פלנטר פצאיטיס – כאבים בחלק הפנימי של העקב וקשת כף הרגל

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


פלנטר פצאיטיס – כאבים בחלק הפנימי של העקב וקשת כף הרגלמדובר בכאבים בלתי נסבלים, המשפיעים לא אחת על ההתנהלות היום יומית ופוגעים בשגרת חייהם של הסובלים מהם. כאבים בחלק הפנימי של העקב וקשת כף הרגל, המכונים גם "פלנטר פצאיטיס", הינם, למעשה, דלקת, הנגרמת כתוצאה ממתיחה מוגזמת של מאד של הרקמה הגידית, הממוקמת בתחתית עצם העקב ומגיעה עד לקשת כף הרגל.

אחת מאפשרויות הטיפול במקרים כאלה הוא טיפול באמצעות גלי הלם, טיפול חדשני המתבסס על טכנולוגיה שפותחה עוד בשנות ה – 90 ושימשה לצורך ריסוק אבנים בכליות.

מאפייני התופעה

הכאבים בחלק הפנימי של העקב ובקשת כף הרגל מופיעים לרוב בשעות הבוקר, בצעדים הראשונים, או לאחר מנוחה. הסיבה לכאב היא לרוב קרעים קטנטנים, קרעים מיקרוסקופיים, באזור הרצועה התחתונה שבכף הרגל – הפציה הפלנטרית. רצועה זו נמתחת מאזור עצם העקב ועד לבהונות ותפקידה העיקרי הוא לשפר את תנועתיות השרירים ולייצב את קשת גב הרגל בזמן הליכה.

התופעה יכולה להיות מלווה לתופעות אחרות, שפעמים רבות הם הגורמים להופעתה. למשל, מחלות פרקים שונות, עיוותים בקרסול ובכף הרגל, סכרת, השמנת יתר, הליכה בנעליים קשיחות מדי או עמידה תכופה על משטחים קשים. גם חוסר הנעה של הרגל לאחר קיבוע הרגל בגבס, למשל, יכול לגרום לכך וכן תופעות נוספות.

אבחון התופעה כולל התייחסות למיקום הכאב, שהוא זה המרמז עליה. הכאב מופיע בדרך כלל בחלק התחתון הפנימי של העקב, כשני ס"מ מחיבורה של הרצועה לעצם העקב. הוא לא יופיע באזורים נוספים, הוא יהיה נקודתי ולכן לא יגרום למוגבלות כלשהי בתנועה.

מכיוון שתסמיני התופעה זהים לתופעות אחרות, חשוב לבצע אבחון מדויק ונכון כדי לוודא שאכן זו הסיבה לכאב. במקרים אחרים הסיבה לכך יכולה להיות שבר מאמץ, גידול במקום, זיהום בעקב, ניוון הרקמה המרפדת אותו, תסמונת התעלה הטרסלית ועוד. במצבים אחרים מחלות בכלי הדם או כאב המגיע מעמוד השדרה יכולים גם הם לגרום לכך. כדי לאתר את הסיבה מבצעים בדרך כלל בדיקה גופנית ובמידה והכאב לא חולף מבצעים MRI.

טיפול באמצעות גלי הלם

טיפול בפלנטר פצאיטיס באמצעות גלי הלם הוא אחת מאפשרויות הטיפול המוצעות כיום וגם בין היעילות ביותר. הטיפול בגלי הלם יכול להחליף ניתוח במקרים מסוימים, תרופות אנטי דלקתיות וגם זריקות. באמצעות מכשיר מיוחד, משודרים גלי הלם אל האזור הפגוע, אל הרקמות הדלקתיות. גלי ההלם ממריצים את מחזור הדם, מאפשרים אספקה מהירה של חמצן וריפוי מוצלח יותר.

הם מעודדים את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף ובכך מצליחים להקל באופן משמעותי על הכאב ועל הסימפטומים הנלווים לפלנטר פצאיטיס. ההליך עצמו קצר וכל טיפול אורך לרוב כ – 2

רגל

0 דקות. בדרך כלל מדובר בסדרה של 5 עד 10 מפגשים, בהתאם למידת חומרת הבעיה וגם מורכבותה. ההקלה מורגשת כבר לאחר הטיפול הראשון פעמים רבות והריפוי, בהשוואה לטיפולים אחרים, מתרחש בתוך פרק זמן קצר.

לשיטת טיפול זו יתרונות רבים ההופכים אותה למבוקשת מאד. ראשית זוהי איננה שיטת טיפול פולשנית כמו ניתוח למשל ולכן אין צורך באשפוז ולא מדובר גם בתקופת החלמה ארוכה. שנית,

לא נלוות לטיפול תופעות לוואי כלשהן או סכנות. הטיפול מתאימים לסובלים מתופעה זו בגילאים שונים וגם לכאלה, הבוחרים לשלב אותו לצד טיפולים אחרים כדי לקבל מענה מקיף יותר. את הטיפול מבצע מטפל, המתמחה בטיפול באמצעות גלי הלם וזאת רק לאחר שבוצע אבחון מעמיק כדי לבחון את הסיבה לכאב המקומי באזור.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו