טיפול בכאבי ירך באמצעות גלי הלם

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

אנשים רבים מתלוננים על כאבי ירך. היות ואיבר זה נושא את משקל הגוף, הוא מועד לשחיקה עם השנים. גורמים רבים אחראים לליקויים בירך בין מדובר בחבלות כתוצאה מפציעות ספורט או מתאונה, שחיקת מפרק הירך, שינויים ניווניים או דלקות כאלה ואחרות.

פגיעה בירך מלווה לרוב בכאבים חזקים המשתנים מאדם לאדם זאת על סמך חומרת הפגיעה. במקרים רבים אף ישנו קושי לאבחן פגיעות אלה, שכן לעתים כאבים  בירך מוקרנים לאזורים סמוכים בין אם מדובר בגב או בברכיים, כך שגם המטופל עצמו כלל לא מודע למקור הכאב.

מאפייני טיפול בגלי הלם – קיימות שיטות רבות לטיפול בכאבי ירך, וטיפול באמצעות גלי הלם נמצא כשיטה יעילה ואפקטיבית. זוהי גישת טיפול ייחודית המשתמשת בגלי הלם אקוסטיים המכוונים היישר לעבר המקום הפגוע ומסייעים בריפוי האזור, באמצעות מיגור ההליך הדלקתי, הזרמה תקינה של הדם ומניעת הסתיידויות במפרקים.

טיפול בגלי הלם לכאבי ירך

מצבים הגורמים לכאבי ירך

מצבים רפואיים ובריאותיים שונים, כולל העדר הקפדה על אורח חיים בריא, עלולים להוביל לכאבי ירך. אלו כוללים:

טרוכנטריק בורסיטיס

גורם נפוץ להתפתחות כאב בירך, זאת כאשר נוצרת דלקת חריפה בבורסת הירך. מצב זה נגרם כאשר נוצר חיכוך בין השרירים האחראים על תפקודה התקין של הירך. תופעה זאת  נגרמת לרוב עקב לחץ רב על אותה בורסה המשמשת רקמה נוזלית אשר תפקידה לשמש כגורם מפריד בין שרירי הישבן למפרק הירך, זאת לצורך פעילות תקינה של מפרק הירך.

תופעה זאת עלולה להיגרם משלל סיבות בין אם מדובר ביציבה לקויה של הגוף, פגיעה של האזור כתוצאה מחבלה, מאמץ יתר של מפרק הירך, או דלקות ניווניות באזור. מצב זה מלווה בכאב רב המורגש באזורים שונים של הירך, כאשר ברוב המקרים כאב זה בא לידי ביטוי בעיקר באזור הבורסה.

הגורמים לכאב

כאב הקשור לטרוכנטריק בורסיטיס עשוי להופיע במצבים שונים, כאשר לרוב הוא מורגש יותר לאחר פעילות גופנית, אם כי במקרים מסוימים גם ישיבה רציפה עלולה להחמיר את התסמינים הנלווים לתופעה. בנוסף, אנשים רבים הסובלים מתופעה זו חשים בכאב עז בעת שכיבה על הצד, שכן תנוחה זו  עשוי להחריף את החיכוך בין שרירי מפרק הירך החשופים.

  • אוסטיאוארטריטיס

מצב זה מתאפיין בשחיקת הסחוס במפרק הירך, שכן מדובר בהליך ניווני אשר לרוב מאפיין אנשים מבוגרים זאת בשל עומס מצטבר על מפרק הירך.  הסחוס בירך תפקידו לשמש כבולם זעזועים ולמנוע חיכוך בין חלקי מפרק הירך, זאת לצורך תפקוד חיוני של הירך.

שחיקה של הסחוס פוגעת בתנועתיות תקינה של הגוף עד כדי חוסר יכולת לבצע פעולות בסיסיות כגון ישיבה, הליכה או עליית מדרגות, כאשר עצם החיכוך בין חלקי המפרק השונים גורם לכאבים חזקים הבאים לידי ביטוי בעיקר בעת מאמץ.

דלקת גידים של מפרק הירך

  • לעתים, כאבי ירך עלולים לנבוע כתוצאה מהליך דלקתי בגיד הירך, זאת לרוב לאחר מאמץ גופני ממושך המוביל לשחיקה הדרגתית של הגיד. תפקוד לקוי של הגיד במפרק הירך עלול לפגום בפעילות התקינה של הירך, שכן הגיד מסייע לצורך חיבור יעיל בין השרירים למפרק הירך.
  • דלקת גידים באזור זה עשויה להתבטא בכאבים חדים הפוקדים את המטופל בכל רגע נתון, גם כאשר הוא נמצא במצב של מנוחה מוחלטת.

יעילות גלי הלם לטיפול בכאבי ירך

שיטת טיפול חדשנית העושה שימוש בגלי הלם,  נמצאה יעילה לצורך טיפול בכאבי ברכיים מסוגים שונים, זאת באמצעות גלי הלם אקוסטיים החודרים לאזור הפגוע ומסייעים להחלמתו.

טיפול בגלי הלם מהווה שיטת טיפול חדשנית ופשוטה אשר איננה מצריכה התערבות פולשנית. שיטה זו פועלת באמצעות מכשיר מיוחד המשדר גלים אקוסטיים המכוונים לעבר האזור הפגוע בעוצמות שונות, זאת על סמך אופן הפגיעה. טווח החדירה של  גלים אלה הינו עמוק במיוחד, כך שיש ביכולתם לסייע לצורך טיפול יעיל בכאבי ירך מסוגים שונים, שכן לרוב מדובר בפגיעה של שרירים המצויים במעמקי הירך.

גלי הלם מסייעים רבות לריפוי בעיות ירך מסוגים שונים, שכן יש ביכולתם להשמיד תאי דם נגועים, ובכך לייצר זרימת חמצן תקינה לעבר האזור הפגוע, הליך אפקטיבי במיוחד כאשר מדובר בפגיעה דלקתית של הירך.

מעבר לכך, הטיפול בגלי הלם עשוי למנוע הסתיידות של מפרק הירך, זאת בעזרת פירוק משטחי הסידן אשר הצטברו באזור הדואב, לצורך ניקוי אופטימלי של המפרק משאר מצבורי הפסולת שדבקו בו. בנוסף, הליך זה אף עשוי לסייע במקרים של שחיקת סחוס ולהקל על הסימפטומים הנלווים לכך, אף על פי שבקרב אנשים מבוגרים הסחוס אינו נוטה להתחדש.

לרוב, כאשר מדובר בכאבי ירך מסוגים שונים, טיפול בגלי הלם מתבצע לצד הליך פיזיותרפי מבוקר המכיל תרגילים שונים במטרה להרחיב את טווח התנועה של מפרק הירך. אמנם טיפול באמצעות גלי הלם ידוע כבעל השפעה מהירה ויעילה, אולם שיטה זו איננה מהווה טיפול חד פעמי, כאשר יש לערוך סדרה של מספר טיפולים על מנת להביא לתוצאה המיוחלת.

הסתיידות במפרק הירך

הסתיידות במפרק הירך עלולה להוביל לדלקת בגיד הירך, מצב הגורם לכאב, נוקשות והקטנת טווחי התנועה באזור הירך. אמנם ישנם מספר גורמים שיכולים לתרום להתפתחות הסתיידות, כולל גיל, פציעה ודלקת כרונית, אך ישנם צעדים שניתן לנקוט כדי להפחית את הסיכון לפתח דלקת בגיד הירך. אלה כוללים שמירה על משקל תקין, עיסוק בפעילות גופנית סדירה והימנעות מפעילויות המפעילות לחץ יתר על מפרק הירך. אם אתה מפתח דלקת בגיד הירך, אפשרויות טיפול זמינות, כולל מנוחה, פיזיותרפיה, תרופות וניתוח במידת הצורך.

על ידי נקיטת גישה פרואקטיבית לבריאות הירך שלך, תוכל להפחית את הסיכון לפתח דלקת בגיד הירך וליהנות מאורח חיים בריא ופעיל יותר. הסתיידות במפרק הירך היא מצב שכיח המשפיע על אנשים רבים. זה נגרם בדרך כלל על ידי דלקת בגיד הירך או דלקת בגיד הירך, שעלולה להוביל להיווצרות משקעי סידן ברקמות הרכות של מפרק הירך.

מצב זה יכול לגרום לכאב, נוקשות וטווח תנועה מוגבל בירך. אם אתה חווה תסמינים של הסתיידות בירך, חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי. הרופא שלך יבצע הערכה יסודית כדי לקבוע את הגורם הבסיסי לתסמינים שלך ולפתח תוכנית טיפול מותאמת אישית כדי להקל על הכאב שלך ולשפר את הניידות שלך.

אפשרויות הטיפול בהסתיידות הירך עשויות לכלול פיזיותרפיה, תרופות אנטי דלקתיות, ובמקרים מסוימים, ניתוח. הרופא שלך עשוי גם להמליץ על שינויים באורח החיים, כגון ירידה במשקל ופעילות גופנית, כדי לסייע בניהול הסימפטומים שלך ולשפר את הבריאות הכללית שלך. הסתיידות בירך עלולה להיות מצב כואב ומתיש, אך בעזרת אבחון וטיפול נכונים ניתן לנהל את התסמינים ולשפר את איכות החיים. אם אתה חווה כאבים או נוקשות בירך, אל תהסס לפנות לטיפול רפואי ולהתחיל את המסע שלך לעבר חיים ללא כאבים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו