מכשירים לטיפול בגלי הלם

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

 

מכשיר גלי הלם ביתי

טיפול בגלי הלם הוא טיפול לא פולשני שהוכח כטיפול יעיל במגוון רחב של מצבי שריר ושלד. על ידי שימוש בגלי קול בעלי אנרגיה גבוהה, טיפול זה ממריץ את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף, מקדם התחדשות רקמות והפחתת כאב. באופן מסורתי, טיפול בגלי הלם היה זמין רק במסגרות קליניות. עם זאת, הודות להתקדמות האחרונה, פותח מכשיר מהפכני גלי הלם ביתי, המביא את היתרונות של טיפול זה ישירות לפתח ביתך.

הטיפול בגלי הלם מחליף פעמים רבות טיפולים שמרניים או ניתוחים במקרים של בעיות אורטופדיות שונות ובשנים האחרונות נחשב למבוקש מאוד.הטיפול עצמו נעשה בעזרתם מכשירים מיוחדים, המשמשים מכונים ואנשי מקצוע במהלך עבודתם, מכשירים יקרי ערך המתבססים על טכנולוגיות חדשניות ופיתוחים המציעים יעילות ברמה גבוהה. ישנם כיום שלושה סוגים עיקריים של מכשירים לטיפול בגלי הלם:

S.W.T – Extra Corporeal Shock Wave Therapy
S.W.T– Radial Shock Wave Therapy
R.W.T– Extracorporeal Radial Wave Therapy

טיפול בגלי הלם – מכשירים לטיפול

טיפול יעיל במצבים שונים

מכשיר גלי ההלם הביתי נועד לטפל ביעילות במגוון רחב של מצבי שריר ושלד. בין אם אתה סובל מכאבים כרוניים, פציעות ספורט, או אפילו ממצבים כמו דלקת כף הרגל או דלקת בגידים, מכשיר זה יכול לספק הקלה משמעותית. גלי ההלם שנוצרים על ידי המכשיר חודרים עמוק לתוך האזור הפגוע, ממריצים את תגובת הריפוי של הגוף ומעודדים תיקון רקמות. טיפול זה אושר על ידי אנשי מקצוע רפואיים ברחבי העולם.

מכשירים לטיפול בגלי הלם

המכשיר הראשון, E.S.W.T, המתבסס על טכנולוגיה לטיפול בגלי הלם, מתאים לסובלים מבעיות אורטופדיות מסוגים שונים, שכל טיפול אחר איננו יכול לסייע להן. גלי ההלם, המיוצרים בטכנולוגיה זו, שוברים את מהירות הקול בעת פיצוץ מבוקר, המייצר פעימה סונית/פולסים קטנים הגורמים לכך.

כשגלי ההלם פוגשים את הרקמה הפגועה, הם מתפשטים ומוחזרים, כך שהאנרגיה הקינטית שנוצרת תוך כדי שליחתם נספגת בגוף, בהתאם לתכונותיה של הרקמה וגם המבנה שלה. מכיוון שמדובר בסביבה ימית (גופנו מכיל, כידוע, 60 אחוז מים) הפסד העוצמה שלהם נמוך פי אלף מהפסד העוצמה כשהם משוגרים באוויר, למשל.

מכשירים לטיפול בגלי הלם עצמם מועברים על ידי ג'ל מיוחד, אותו מורחים באופן חיצוני על המקום הפגוע. מדובר בג'ל מימי, הנדרש לצורך שיגורם של גלי ההלם ישירות אל תוך הרקמות הביולוגיות. גלי ההלם, לאחר ששוגרו לרקמות, משנים את תכונותיהם. במהלך שיגורם נוצרים כוחות מכניים, המשחררים אנרגיות גבוהות מאד. אלו, משפיעות על זרימת הדם ועל היווצרות תאים חדשים, הגורמים לריפוי הרקמות הפגועות.

המכשיר השני, המתבסס על טכנולוגית R.S.W.T, הינו כמעין פטישון, שעלותו, בהשוואה למכשיר הקודם נמוכה הרבה יותר. הטיפול במכשיר זה, בהשוואה למכשיר הראשון, מצומצם מאד וגם עומק חדירת גלי ההלם המשוגרים באמצעותו מזערי יחסית. זו גם הסיבה מדוע השימוש בו פחות נפוץ ובמיוחד בשל יעילותו הפחותה, לעומת זו של המכשיר המתבסס על הטכנולוגיה הראשונה, על E.S.W.T.

המכשיר השלישי, המתבסס על טכנולוגית E.R.W.T, גלי הלם רדיאליים, מגיע עם ראש ידני, שניתן להחליפו. הראש הוא בגדלים שונים: 6, 16 ו – 25 מ"מ. ניתן להתאים את הראש למכשיר בהתאם לגודל הרקמה הפגועה, שבה יש לטפל (במקרים של גיד פגוע עם הסתיידות או במידה ואין הסתיידות ועוד). אפשרות זו היא דרך מצוינת להציע למטופל דיוק מרבי וגם להגיע למקומות קטנים במיוחד.

שיטת טיפול זו, באמצעות מכשירי E.R.W.T נחשבת לחדשנית מאד וגם ליעילה ביותר, בהשוואה לשתי השיטות הקודמות. במקרים של בעיות אורטופדיות שונות, כמו דורבן העקב, דלקות והסתיידויות גידים, בעיות גב, שינויים ניווניים שונים בגידים, כמו בגיד הפיקה, גיד אכילס, גידי הכתף ועוד, טיפול זה יכול לסייע בבעיה ואף להשיג ריפוי מלא. גלי ההלם המשודרים על ידי המכשיר הם שטחיים יחסית ומתפזרים ברקמה הפגועה באופן מעגלי, כך שהם מכסים בפועל שטח רחב מאד. הטיפול עצמו מתבצע אחת לשבוע בדרך כלל, כשמומלץ לבצע בין 5 ל – 10 טיפולים.

חשוב לדעת מכשירים לטיפול בגלי הלם

כדי לשמור על תוצאות הטיפול בגלי הלם, חשוב לשלב אותו לצד מערך שיקום מלא, הכולל פעמים רבות גם טיפולים פיזיותרפיים ותכנית שיקום מקיפה, המותאמת נקודתית למצבו של המטופל על מנת שיגיע להצלחה טיפולית מרבית ויוכל ליהנות משגרת חייו ללא כאבים או בעיות אחרות. לרוב פונים לטיפולים כאלה ספורטאים מקצוענים וגם ספורטאים חובבנים וכן מטופלים הסובלים מבעיות אורטופדיות בדרגות חומרה שונות. הטיפול מתאים לכל הגילאים ובזכות המכשור המקצועי, בעזרתו הוא מתבצע, ניתן להשיג תוצאות מצוינות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו