טיפול בבעיות כתף בעזרת גלי הלם

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


גלי הלם לטיפול בבעיות כתףבעיות בכתף הן בעיות שכיחות מאד, והן יכולות להופיע בכל שלב בחיים, הן אצל נשים והן אצל גברים ולכן פונים רבים לטיפול בבעיות כתף בעזרת גלי הלם. הכתפיים שלנו הן אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו ובעזרתן אנו מסוגלים לבצע תנועות ופעולות שונות.

כשסובלים מבעיות בכתף אחת או בשתיים, הדבר עשוי להיות מלווה בכאבים עזים לרוב ובמגבלות משמעותית בתנועה. מכיוון שמפרקי הכתף פעילים לא מעט, הם גם רגישים מאד וחשופים לבעיות בריאות שונות. לאור הפיתוחים הרבים בתחום הטיפולי, מוצעים כיום סוגים שונים של טיפולים בבעיות כתף, לרבות טיפול ייחודי בגלי הלם, המשיג תוצאות מצוינות ובעיקר גם ריפוי מלא.

בעיות כתף – כיצד באות לידי ביטוי?

בעיות כתף יכולות, כאמור, להופיע בכל גיל והסיבות להן משתנות בהתאם לאורח החיים שאותו מנהלים וגם לפעילות שבה עוסקים. בעיות כתף בגילאים הצעירים שונות, לרוב, מאלו המופיעות בגילאים המבוגרים יותר וכך גם אופי הטיפול בהן.

באופן כללי, הדבר נפוץ מאד בקרב ספורטאים מקצועיים, הסובלים בדרך כלל מבעיות של פריקת כתף או אי יציבות הכתף. חבלות בכתף, הנגרמות בשל נפילה מאופניים, למשל, וגם מחבלה ופציעת ספורט בעקבות הפעילות הגופנית שבה עוסקים נפוצות גם הן בגילאים הצעירים.

בגיל המבוגר יותר בעיות כתף קשורות בשינויים הניווניים החלים בגוף, וגם במפרקי הכתף, בהזדקנות הרקמות ובשחיקה. גם משקעים של סידן במרקם הגיד יכולים לגרום להסתיידויות ומכאן גם לבעיות בכתף וכך גם תסמונת הכתף הקפואה, האופיינית לנשים בטווח הגילאים 50 – 60.

אפשרויות הטיפול השונות

הרפואה מציעה כיום, לצד טיפולים שמרניים כמו תרופות אנטי דלקתיות, זריקות, תרגילים פיזיותרפיים ובמקרים מסויימים גם הליכים פולשניים כמו ניתוחים, טיפול ייחודי לבעיות כתף. הטיפול באמצעות גלי הלם ידוע בתוצאותיו המצוינות וככזה שאיננו מלווה בתופעות לוואי לא רצויות או סכנות כלשהן. טיפול בגלי הלם בבעיות כתף מיועד בעיקר לנשים וגברים בגילאים 40 עד 60, הסובלים מבעיות כתפיים, הנחשבות לשכיחות מאד בגילאים אלה.

בטווח גילאים זה מאבדים הגידים את האלסטיות שלהם, מה שמוביל לאספקת דם קטנה יותר לאזור. חולשה יציבתית, הסתיידות גידים, דלקות גידים כחלק מתהליך ניווני, קרע חלקי או מלא בגידים וגם אוטבאורטריטיס הן תופעות נפוצות בגילאים אלה ובגילאים מבוגרים יותר המצריכות טיפול מתאים.

כיצד עובד הטיפול בגלי הלם

הטיפול בגלי הלם עוזר בבניית תאי גיד חזקים ובריאים יותר, המחליפים את התאים הפגועים, החלשים. גלי ההלם מאיצים את תהליך הריפוי על ידי עידוד צמיחת תאים חדשים, אספקת דם טובה יותר ובכך גם אספקת דם רבה אל התאים.

בדרך כלל, משלבים במקרים של בעיות כתף ולצד הטיפול בגלי הלם, גם תרגילים פיזיותרפיים שונים, העוזרים בחיזוק השכמות ומשפרים את התנועה. חיזוק שרירי חגורת הכתפיים מונע פגיעות ובעיות בכתף ומהווה חלק מתהליך השיקום עם הופעת הדלקת או הפגיעה המקומית עצמה.

כדאי לדעת

גלי הלם, כטיפול בבעיות כתף, הן פתרון יעיל במיוחד וזו גם הסיבה מדוע הוא מומלץ פעמים רבות כחלופה לניתוח או לכל הליך טיפולי אחר. הטיפול הוא קצר יחסית ואורך בדרך כלל כ – 20 דקות. מדובר ב – 5 עד 10 מפגשים, בהתאם למידת חומרת הבעיה וגם גילו של המטופל.סימן קריאה

לטיפול ישנם יתרונות רבים: שלא כמו טיפולים אחרים הוא איננו מלווה בתופעות לוואי ואיננו כרוך בתקופת החלמה ממושכת כמו ניתוח למשל. בדרך כלל חשים שיפור ניכר באזור הפגוע כבר לאחר הטיפול הראשון והריפוי מהבעיה הוא מהיר מאד. פנייה לאיש מקצוע, המתמחה בטיפולים מסוג כזה, היא הדרך הנכונה להתמודד עם בעיות בכתף וליהנות מתוצאותיו המצוינות של הטיפול.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו