שחיקת סחוס בגב
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


שחיקת סחוס בגבשחיקת סחוס בגב, המכונה גם "דלקת פרקים ניוונית", היא תופעה מוכרת מאד ובעיקר בקרב מבוגרים. היא מלווה בתחושת חוסר נוחות במקרים הקלים, בתחושת כאב ובמגבלה משמעותית בתנועה – במקרים הקשים יותר.

הטיפולים המוצעים כיום במצבים אלה יכולים לכלול שימוש בתרופות אנטי דלקתיות, תרופות משככות כאבים וגם הזרקות של קורטיזון, העוזרות במצבים דלקתיים. במקרים חמורים יותר, מוצע הליך ניתוחי שההחלמה ממנו ארוכה יותר. אפשרות אחרת, המוצעת גם היא לסובלים משחיקת סחוס בגב הוא טיפול באמצעות גלי הלם. הטיפול מתבסס על טכנולוגיה מתקדמת מאד, שנכנסה לתודעה עוד בשנות ה – 90 ועזרה במקרים של אבנים בכליות.

כמה מילים על התופעה

הסחוס בגב הינו זה המפריד בין העצמות והוא זה המאפשר את התנועה החלקה של הגב, הסיבוב ותנועות הכיפוף שלו. הוא סופג את הזעזועים הנוצרים לעיתים בגב, את העומסים הכבדים, וכל מה שכרוך בכך בזמן פעילות כלשהי המערבת שימוש בגב. בזכות נוזל מיוחד, המופרש מהמפרקים – נוזל סינוביאלי, נמנע חיכוך בין העצמות לבין המפרק ונוצר סיכוך המאפשר תנועתיות חלקה. ברקמת הסחוס אין תאי חישה לכאב, היא איננה מקבלת אספקת דם באופן ישיר ואיננה יכולה להתחדש. ולכן, עם תהליך השחיקה, הקורה בגילאים המבוגרים, נפגע הסחוס ומאבד מיכולותיו.גב

ישנם סוגים שונים של שחיקת סחוס – שחיקה ראשונית, הנובעת בשל מחלה ניוונית כרונית כלשהי, שהסיבות לה לא ידועות. הדבר בא לידי ביטוי בהתנוונותו של הסחוס והתנוונותן של העצמות הסמוכות לו, מה שגורם לנוקשות מקומית וגם לכאב רב. הסוג השני הוא שחיקה משנית, הנובעת בשל חבלה או פציעה נקודתית בגב, המובילה לשבר לעיתים ולהיעדר של אספקת דם למקום. כשהסחוס נשחק או נפגע ופני השטח שלו הופכים למחוררים או למחוספסים, הגב איננו יכול לנוע באופן חלק והשחיקה גוברת ככל שחולפים הימים. כל זה מוביל גם לכאב משמעותי באזור ולדלקת המצריכה טיפול מיידי.

טיפול באמצעות גלי הלם במקרים של שחיקת סחוס בגב

אחת מאפשרויות הטיפול, המוצעות כיום במקרים כאלה, הוא הטיפול באמצעות גלי הלם. טיפול זה, הנחשב לשיטה שאיננה פולשנית, ויחד עם זאת לשיטה יעילה מאד, יכול לבטל את הצורך בניתוח, בקבלת תרופות או זריקות. גלי ההלם, המשודרים ישירות אל האזור הפגוע בגב, מיוצרים על ידי מכשיר מיוחד, המאפשר את חדירתם לעומק רב.מבחנה

גלי ההלם מגיעים אל האזורים הפגועים, היכן שנמצאות הרקמות הדלקתיות, ועוזרים בהזרמת הדם אל המקום וכך גם החמצן. הם מעודדים את היווצרותן של רקמות חדשות ומאפשרים ריפוי מהיר ומוצלח הרבה יותר מכל טיפול אחר. מכיוון ששחיקת סחוס בגב יכולה להשפיע על אזורים אחרים בגוף, כמו הרגליים, הצוואר וגם השכמות, הכאב הנלווה לכך משמעותי מאד וההשפעה על ההתנהלות היום יומית והתפקוד עצמו היא רבה. בין אם מדובר בכאב עמום, בכאב כרוני או כזה המופיע לסירוגין, טיפול באמצעות גלי הלם הוא פתרון מצוין למי שמחפש מענה יעיל.

חשוב לזכור

טיפול בגלי הלם במקרים של שחיקת סחוס בגב יכול להיעשות לצד טיפול פיזיותרפי, הכולל תרגילים מיוחדים העוזרים בחיזוק השרירים ומשפרים את התנועתיות. הטיפול אורך לרוב כ – 20 דקות והוא מוצע במסגרת סדרה של מספר טיפולים – 5 עד 10, בהתאם לחומרת הבעיה וגם אופייה. את הטיפול מבצע מטפל מומחה, בעל ניסיון בטיפול באמצעות גלי הלם וזאת לאחר תהליך אבחון מעמיק לצורך איתור הסחוס השחוק וגם הסיבה לכך. מדובר בטיפול נקודתי מאד ובעל סיכויי הצלחה גבוהים במיוחד.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
אודותינו

חברתנו מספקת שירותי טיפול בשיטה חדשנית באמצעות גלי הלם, חברה וותיקה בשוק הישראלי עם ניסיון רב ומאות לקוחות מרוצים!

חייגו עכשיו