כיצד מסייע הטיפול בגלי הלם לפריקת כתף?
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


כיצד מסייע הטיפול בגלי הלם לפריקת כתף?היא נחשבת לאחת מפציעות הספורט הנפוצות ביותר, ובמיוחד בקרב כדורסלנים, טניסאים וגם כדורגלנים. פריקת כתף היא פציעת ספורט לא נעימה, המלווה בכאב עצום ובמגבלות משמעותית בתנועה.

במקרה של פריקת כתף מתנתקת הכתף ממקומה, מה שמצריך טיפול מיידי לצורך החזרתה. לאחר החזרת הכתף למקומה יש להמתין תקופה מסוימת עד להחלמה מלאה ורק אז לחזור לפעילות ספורטיבית מלאה. אחת הדרכים להקל על הכאב וגם לזרז את תהליך ההחלמה הוא טיפול באמצעות גלי הלם המעודד את תהליך הריפוי של הגוף וידוע כטיפול עם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד.

כיצד באה לידי ביטוי התופעה

ישנם כמה סימנים המעידים שאכן מדובר בפריקת כתף. ראשית, כאב מקומי עצום. שנית, חוסר היכולת להזיז את היד. במידה ומדובר בפריקה קלה, ניתן להזיז את היד אולם לא בצורה מושלמת. במידה ומדובר בפריקת כתף מלאה, לא ניתן להזיז את היד כלל.

במרבית המקרים נלוות לפריקה גם נפיחות, שהיא סימן לדלקת מקומית הנוצרת באזור במקרים קשים יותר משתנה צורתו של מפרק הכתף, דבר שניתן לראות בקלות ואפילו ללא אמצעי הדמיה. סימפטום נוסף, הנלווה גם הוא לפריקה הוא פגיעה עצבית. בשל פריקת הכתף נגרם לחץ רב מאד על העצבים, מה שמוביל לתחושת נימול במקום ואף התכווצויות באזור הכתף, הצוואר ואפילו היד.

מדוע זה קורה

אזור הכתף הוא אזור רגיש מאד וזו גם הסיבה מדוע פריקת כתף נחשב לפציעת ספורט נפוצה מאד ממנה סובלים לא מעט ספורטאים, הן חובבנים והן מקצוענים. שלא כמו מפרקים אחרים בגוף, טווח התנועה של מפרק הכתף כמעט ואיננו מוגבל והוא יכול לבצע תנועה לכיוונים שונים.

מכיוון שמופעל על המפרק כוח רב מאד, הופכות עם הזמן הרצועות השומרות עליו לאלסטיות יותר, מה שמגביר את רגישותו ויכול להוביל ליציאתה של הזרוע ממקומה ולפריקת הכתף עצמה. לרוב הדבר קורה במהלך פעילות ספורטיבית כלשהי המערבת את היד. גם מכה ישירה בכתף יכולה לגרום לכך ולהיות מלווה בכאב עצום.

אבחון הבעיה

קל יחסית לאבחן את הפריקה. הדבר ניכר לעין וגם התסמינים הנלווים לכך יכולים להעיד שאכן מדובר בפריקת כתף. במהלך גופנית מתבקש המטופל לבצע תנועות שונות, שאותן הוא איננו יכול לבצע בשל הפריקה. מכך מסיק הרופא שאכן מדובר בפריקת המפרק וזאת לצד ביצוע בדיקות נוספות, כמו בדיקות הדמיה לאיתור שברים או פגיעות כלשהן באזור. אבחון הבעיה או שלב קריטי וחשוב במיוחד שכן בעזרתו ניתן להחליט על המשך הטיפול וגם  יחד עם מידת דחיפותו.

אפשרויות הטיפול השונות

סוג הטיפול המוצע במקרים של פריקת כתף נקבע בהתאם למידת חומרת הבעיה. במרבית המקרים הטיפול הראשוני הוא החזרת הכתף למקומה, דבר הנעשה באופן ידני על ידי הרופא. ההליך עצמו איננו נעים אולם הוא הכרחי. במקרים אחרים נדרש ניתוח כדי להחזיר את הכתף למקום ולשחזר את הרקמות שנפגעו ובמקרים מסוג אחר יש לקבע את המקום מיד לאחר החזרת הכתף למקומה כדי לאפשר ריפוי מלא.

פתרון טיפולי אחר הוא טיפול באמצעות גלי הלם, המשפרים את מחזור הדם ואספקת החמצן לרקמות הפגועות ולאזור המודלק, כפי שקורה לא אחת לאחר פריקת כתף ומעודדים את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף. טיפול בשיטה זו נחשב לטיפול עם אחוזי הצלחה גבוהים מאד וגם מאפשר חזרה לשגרה מהר הרבה יותר מכל טיפול אחר. הוא אורך כ – 20 דקות בדרך כלל והוא חלק מסדרה של 5 עד 10 טיפולים סך הכל.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
אודותינו

חברתנו מספקת שירותי טיפול בשיטה חדשנית באמצעות גלי הלם, חברה וותיקה בשוק הישראלי עם ניסיון רב ומאות לקוחות מרוצים!

חייגו עכשיו