טיפול בגלי הלם למפרק הירך

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

טיפול בגלי הלם למפרק הירךשחיקת סחוס מפרק הירך היא תופעה נפוצה מאד, ובעיקר בגילאים המבוגרים. מפרק הירך, שנתון ללחצים ולעומסים רבים, הולך ונשחק ככל שחולפות השנים עד שמופיעה דלקת מקומית, המלווה בכאב ומוגבלות משמעותית בתנועה.

הטיפול, המוצע במקרים כאלה, יכול להיות טיפול פיזיותרפי, טיפול בתרופות אנטי דלקתיות ותרופות משככות כאבים, ניתוח במקרים מסוימים ו – גלי הלם. טיפול בגלי הלם למפרק הירך נחשב לטיפול חדשני, למרות שמתבסס על טכנולוגיה שפותחה עוד בשנות ה – 90 והוא ידוע באחוזי ההצלחה המצוינים שלו.

בעיות שונות במפרק הירך

עם הגיל נשחקים מפרקי הגוף, כחלק מתהליך הזקנה. בגילאים המבוגרים, כבר בגילאי ה – 60, יכולות להופיע מחלות שונות באזור סחוס מפרק הירך, כמו דלקת נקודתית למשל, שסיבותיה לא תמיד ברורות. השילוב בין השניים מוביל לכאבים נקודתיים באזור ולמוגבלות בתנועה.

תופעה נוספת, הנפוצה גם היא באזור מפרק הירך, נקראת בשם "טרוכנטריק בורסיטיס". תופעה זו, שאופיינית בעיקר לנשים בגיל הביניים ופי 4 יותר מגברים, הינה מצב שבו מתפתחת דלקת באזור בשל חיכוך בין הרקמות.

הדבר יכול להופיע גם אצל ספורטאים, רוכבי אופניים או רצים, עקב פציעות ספורט אצל אנשים הסובלים ממשקל עודף, אצל אנשים שמבלים שעות ארוכות בכל יום בעמידה וגם אצל אלה, הסובלים מבעיות בגב התחתון כמו שינויים ניווניים, פריצת דיסק או עקמת. במקרים מסוימים יכולות להופיע בעיות במפרק הירך בשל חבלה ישירה או לאחר ניתוח באזור עצמו.

סימפטומים הנלווים לבעיות במפרק הירך

דלקת במפרק הירך, בין אם בשל שחיקה, חבלה, עמידה ממושכת או כל סיבה אחרת, מלווה לרוב בכאב. הכאב יכול להיות כאב ממוקד בחלק החיצוני של הירך, הוא יכול להתגבר בזמן ההליכה וגם להקרין לכיוון הברך. במקרים מסוימים מעורבים בכך גם כאבים בגב התחתון, כאבים בזמן שכיבה וגם כאב, המופיע לאחר הקימה.

הדלקת יכולה להתחיל בהדרגה או לפתע, בבת אחת. הכאב עשוי להיות בעוצמות שונות, קל או בלתי נסבל וכמובן גם להשפיע על ההתנהלות היום יומית, על איכות השינה וגם על התנועה עצמה. במקרים מסוימים תהיה נלוות לכאב גם נפיחות מקומית ולעיתים עשויה להופיע בליטה בעצם הירך, המכונה "טרוכנטר".

הטיפול במפרק הירך באמצעות גלי הלם

מכיוון שמדובר בפגיעה בשרירים עמוקים יחסית, טיפול בגלי הלם יכול לסייע ולהציע מענה טיפולי באיכות גבוהה במיוחד. גלי ההלם, המשודרים ישירות אל האזור הפגוע, חודרים לעומק הרקמה ומעודדים את הגוף להתחיל בתהליך של ריפוי. הם בעלי תכונות אנטי דלקתיות ועוזרים לשפר את זרימת הדם ואת אספקת החמצן אל הרקמות הפגועות.

הם תורמים לסילוקה של פסולת מיותרת מהגוף ומשפרים את קצב חילוף החומרים. עם משנים את תדר הכאב ולכן מפחיתים את עוצמתו. הטיפול הינו טיפול קצר יחסית, האורך כ – 20 דקות לרוב. הוא חלק מסדרה של 5 עד 10 טיפולים, שמספרם נקבע בהתאם למידת חומרת הבעיה.

טיפול באמצעות גלי הלם מוצע במקרים מסוימים כחלק מטיפול משולב, יחד עם טיפול פיזיותרפי העוזר בחיזוק השרירים ומשפר את יכולת התנועה. מדובר בתרגילים מיוחדים, המתמקדים בשרירים הסמוכים למפרק הירך, תרגילים המגבירים גם הם את זרימת הדם ועוזרים להוריד את העומס הרב, הנוטה להצטבר באזור עצמו. את הטיפול מקדים אבחון מקיף, הבוחן את המטופל ואת הסימפטומים שלו. הוא כולל בדרך כלל גם בדיקות הדמיה לצורך איתור מקור הבעיה וגם הסיבה לה. אבחון מקדים ונכון יחד עם טיפול ממוקד ויעיל כמו גלי הלם עוזר בריפוי מהיר ומוצלח הרבה יותר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו