גלי הלם לטיפול בבעיות ידיים

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

הטיפול בגלי הלם נחשב כיום לאחת משיטות הטיפול היעילות ביותר, זו המחליפה את הטיפולים השמרניים וגם את הניתוח, פעמים רבות. כשמדובר בבעיות ידיים, כמו דלקות בכף היד, טריגר פינגר, נימול בידיים או כל בעיה אחרת שהיא, לא תמיד פיזיותרפיה, תרופות נוגדות דלקת או הליכים אחרים יכולים לעזור, טיפול בגלי הלם יכול להיות מענה מתאים, המשיג תוצאות מצוינות.

למרות הצלחתו של הטיפול, הוא פחות מוכר בהשוואה לטיפולים אחרים, אך יחד עם זאת – עושה פלאים! היתרונות של הטיפול הם רבים: הוא איננו פולשני, לא מלוות אליו תופעות לוואי או סכנות כלשהן והוא מספק מענה כפתרון לבעיות אורטופדיות מסוגים שונים, לרבות כאלו, הקשורות לידיים ובעיקר לכף היד.

פריקת אצבע ביד

נקע של אצבע ביד מתרחש כאשר העצמות באצבע נאלצות לצאת ממקומן הרגיל, וכתוצאה מכך כאב, נפיחות ואובדן תפקוד. פציעה זו יכולה לקרות עקב תאונות, פעילויות הקשורות לספורט או נפילות. יש צורך בטיפול רפואי מיידי כדי למנוע נזק נוסף ולהבטיח טיפול מתאים.

שחיקת סחוס באצבעות הידיים

שחיקת סחוס באצבעות מתייחסת לבלאי הדרגתי של רקמת ההגנה המכסה את קצוות העצמות במפרקים. מצב זה, הידוע גם בשם דלקת מפרקים ניוונית, משפיע בדרך כלל על אנשים מבוגרים אך יכול להתרחש גם עקב תנועות ידיים חוזרות ונשנות, פציעות מפרקים או גורמים גנטיים. זה מוביל לכאב, נוקשות וירידה בתפקוד היד.

גלי הלם לטיפול בבעיות ידיים

בעיות נפוצות ביד והטיפול בהן באמצעות גלי הלם

דלקת כף היד היא תופעה נפוצה מאד, הגוררת בעקבותיה כאבים בלתי נסבלים, במקרים מורכבים יותר, ומלווה תמיד במוגבלות רבה מאד בתנועה. כטיפול לדלקת בכף היד מוצעות מגוון רחב של אפשרויות, כמו תרופות אנטי דלקתיות, כמו פיזיותרפיה וגם ניתוח במצבים מסוימים. אחד הטיפולים היעילים ביותר במקרים של דלקת בכף היד, הוא טיפול בגלי הלם הידוע כיעיל במיוחד.

הטיפול יכול להחליף את הניתוח וגם הזרקות של קורטיזון, למשל. הוא מקל באופן משמעותי על הכאבים הנלווים לדלקת ומשפר את טווח התנועה, שנפגע בשל הפגיעה בשרירים ובגידים בעקבותיה. הטיפול נעשה באמצעות מכשיר מיוחד, האחראי לשידור גלים אקוסטיים ישירות אל האזור הפגוע שבכף היד, כלים המטפלים נקודתית בדלקות ובגידים הפגועים.

הם מעוררים את זרימת הדם, משפרים אותה, מרחיבים את כלי הדם ובכך מאפשרים לכמות רבה יותר של חמצן להגיע אל המקום המודלק, אל הרקמות הפגועות. במקרים של דלקת כרונית, מאצים גלי ההלם את זרימת הדם, הגורמת היא עצמה לפעילות אנטי דלקתית עוצמתית מאד, שיחד עם זרימת הדם, מאפשרת לנקות את האזור הפגוע והרגיש מחומרי פסולת וגם מרעלים.

במקרים של טריגר פינגר (מה שמכונה "אצבע הדק") נוצרת דלקת מקומית בשל שימוש מוגבר מאד בידיים ושחיקת גידי האצבעות. אנשים שעובדים שעות מול המחשב למשל עשויים לסבול מכך בעקבות הטראומה הנוצרת בגידים הקטנים, המצויים באצבעות.

גם תנוחה לא נכונה של היד, יכולה לגרום לכך ולהגביל באופן משמעותי את טווח התנועה ואת השימוש באצבעות כף היד. במקום לבחור בטיפולים פיזיותרפיים או בתרופות אנטי דלקתיות, אפשר לבחור במקרים כאלה בטיפול בגלי הלם, טיפול ממוקד ויעיל במיוחד. בדומה למקרים של דלקות בכף היד, גם כאן גורמים גלי ההלם להאצת הדם, להזרמת חמצן לאזור הפגוע ולהחלמה מהירה וטובה יותר.

לסיכום

הטיפול בגלי הלם בבעיות ידיים, בין אם בשורש כף היד, באצבעות או בכל מקום אחר ביד, מוצע כיום על ידי רופאים מומחים והוא מתאים לכל אלה, שטיפולים אחרים לא סייעו להם או מעוניינים לבחור בהליך אחר, ללא תופעות לוואי וללא סכנות כלשהן, העשויות להיות נלוות לו.

הטיפול בגלי הלם יכול להחליף ניתוח ופעמים רבות הוא מוצע בשילוב עם טיפולים אלטרנטיביים נוספים, כמו למשל דיקור סיני. הטיפול עצמו קצר מאד, כ – 20 דקות לרוב, והוא כולל מספר מפגשים, הנקבע בהתאם לחומרת הבעיה. במרבית המקרים מדובר ב – 5 עד 10 מפגשים, כשכבר לאחר המפגש הראשון חשים הקלה עצומה במקום. כדי ליהנות מיתרונותיו הרבים של הטיפול במקרים של בעיות בידיים, חשוב לפנות אך ורק אל המומחים בתחום, בעלי ניסיון והכשרה רלוונטית.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו