טיפול בגלי הלם בשרירי השכמות

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


טיפול בגלי הלם בשרירי השכמותמרביתנו מבלים לא מעט שעות מול מסך המחשב, בין אם במסגרת העבודה ובין אם בשעות הפנאי. כאבים בשכמות הם תופעה מוכרת, הנגרמת פעמים רבות בשל עבודה ממושכת עם המחשב, הקלדה וגרימת עומס רב, נוקשות ומתח לשרירי השכמות.

עם השנים הופכים שרירי השכמות למכווצים יותר ויותר, העומס הנוצר עליהם גורם למתח רב, המוביל בסופו של דבר לכאב בשרירים העמוקים, המקרינים פעמים רבות לכיוון העורף ואפילו לכיוון הזרועות, הידיים והאצבעות.

כיצד בא לידי ביטוי הכאב בשרירי השכמות

שרירי השכמות יוצאים מבסיס הגולגולת ומגיעים עד לגובה החוליה הגבית, הממוקמת לרוחבו של הגב, מכתף אחת לשנייה. באזור ישנה רקמה עדינה מאד, עשירה בעצבים, שכל גירוי מוגבר שלה גורם לכאב מקומי, הבא לידי ביטוי בקצה העליון של השכמה ומקרין לעורף ועד לגפיים העליונות. כאבים בשרירי השכמות מגבילים לרוב את התנועה באופן משמעותי ומשפיעים על ההתנהלות היום יומית. הכאב מורגש הן בזמן ישיבה, הן בזמן עמידה והן בזמן שכיבה. הוא מופיע בדרגות עוצמה שונות ומשתנה בהתאם למידת הפגיעה בשריר והעמוס הרב שנגרם לו במרוצת הזמן.

הטיפול בשרירי השכמות  – שילוב בין מספר אפשרויות

הטיפול המוצע כיום לסובלים מכאבי שכמות הוא טיפול פיזיותרפי בשילוב עם טיפול בגלי הלם, אחד הטיפולים היעילים ביותר כיום. הטיפול בגלי הלם, שנעשה באמצעות מכשיר מיוחד, המשדר אל הגלים, עוזר לשחרר את ההידבקויות ואת המשקעים, שנוצרו סביב שרירי השכמות, ממריץ את מחזור הדם ובכך מאפשר הובלה טובה יותר של חמצן אל הרקמות הפגועות. הטיפול, באמצעות גלי הלם, עוזר בפיזור משקעי הסידן, המצטברים עם הזמן בין סיבי שרירי השכמות, ויחד עם טיפולי פיזיותרפיה הכוללים גירוי חשמלי ואולטרסאונד, ניתן לשפר את טווח התנועה ולהקל על הסובלים מהכאב.גב

כדי לשמור על בריאות הגוף ולהימנע מכאבים נוספים בעתיד מומלץ להקפיד על סביבת עבודה ארגונומית נכונה. סביבת עבודה, המותאמת לגופו של העובד ולאופי העבודה שלו. הדבר נכון בעיקר עבור אלה, העובדים שעות מול המחשב ומשתמשים במקלדת לא מעט. מכיוון שלכל אחד מבנה גוף אחר, גובה אחר וגם צורת התנהלות שונה ואופי שונה של עבודה, חשוב להתאים לו את סביבת העבודה שתספק מענה לצרכיו, תוך התייחסות לאפיוני העבודה שלו.

מכיוון שתחושת העייפות והעבדות בשרירי השכמות נפוצה מאד בקרב העובדים עם מחשב, טיפולים משלימים, לצד הטיפול בגלי הלם, כמו שיאצו למשל, יכול לעזור לא מעט כדי למנוע את חזרתו של הכאב. הטיפול בגלי הלם יכול לרפא את האזור ולהקל על הסובל מהכאב. כאבים בשרירי השכמות הנובעים מעומס רב, דלקת או הצטברות של משקעי סידן, כחלק מתהליך ניווני המתרחש עם הגיל, הן תופעות נפוצות שלשמחתנו יש להן מענה. לכל אלו נלוות תחושות לא נוחות, מיחושים באזור השכמות וגם באזורים סמוכים, מתח רב שמצטבר באזור וגם בכתפיים, נוקשות וגם מובלות רבה בתנועה. הדבר משפיע מאד על ההתנהלות במהלך היום ויכול לפגוע בה באופן משמעותי.

לסיכום

שילוב נכון בין מספר טיפולים, הכולל גם טיפול בגלי הלם, הוא הפתרון הטיפולי המתאים ביותר במקרים של כאבים בשרירי השכמות, הנחשבות לרגישות מאד ובמיוחד ככל שמתבגרים. הטיפול בגלי הלם הוא טיפול קצר יחסיתסיכום ואורך קרוב ל – 20 דקות. בדרך כלל מדובר בסבב של 5 עד 10 טיפולים, בהתאם למידת חומרתה של הבעיה שממנה סובלים. חשוב לפנות למטפל מוסמך ומקצועי, בעל ניסיון בטיפול בגלי הלם ועם ידע רב בתחום לצורך קבלת אבחון וביצוע הטיפול בצורה הטובה ביותר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו