איך לטפל בכאבים ברצפת האגן? גלי הלם
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


איך לטפל בכאבים ברצפת האגן? גלי הלםכאבי רצפת אגן, שמורגשים פעמים רבות בבטן התחתונה או באזור הגב התחתון, יכולים להפריע להתנהלות היום יומית, לפגוע בשגרה וגם בשינה עצמה. הכאבים יכולים להיות קלים ולתקופת זמן קצרה, או קשים מנשוא ולפרק זמן ממושך.

ישנם כיום סוגים שונים של טיפולים, העוזרים בהתמודדות עם כאבים אלה, חלקם שמרניים מאד וחלקם פחות. אחת האפשרויות המוצעות כטיפול הם גלי ההלם. טיפול באמצעות גלי הלם במקרים של כאבי רצפת אגן משמש כפתרון חלופי לניתוח, לתרופות ובמקרים מסוימים גם לזריקות.

הסיבות לכאבים

הסיבות לכאבים באזור זה הם שונים. במקרים מסוימים דלקת באגן היא הסיבה לכאבים, דלקת בעקבות זיהום נגיפי, התוקף את החצוצרות לרוב, או בעקבות זיבה או כלמידיה הן סיבות נוספות. דלקת בדרכי השתן גם היא סיבהכאבי גב לכאבי רצפת האגן, אותם חשים לצד צריבה, המופיעה בעת הטלת שתן וגם צורך תכוף בהשתנה, כשלכך נלווים גם כאבים לעיתים באזור הגב התחתון. סיבות אפשריות נוספות הן ציסטות בשחלה, גודש אגן או שינויים ניווניים או הסתיידות. במקרה של הסתיידות או שינויים ניווניים הדבר קורה בעיקר בגילאים המבוגרים יותר או בעקבות עומס יתר, המופעל על אזור האגן וגם שחיקה.

אבחון הבעיה

מכיוון שהסיבות לכאבי רצפת אגן הן מגוונות מאד, חשוב לבצע אבחון מעמיק כדי לאתר את מקור הבעיה ולהציע, בהתאם, את הטיפול. בדרך כלל כולל האבחון בדיקה גופנית מקיפה, תוך התייחסות לאזור הבטן והאגן. הבדיקה בוחנת גם את הגב התחתון, פנים האגן ואת הירכיים כדי לבדוק מהו מקור הכאב ולאתר בצורה המדויקת ביותר את מיקומה של הבעיה. במקרים מסוימים מוצע לאישה לעבור גם בדיקת שתן, בדיקת דם, בדיקה הבוחנת מחלות מין ואפילו בדיקת הריון, תופעות שאחד מתסמיניהן הם כאבי רצפת האגן.

טיפול בכאבי רצפת האגן באמצעות גלי הלם

הטיפול מוצע תוך התייחסות לסיבות הכאב. טיפול תרופתי הוא אחת האפשרויות, ובמיוחד תרופות אנטי דלקתיות, במידה של דלקת, וגם תרופות משככות כאבים. במצבים מסוימים מוצע טיפול פיזיותרפי, הכולל ביצוע תרגילים מיוחדים, העוזרים לשחרר שרירים ובמיוחד שרירי הבטן, הנרתיק, הירכיים וגם הגב התחתון, וכן תרגילים העוזרים אף בחיזוקם של אותם שרירים.גב

לשמחתנו, ישנה אפשרות נוספת, הידועה כבעלת אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. טיפול בכאבי רצפת האגן באמצעות גלים הלם, המשודרים ישירות את האזור על ידי מכשיר מיוחד, הוא הליך חדשני, המתבסס על טכנולוגיות עוד משנות ה – 90 שעזרו בריסוקן של אבנים בכליות. גלי ההלם, שמגיעים ישירות אל הרקמות הפגועות, עוזרים להמריץ את הדם ולספק לרקמות חמצן רב יותר. הם מאפשרים התחדשות רקמות מהירה יותר וריפוי בתוך פרק זמן קצר יחסית.

גלי הלם – יתרונות רבים בטיפול אחד

היתרונות שבטיפול באמצעות גלי הלם הם רבים. ההליך עצמו איננו מלווה בתופעות לוואי או בסכנות כלשהן ואיננו מצריך גם תקופת החלמה כלשהי, כמו במקרים של ניתוח למשל. הטיפול הוא מהיר והתוצאות מושגות כבר לאחר המפגש הראשון. כל טיפול אורך כ – 20 דקות בערך והוא חלק מסדרה של מספר טיפולים, שמספרם נקבע בהתאם למידת חומרת הכאב וגם הסיבות לו. את הטיפול מבצעים מטפלים מקצועיים, בעלי ניסיון והכשרה בתחום ולעיתים הוא מוצע בשילוב עם טיפול פיזיותרפי לצורך השגת מענה טיפולי מקיף ומוצלח יותר.

לקריאה נוספת:

רצפת האגן – שיקום וטיפול בשרירי רצפן האגן

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
אודותינו

חברתנו מספקת שירותי טיפול בשיטה חדשנית באמצעות גלי הלם, חברה וותיקה בשוק הישראלי עם ניסיון רב ומאות לקוחות מרוצים!

חייגו עכשיו