מהי כתף קפואה ואיך הטיפול בגלי הלם מסייע למצב?
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


זמהי כתף קפואה ואיך הטיפול בגלי הלם מסייע למצב?ה קורה לרבים וגם יכול לקרות בגילאים צעירים, כמו גם בגילאים מבוגרים. תחושת ה"קיפאון" שבכתף, תחושת נוקשות וגם כאב, המגבילה את התנועה והופכת את היום יום למורכב, מאתגר ובעיקר – לא פשוט. כתף קפואה הוא תופעה, שהסיבה לה לא תמיד ברורה.

היא חולפת מעצמה לרוב לאחר כשנה עד שנה וחצי והיא יכולה להשפיע, כאמור, לא מעט על חייו של הסובל מכך. כשבוחנים את רקמת הכתף, במקרים כאלה, מגלים התרבות של תאים ברקמת החיבור וכן גם שגשוג תאים בגידים, המקיפים את הכתף עצמה. פעמים רבות התופעה מתרחב בשל רמות גבוהות של שומנים בדם, פעילות יתר של בלוטת התריס, סוכרת, לאחר ניתוחים כירורגיים למיניהם או בעקבות מחלות לב.

כיצד זה בא לידי ביטוי

מצב של כתף קפואה הוא מצב שכיח מאד בטווח הגילאים 40 עד 60. ישנם כאלה, הסובלים מכתף קפואה ומאחוריהם היסטוריה של טראומה באזור או חבלה, וישנם כאלה שלא חוו בעיה כלשהי או מחלה מסוימת, שבעקבותיה הופיעו הכאב ותחושת הנוקשות בכתף. התופעה עצמה באה לידי ביטוי בכאב באזור הכתף וגם הזרוע, שהולך ומחמיר ככל שחולף הזמן.מופתעת

הכאב משפיע לא מעט על ההתנהלות היום יומית וגם יכול להפריע על השינה. הוא אמנם חולף מעצמו לאחר כמה חודשים, אולם תחושת הנוקשות בכתף נותרת כפי שהיא והופכת לבעייתית עוד יותר. לא תמיד ניתן להחלים מכך באופן מלא, וישנם כאלה הסובלים מכאב כלשהו, אם כי בעוצמה פחותה יותר, למשך תקופה ארוכה מאד.

כשבודקים את הכתף בבדיקה גופנית, לא ניתן לראות סימנים חיצוניים כלשהם. קיימת רגישות במקום, מוגבלות רבה בתנועה וגם כאב מקומי. מי שסובל מכתף קפואה איננו מסוגל לגעת באמצעות היד הפגועה בגבו וגם לבצע תנועות וסיבובים לכיוונים שונים. במקרים כאלה מבצעים צילום רנטגן ובדיקות הדמיה נוספות, לעיתים, כדאי לגלות את מקור הבעיה ופעמים רבות גם לשלול סיבות שיכולות גם הן לגרום לתופעה. במקרים מסוימים מבצעים גם בדיקות נוספות, כמו בדיקות דם למשל, כדי לבדוק האם מדובר בזיהום או מחלות חריפות כלשהן.

הטיפול בכתף קפואה באמצעות גלי הלם

לסובלים מכתף קפואה מוצעים מספר טיפולים שמרניים, יחד עם טיפול פולשני, כמו ניתוח. הטיפולים השמרניים, כמו תרופות נוגדות דלקת וכאבים וכמו פיזיותרפיה למשל יכולים להקל על תחושת הנוקשות בכתף וגם על הערב. במקרים חמורים מוצע הליך פולשני – ניתוח. אפשרות אחרת, הנחשבת ליעילה במיוחד, היא טיפול בגלי הלם, שפעמים רבות יכול להחליף הליך ניתוחי. הטיפול בגלי הלם במקרים של כתף קפואה עוזר לפתור בעיות של הסתיידות, האופייניות למצבים כאלה ועל ידי שליחת גלי ההלם אל המקום הנקודתי, מפוררים את הסידן עד שמתוסס ונספג בגוף. בנוסף, מעודדים גלי ההלם את זרימת הדם, מה שמאפשר הובלת חמצן למקום הפגוע והתאוששותו.כתף

הטיפול בגלי הלם בכתף קפואה הוא הליך פשוט יחסית. מדובר לרוב בטיפול של 20 דקות, ובסדרה של בין 5 עד 10 טיפולים סך הכל. הטיפול איננו מכאיב ותוצאותיו ניכרות בתוך פרק זמן קצר ולעיתים אפילו מיד לאחר הטיפול הראשון. שלא כמו טיפולים אחרים הוא איננו מלווה בתופעות לוואי או סכנות כלשהן, איננו מצריך החלמה ארוכה כמו ניתוח וגם יכול להתאים לכל אחד.

במקרים מסוימים יומלץ למטופל לשלב גם תרגילים פיזיותרפיים העוזרים בחיזוק השרירים והשבת יכולת התנועה מבלי לסבול ממוגבלות מסוימת. את הטיפול מבצעים מומחים בתחום באמצעות מכשיר מיוחד, האחראי לשליחת גלי ההלם את האזור הפגוע.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
אודותינו

חברתנו מספקת שירותי טיפול בשיטה חדשנית באמצעות גלי הלם, חברה וותיקה בשוק הישראלי עם ניסיון רב ומאות לקוחות מרוצים!

חייגו עכשיו