנים של המרפק, למשל בעבודה הכוללת כיפוף ויישור ידיות, הרמת משאות ועוד. לעתים מצטרף לכך מבנה העצב: כאשר העצב אינו יציב בתוך התעלה ובזמן הכיפוף הוא חורג מן התעלה ומשפשף את העצם.

התסמינים המוקדמים של התופעה הם תחושת נימול או הירדמות בחלקה הפנימי של כף היד ובאצבעות הקמיצה והזרת. לאחר מכן ישנה תחושת חולשה של כף היד. הכאב יכול להופיע גם במרפק, במיוחד בצידו הפנימי.

מהו טיפול בגלי הלם?

גלי ההלם הם טיפול הניתן להקלה על מצבים בריאותיים שונים. הטיפול בוצע לראשונה כשיטה לריסוק אבנים בכליות בשנות התשעים וגילו את הפוטנציאל שבו לעידוד הגוף לרפא את עצמו. גלי ההלם משודרים באמצעות מכשיר מיוחד. הם מעודדים את הריפוי הטבעי באמצעות שיפור אספקת חמצן אל הרקמות הפגועות.

הטיפול ניתן במקרים של דלקות כרוניות בגידים, כמו בגיד אכילס, טיפול בכתף קפואה, דורבן בעקב ותסמונות קרובות לתסמונת תעלת הקוביטל כמו תסמונת התעלה הקרפלית. גלי ההלם מביאים פעמים רבות ליצירתם של כלי דם חדשים וכך מגבירים את אספקת החמצן לאזור הפגום. הם משפיעים על קולטני הכאב ובכך גם מפחיתים את עוצמת הכאב.

מהלך טיפול בגלי הלם

טיפול בגלי הלם הוא טיפול לא פולשני ולא כואב. כל טיפול נמשך כעשרים דקות ולרוב מבוצע בסדרת חמישה עד עשרה מפגשים. מטופלים מדווחים על הקלה משמעותית בכאבים כבר לאחר הטיפול הראשון. את הטיפול מבצע אורתופד מומחה מיומן בטיפול בגלי הלם.

הטיפול מתאים לכל מטופל אשר אינו מעוניין לעבור ניתוח לטיפול בתופעה, למטופלים הסובלים מכאבים חזקים למרות תרופות או לא חוו שיפור בעקבות טיפול שניתן.

מכשור המשמש לטיפול בגלי הלם

הטיפול בגלי הלם מתבצע באמצעות מספר סוגים של מכשירים אשר ההבדלים ביניהם ניכרים באופן בו מיוצרים גלי ההלם, ביכולת הבקרה והמיקוד של הטיפול, בעומק חדירת הגלים ובעוצמת ההדף המופק בעקבות הטיפול. המכשיר E.S.W.T מתאים לסובלים מבעיות אורתופדיות שונות.מכשיר

המכשיר יוצר רעד מבוקר וקטן במהלכו מוחדרים גלי ההלם. כשהם פוגשים את האזור הפגוע הם מתפשטים ומוחזרים והאנרגיה הנוצרת כתוצאה מכך מתפשטת באזור. לפני השימוש במכשיר יש למרוח ג'ל מיוחד שהוא המביא להחדרת הגלים. המכשיר נחשב יעיל. מכשיר הנחשב יעיל אף יותר וחדשני פועל בטכנולוגיית E.R.W.T וכולל ראש ידני המגיע בגדלים שונים ונבחר על פי גודל האזור הפגוע. שיטה זו נחשבת יעילה במיוחד לאזורים קטנים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו