כיצד לבחור מכון לטיפול בגלי הלם?

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

בשנות השמונים של המאה הקודמת, טיפולים בגלי הלם היו מיועדים בעיקר למטרה מרכזית אחת: לרסק באבנים בכליות. אך היום המצב שונה. יעילות הטיפולים בגלי הלם החלה לתת את אותותיה בתחומים רבים אחרים, בעקבות הידיעה כי הטיפולים מביאים לשינויים חיוביים ברקמות הנמצאות באזור הטיפול.

כיום נהוג לטפל באמצעות גלי הלם בשורה ארוכה של בעיות רפואיות, בעיקר בבעיות אורתופדיות, כגון דורבנים, דלקות גידים, הסתיידויות, או דלקת פרקים שגרונית, טיפולים אלו נערכים במתחם מקצועי או מכון לטיפול בגלי הלם

מכונים לטיפול בגלי הלם

מכון לטיפול בגלי הלם

הביקוש ההולך וגובר לטיפולים באמצעות גלי הלם בשנים האחרונות הביא לעלייה משמעותית של האפשרויות בתחום. כיום ניתן למצוא מספר גדול משמעותית של מכונים לגלי הלם ביחס לעבר, כאשר המגמה היא מגמת התפתחות. במילים אחרות: סביר להניח שבעוד מספר שנים נראה מספר גדול יותר של מכונים לטיפול בגלי הלם ביחס להיום ולא מספר מצומצם.

המכון הנבחר ישלב בין מספר אופני טיפול בבעיות השונות, כך שניתן לשלב לצד הטיפול בגלי הלם את הפיזיותרפיה  או שיטות אחרות של אבחון וטיפול במסגרת הרפואה המשלימה. ככל שהמכון מציע יותר פתרונות כך החיים עבור אלה המגיעים אליו הופכים לפשוטים יותר והתמודדות עם הבעיה עשויה להיות יעילה יותר.

טיפול מוצלח מורכב משילוב מספר גישות – הבחירה במרפאה או במכון המציע טיפולים שונים מאפשרת לקצר תהליכים ולמנוע התרוצצויות בין מכונים שונים (משימה לא פשוטה עבור חלק מהאנשים הסובלים מבעיות אורתופדיות).

אז איך בוחרים מכון לטיפול בגלי הלם?

ברור מדוע חייבים לבדוק מראש מהי הרמה המקצועית שלו בכל תחום טיפולי, בדגש על טיפול בגלי הלם. קודם כל חשוב לראות מהו הניסיון המעשי של מכון לטיפול בגלי הלם בביצוע טיפולים בגלי הלם, רצוי בבעיה דומה לזו שמתמודדים איתה. חשוב אף לבדוק את הסטטיסטיקה של הצלחות הטיפול במכון.

חשוב לראות את המכשור שהמקום משתמש בו: גם כאשר לא יכולים להיכנס בעובי הקורה ולחקור את המפרט הטכני של כל מכשיר ומכשיר, עדיין בדיקה קצרה באינטרנט או ייעוץ של אנשי מקצוע יכולים להפנות לעבר המכשירים המומלצים יותר.

הנקודה הכלכלית

ההיבט הכספי דורש התייחסות גם כן. המציאות היא שטיפולים בגלי הלם דורשים הוצאה כספית שעשויה להיות משמעותית, במיוחד כאשר מדובר בתכנית מקיפה של טיפולים כפי שמתרחש בדרך כלל. אנחנו לא טוענים שמי שחייב לעבור את הטיפול יימנע מכך כדי לצמצם בעלויות, כי הבריאות צריכה להיות מעל הכל. מה שכן אפשר לעשות הוא לבצע מספר בדיקות בסיסיות שיכולות לחסוך לא מעט כספים, כולל השוואת מחירים.

הדוגמא המובהקת ביותר היא קבלת החזרים מקופות החולים. כיום בביטוחים משלימים רבים, ולפעמים גם בביטוחי הבריאות הפרטיים, ניתן לקבל סבסוד או החזר בשיעור משמעותי על טיפול בגלי הלם. העיקרון המרכזי הוא שאת ההטבות הפיננסיות מקבלים רק כאשר פונים לגורמים מקצועיים המקיימים הסדר עם הגורם המבטח. גם כאן מומלץ לבדוק את טיבו של המכון ולא להסתמך אך ורק על שיקולים כלכליים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו