יתרונות וחסרונות טיפול בגלי הלם

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

יתרונות וחסרונות טיפול בגלי הלםטיפול בגלי הלם הוא שיטה לפתרון מגוון בעיות רפואיות וכוללים מגוון יתרונות וחסרונות טיפול בגלי הלם. עיקר הטיפולים מתמקד בפתרון בעיות אורתופדיות הכוללות כאבי מפרקים כתוצאה מהסתיידות או דלקת וכאבים בכף הרגל הנובעים מדלקת בגיד אכילס ודורבן בעקב.

שיטת הטיפול בגלי הלם – ESWT, כוללת טיפול בכאבי שרירים ושלד הנובעים מדלקת, ההליך מבוצע באמצעות מכשיר אשר משחרר גלי הלם מסוג גל אקוסטי-קולי אשר מפורר הסתיידויות, מפחית כאבים ומגביר את זרימת הדם לאזור הפגוע, כך שמואץ תהליך הריפוי של הדלקת. השיטה מיושמת באירופה ובארה"ב למעלה מ-10 שנים ומניבה תוצאות חיוביות.

מהלך טיפול בגלי הלם: יתרונות וחסרונות טיפול בגלי הלם

הטיפול מתבצע בהשגחת רופא ונמשך כעשרים דקות. במהלך הטיפול, המטופל שוכב על מיטת הטיפולים או יושב באופן נינוח על כיסא. המכשיר הפולט את גלי ההלם מוצמד לאזור הכאב והדלקת. הטיפול עלול לעורר תחושת כאב ובמידת הצורך נעשה שימוש בזריקת הרדמה מקומית.

לאחר הטיפול המטופל עושה לביתו וממשיך בפעילות מלאה ורגילה. בתוך חודש, צפוי שיפור והפחתה בתחושת הכאב. כעבור שלושה חודשים, מתבצעת הערכה מלאה של תוצאות הטיפול. את הטיפול ניתן לבצע מספר פעמים עד להחלמה מלאה. יעילות הטיפול מתבטאת בשיעורי הצלחה הנעים בין שבעים לשמונים אחוזים.

יתרונות טיפול בגלי הלם

  • הטיפול אמנם גורם לאי נוחות מסוימת אולם אינו כואב.
  • הטיפול אינו פולשני.
  • הטיפול אינו מעורר תופעות לוואי.
  • הטיפול אינו כולל שימוש בתרופות או בזריקות.
  • הטיפול אינו דורש ניתוח.
  • לאחר הטיפול המטופל אינו מוגבל ויכול לחזור לשגרת היום באופן מלא.
  • תהליך הריפוי הינו טבעי משום שגלי ההלם מעודדים את הגוף לבצע את הפעולות הטבעיות התורמות לריפוי הדלקות והכאבים הנובעים מהן.

שיטת הטיפול נמצאת בשימוש כבר עשרות שנים ברחבי העולם וטופלו בעזרתה מיליוני אנשים, לאור הניסיון שנצבר, כמעט ולא נמצאו תופעות לוואי ובמידה והופיעו הן קלות. את השיפור חשים המטופלים במקרים רבים באופן מידי כבר לאחר הטיפול הראשון, זהו שיפור זמני כאשר תהליך הריפוי מורגש לאחר הטיפול השלישי והרביעי. תוצאות הטיפול משביעות רצון בכל הנוגע להקלה בכאבים וכן הטיפול נמצא יעיל במצבים של הסתיידות כרונית.

חסרונות טיפול בגלי הלם

  • יתרונות הטיפול בגלי הלם עולים באופן בריר על חסרונותיו. העובדה העומדת ועשויה להיחשב כחיסרון היא שהשיטה מיושמת באופן המוני רק כעשר שנים כך שהניסיון בדבר תוצאותיו והיכולת לנתח את יעילותו אודם נמצאים בתהליך של התהוות, אך יש לציין שברובם המוחלט של המקרים הניסיון מלמד כי הטיפול מניב תוצאות טובות למדי.כן ולא
  • חשוב להקפיד ולקבל את הטיפול רק בידי מומחה מוסמך בתחום ובמרפאה המתמחה בטיפול מסוג זה, כדי למנוע נזקים אפשריים. במקרים רבים, קיים צורך לשלב בנוסף לטיפול בגלי הלם גם טיפול בידי מומחה לבעיות אורתופדיות וניתן ואף מומלץ לשלב פיזיותרפיה, תרגילים לשיקום ואף דיקור על מנת להגיע לתוצאה השלמה והטובה ביותר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו