טיפול בגלי הלם לסובלים מפציעות ספורט
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


טיפול בגלי הלם לסובלים מפציעות ספורטפציעות ספורט אצל ספורטאים חובבנים ומקצוענים כאחד הוא עניין שבשגרה. כמעט כל ספורטאי, בין אם בראשית הדרך ובין אם כשכבר עוסק בכך לא מעט שנים, חווה אותן ובדרגות חומרה שונות.

פציעות ספורט יכולות להיות מסוגים שונים ולערב אזורים שונים בגוף או מערכות שונות. הן יכולות לחלוף מעצמן בתוך פרק זמן קצר ולאחר מנוחה, או להצריך טיפול תרופתי או אפילו ניתוח. אחת מאפשרויות הטיפול, המוצעות כיום במקרים של פציעות ספורט, הוא הטיפול בגלי הלם. טיפול בגלי הלם לסובלים מפציעות ספורט ידוע כבעל אחוזי הצלחה גבוהים מאד. הוא יכול להחליף סוגי טיפול אחרים, הוא מהיר והוא איננו מלווה בתופעות לוואי או סכנות כלשהן.

סוגים שונים של פציעות ספורט

ישנם סוגים שונים של פציעות ספורט. זו יכולה להיות מתיחת שריר קלה או נקע בקרסול, או דלקת בגיד או אפילו שבר או קרע של העצבים. מכיוון שאפשרויות הטיפול הן רבות, מוצאים עצמם הספורטאים מתלבטים באיזה סוג של טיפול לבחור ובכלל – איזה טיפול הוא היעיל ביותר. ישנה אפשרות לטיפול כירורגי, טיפול פולשני וישנה גם אפשרות לטיפול תרופתי.

בעוד שההחלמה מניתוח יכולה להיות ממושכת מאד ולהצריך מהספורטאי מנוחה ארוכה, טיפול תרופתי איננו דורש זאת ולכן יכול להתאים במקרים מסוימים. אולם, לעיתים נלוות לו תופעות לוואי לא נעימות ובמצבים אחרים לא ניתן ליטול תרופות בשל בעיות בריאות אחרות, שמהן סובלים.

אבחון מקדים והתאמת הטיפול הנכון

לשמחתנו, ובעיקר לשמחתם של הספורטאים, מוצעת כיום אפשרות נוספת – טיפול באמצעות גלי הלם. טיפול בגלי הלם יכול להתאים לכל מי שסובל מפציעות ספורט או בעיות אורטופדיות שונות, הקשורות לגב, לכתף, לירך ולאזורים נוספים בגוף. הטיפול בגלי הלם יכול לרפא שברים, יכול לרפא דלקות, פציעות וגם כאבים. הטיפול מתחיל באיתור הנקודה הרגישה, שבה חווה הספורטאי את הכאב.

הוא מתבסס על אבחון מקדים, הכולל פעמים רבות בדיקות שונות כמו צילום רנטגן, MRI, CT או בדיקות גם. במהלך הבדיקה משתמש המטפל במכשיר מיוחד, המשדר גלי הלם ישירות אל האזור הבעייתי. גלי הלם אלה מגיעים אל הרקמות הפגועות, הדלקתיות, ומעודדים את התחדשותן. הם משפרים את זרימת הדם ואספקת החמצן אל המקום הפגוע ומאפשרים ריפוי מוצלח ומהיר יותר.

לגלי ההלם תכונות אנטי דלקתיות ולכן יכולים להתאים במקרים בהם נלוות לפציעה גם דלקת, כפי שקורה פעמים רבות. אחד היתרונות הבולטים בטיפול באמצעות גלי הלם הוא העובדה שלא נלוות אליו תופעות לוואי ואפשר לשלב אותו לצד טיפולים פיזיותרפיים, המוצעים גם הם לספורטאים הסובלים מפציעות ספורט.

יתרונות הטיפול באמצעות גלי הלם במקרים של פציעות ספורט

הטיפול עצמו, באמצעות גלי הלם, נעשה בפועל על ידי מטפל מוסמך ולעיתים גם על ידי פיזיותרפיסט. הוא נמשך לרוב כ – 20 דקות והוא חלק מסדרה של מספר מפגשים (בין 5 ל – 10). ישנם לא מעט ספורטאים, שבחרו לעבור טיפול שכזה, שמדווחים על שיפור משמעותי כבר לאחר הטיפול הראשון ועל ריפוי מלא בתוך פרק זמן קצר. עובדה זו מאפשרת להם לשוב לפעילותם הספורטיבית ללא הצורך בתקופת החלמה.כושר

כמובן שיש לקחת בחשבון גם את סוג הפציעה ומידת מורכבותה. ישנן פציעות ספורט מורכבות מאד שההחלמה מהן תהיה ממושכת יותר, בעוד שלאחר פציעות ספורט אחרות יוכלו הספורטאים לשוב לתפקוד מלא בתוך תקופה קצרה מאד. כך או כך, חשוב להיוועץ עם הרופא המטפל ולבצע אבחון מקדים מקיף לצורך איתור מיקומה המדויק של הבעיה וגם הסיבה לה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
אודותינו

חברתנו מספקת שירותי טיפול בשיטה חדשנית באמצעות גלי הלם, חברה וותיקה בשוק הישראלי עם ניסיון רב ומאות לקוחות מרוצים!

חייגו עכשיו