טיפול בגלי הלם לכאבי ברכיים

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


טיפול בגלי הלם לכאבי ברכייםכאבי ברכיים נחשבים לבעיה רפואית שכיחה נוכח רגישותן של הברכיים והעובדה כי מופעל עליהן לחץ מתמשך בחיי היומיום ובשעת פעילות גופנית. בעיות ברכיים אופייניות בקרב ספורטאים ופגיעה בהן לעתים שמה קץ לאפשרויות הספורטאי להתחרות או להתאמן באופן מקצועי, טיפול בגלי הלם לכאבי ברכיים יכול להיות פתרון מעולה לבעיה זו.

מגוון פציעות הברכיים רחב ובהתאם גם סוגי הטיפולים הכוללים טיפולים שמרניים, פולשניים או אלטרנטיביים.

הטיפול בגלי הלם לכאבי ברך נחשב לחדש באופן יחסי וחדשני המתבסס על טכנולוגיה אשר פותחה בשנות התשעים ושימשה לריסוק אבנים בכליות. כיום גלי הלם מאפשרים מתן מענה ממוקד וטיפול מדויק ונקודתי לריפוי יעיל ומהיר.

גורמים לכאבי ברכיים

כאבים בברכיים הם מנת חלקם של רבים בשלב כלשהו בחייהם, הסיבות לבעיות ברכיים ולכאבים באזור נובעות לרוב משחיקה ומהפעלת עומס ומאמץ רבים עליהן. בחלק גדול מהמקרים מקור הבעיה דווקא נמצא בכף הרגל, כתוצאה מלחץ רב המופעל על פרקי הרגל אשר יכול להגיע לכפול ויותר ממשקל הגוף וגורם לשחיקה מהירה ולפגיעות של האזור.

סיבות נוספת כוללות ליקויים אנטומיים בברך, ביצוע פעולות ותנועות באופן לקוי, ריצה על משטחים קשיחים או נעילת נעליים לא מתאימות. כאבי ברכיים מתאפיינים בכאב ממוקד במיוחד באזור הפיקה אשר מחמיר בזמן ביצוע פעילות גופנית או בשעת מאמץ כלשהו. התוצאה הנלוות לכאבים היא מוגבלות בתנועה ותחושת אי נוחות.

טיפול בגלי הלם לכאבי ברכיים

טיפול בגלי הלם לכאבי ברכיים מתאים לבעיות אורתופדיות ממגוון סוגים ובהן בעיות ברכיים. הטיפול נמשך כעשרים דקות ומורכב לרוב מסדרה של חמישה עד עשרה טיפולים. גלי ההלם מאפשרים טיפול נקודתי באזור הכאב ומתאימים למצבים של דלקת אשר במקרים רבים מהווה את הגורם לכאבים.

גלי ההלם מגיעים לרקמות הפגועות מעודדים ומאיצים את  תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף תוך שיפור של זרימת הדם והובלת החמצן לאזור הפגיעה מה שמאפשר יצירת רקמות חדשות.

יתרונות טיפול בגלי הלם לכאבי ברכיים

יתרונות השימוש בגלי הלם רבים והראשון שבהם הוא כי טיפול בגלי הלם לכאבי ברכיים יכול לחסוך במקרים רבים את הצורך בניתוח, לכן הוא מתאים לספורטאים אשר חוו פציעה ומעוניינים לחזור לפעילות מוקדם ככל שניתן.

בנוסף הטיפול אינו כרוך בתופעות לוואי או בסכנות. מהלך הטיפול מתבצע בידי מטפל מוסמך או פיזיותרפיסט אשר עברו הכשרה מתאימה וניתן לשלבו עם טיפולים נוספים.

סוגים של כאבי ברכיים

השימוש בגלי הלם לטיפול בכאבי ברכיים מתאים למגוון פגיעות:

כאב כתוצאה מנזק או הסתיידות בגיד שריר ארבעת הראשים

גיד השריר הארבע ראשי נחשב לאחד מהחזקים בגוף והשריר עצמו הוא האחראי על יישור הברך באופן בלעדי מה שמפעיל עליו לחץ רב. נזק לגיד יכול להיגרם בשל מאמץ יתר ומתבטא בקרעים מיקרוסקופיים הגורמים לכאבים בזמן פעילות.

מצבים של הסתיידות בין המפרקים בברך גורמים לחיכוך ולהתקשות שלהם תוך התפשטות לגידי הברך המצויים בצד הפנימי שלה מה שמוביל לקושי, מוגבלות ולקשיחות בתנועה המלווים בכאב.

כאבי ברכיים עקב דלקת בגיד הברך

דלקת בגיד פיקת הברך נוצרת ברקמת הקולגן שבגיד הברך כתוצאה ממאמץ יתר ועומס. הדלקת מלווה ברגישות יתר ובכאבים עזים בעת תנועה כגון הליכה, ריצה או ירידה במדרגות.

בנוסף, הדלקת מתבטאת בנפיחות ואבחון הבעיה כולל בדיקת רגישות למגע וביצוע תנועות של יישור וכיפוף הברך בזמן קפיצה או הליכה. בחלק מהמקרים יש צורך בביצוע בדיקת MRI או צילום רנטגן.

כאבים כתוצאה מדלקת פרקים ניוונית – אוסטוארתריטיס – דלקת פרקים היא אחת הסיבות הנפוצות להיווצרות של בעיות ברכיים. בעיית המפרקים השכיחה ביותר היא שחיקה וניוון של הסחוס בברך תוך הופעת תסמינים הכוללים כאב, נפיחות, נוקשות, מגבלת תנועה, חוסר יציבות וקושי בכיפוף ויישור הברך.

אולי יעניין אותך גם:

טיפול בגלי הלם לסובלים משין ספליט

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו