איך ניתן להקל כאבי סיאטיקה אישיאס באמצעות גלי הלם

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

סיאטיקה אישיאס היא מצב נפוץ הפוגע בכשמונה אחוזים מהאוכלוסייה, ומתרחשת ברוב המקרים בגילאי ארבעים עד שישים. שכיחות המצב גבוהה יותר בקרב נשים, והוא מתבטא בכאבים הנוצרים בשל גירוי או לחץ על שורשי העצבים היוצאים מעמוד השדרה באזור האגן. במצב של אישיאס, עצב השת נלחץ באופן ישיר או עקיף וגורם לפגיעה באחד משורשי העצבים המרכיבים אותו. לחץ זה יכול להתרחש במספר אזורים בהם עובר העצב. פגיעה בדיסק בעמוד השדרה עשויה לגרום ללחץ על העצבים ולהוביל להופעת הבעיה. עצב השת עובר אצל חלק מהאוכלוסייה מתחת לשריר האגסי באגן וכתוצאה מכך השריר יכול ליצור לחץ על העצב, להקרין כאב ולפגוע בתפקודו.

טיפול בגלי הלם לסיאטיקה אישיאס

אבחון סיאטיקה אישיאס

סימנים המאפיינים את התופעה כוללים דלקות בגידים או כאבים בגב התחתון וברגל הנובעים מפגיעה עצבית. כחלק מתהליך האבחון מתבצע מבחן לסגו בו הנבדק מיישר את הרגל תוך כדי הרמתה כאשר הברך מיושרת. כאשר הברך נמצאת בזווית של שלושים עד שבעים מעלות והנבדק מדווח על כאב, ניתן לקבוע פגיעה בעצב השת אשר עשויה להיות תוצאה של פריצת דיסק.

במידה והסימנים נמשכים מספר שבועות או מחמירים, הרופא מבצע בדיקת הדמיה לזיהוי מצב עצב השת ועמוד השדרה. גם בדיקות CT ו-MRI יכולות לשמש ככלים במהלך האבחון.

טיפול בסיאטיקה אישיאס – גלי הלם

הסטטיסטיקות של טיפול בגלי הלם מעידות על תוצאות חיוביות ותהליכים יעילים, עם אחוזי הצלחה של תשעים אחוזים מהמקרים. חשוב לציין כי טיפול בגלי הלם חייב להתבצע בידי אנשי מקצוע מיומנים ומוכשרים לסוג זה של טיפול ואשר מסתייע בציוד מקצועי ואיכותי ברמה גבוהה.

טיפול בגלי הלם מביא להרפיה של השרירים באזור האגן והעכוז ובכך מופחת הלחץ אשר יוצר השריר האגסי הממוקם מתחת לשרירי העכוז על עצב השת. בנוסף טיפול זה מאפשר הגברה של זרימת הדם לאזור הרקמות הפגועות מה שמביא לייצור מוגבר שלחומרי בניין לתאים כחלק מתהליך ההחלמה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו