הסטטיסטיקה של טיפול בגלי הלם
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


סטטיסטיקה של טיפול בגלי הלםטיפול בגלי הלם צובר פופולריות בשנים האחרונות. שיטת טיפול זו התחילה את דרכה לפני מספר עשורים במטרה לרסק אבנים בכליות. הטיפול היה יעיל מאד במטרה האמורה, כאשר החוקרים שמו לב לדבר מה חשוב במיוחד: הטיפול גרם לשינויים חיוביים ברקמות הסמוכות.

מכאן החלו להתבונן בגלי הלם כאמצעי טיפול יעיל למגוון בעיות רפואיות, בעיקר בשדה המשחק האורתופדי. בדומה לכל סוג אחר של טיפול, גם במקרה של גלי הלם יש את העובדות ה"יבשות" שמציגות את הטיפול באור מסוים.

חלק מהעובדות האלה הן מספריות במהות שלהן, ובכך מתאימות לאנשים שמעדיפים לקבל את העובדות ולא בהכרח תיאורים מילוליים או סובייקטיביים שקשה לפרש. לפניכם כמה סטטיסטיקות חשובות מאד בהקשר של טיפול בגלי הלם.

סטטיסטיקה של טיפול בגלי הלם: אחוזי ההצלחה

עם השנים עלו בצורה משמעותית אחוזי ההצלחה של טיפול בגלי הלם, במיוחד כתוצאה מהתפתחויות טכנולוגיות שהפכו את התהליך ליעיל וגם לבטוח יותר. האחוזים הסטטיסטיים גבוהים מאד, וגישה זו יעילה במיוחד לטיפול בדורבן,  עם אחוזי הצלחה שנעים בדרך כלל בין 85% ל-95%.אחוז

במקרה של בעיות כתף, כגון הסתיידות או דלקת גידים, מדובר בשיעורי הצלחה העומדים על שמונים עד תשעים אחוזים. אחוזי ההצלחה יורדים מעט במקרה של מרפק טניס, בהם אחוז הצלחה סביר הוא כ-80-85%. אחוזי ההצלחה הנמוכים ביותר של טיפול בגלי הלם הוא לדלקות בגיד אכילס, הנחשבות למורכבות במיוחד לטיפול. ההערכה היא כשכשלושה מבין ארבעה טיפולים בדלקות בגיד אכילס מצליחים באופן מלא.

דרגת הכאב

במקרים רבים, כשאדם סובל מכאבים, הרופא מבקש אותו לדרג את חומרת הכאב מאפס עד עשר. תחושות אלו הן סובייקטיביות, ולא קיים כיום מדד קבוע וחד משמעי שאפשר להשתמש בו על מנת למדוד כאבים – מכאן שיש בעייתיות מסוימת בדיבור על סטטיסטיקה בהקשר הזה.

אך חלק מרכזי בסטטיסטיקה הוא הפן ההשוואתי, על פיו ניתן לראות ירידה בעוצמת הכאבים כתוצאה מהטיפול בגלי ההלם. את הדיווחים על הירידה הזו דווקא כן ניתן לכמת באופן ספציפי, כפי שעושים במחקרים שונים. בהקשר זה, אחד המחקרים הבולטים נערך על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA.

מחקר לדירוג רמות כאב

150 משתתפי המחקר שסבלו מבעיות דורבן שהוגדר ככרוני, התבקשו לדרג את הכאב לפני ואחרי הטיפולים באמצעות גלי הלם. הממצאים מצביעים על ירידה של כתשעים אחוזים בדיווח על הכאבים, החל מכאב ממוצע של כ-7.7 בסולם הכאב ועד לכ-0.6.

אך חשוב לזכור שבתחום הרפואה אין פתרונות קסם. כפי שהסברנו מעלה, דבר לא מובטח כשהנסיבות הספציפיות של המקרה חייבות לשחק תפקיד. הנתונים והסטטיסטיקות שהובאו כאן יכולים להצביע על אחוזי הצלחה גבוהים של הטיפולים ועל השפעה חיובית מאד שלהם על הגוף.כאב

מסיבה זו, מומלץ לשקול טיפול בגלי הלם, כך זה נראה, אבל צריך להתכונן כמו בכל טיפול לתרחיש בו דברים אינם מסתדרים כפי שמצפים או תהליך ריפוי שהופך לארוך יותר ממה שתוכנן.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
אודותינו

חברתנו מספקת שירותי טיפול בשיטה חדשנית באמצעות גלי הלם, חברה וותיקה בשוק הישראלי עם ניסיון רב ומאות לקוחות מרוצים!

חייגו עכשיו