טיפול בגלי הלם פיזיותרפיה
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

טיפול בגלי הלם פיזיותרפיהטיפול בגלי הלם הוא אחד הטיפולים היעילים לבעיות אורתופדיות שונות. במכוני פיזיותרפיה רבים כבר משתמשים במכשירי גלי הלם על מנת לטפל במקרים שונים. השילוב של טיפול בגלי הלם עם שיטות טיפול נוספות מתחום הפיזיותרפיה מאפשר לקבל תוצאות טובות ויציבות. על טיפול בגלי הלם פיזיותרפיה נרחיב במאמר הבא. 

 

טיפול בגלי הלם פיזיותרפיה- מהו טיפול בגלי הלם?

טיפול בגלי הלם הוא טיפול שמתבצע על ידי מכשיר עוצמתי. עם טיפול בגלי הלם ניתן לזרז תהליכי ריפוי בבעיות אורתופדיות שונות בגוף שלנו. 

יש שני סוגי מכשירים עיקריים בהם מבצעים טיפול בגלי הלם- 

  • מכשיר מפוקס שפועל על גלי הלם אקוסטיים
  • מכשיר רדיאלי שפועל על גלי הלם רדיאליים

שני סוגי המכשירים הללו עובדים בצורה מעט שונה אך מביאים לתוצאות זהות, אפקטיביות וטובות מאוד. לכן, לא משנה באיזה סוג מהמכשירים יבצעו את הטיפול. 

טיפול בגלי הלם פיזיותרפיה- השילוב עם פיזיותרפיה

טיפול בגלי הלם יכול להביא לתוצאות יעילות ויציבות, אך יש לקחת בחשבון שפעמים רבות יש לשלב אותו עם שיטות טיפול נוספות מתחום הפיזיותרפיה. לדוגמא, עם הבעיה היא יציבתית, בעיה שנובעת מחוסר איזון שרירי או מפרקים שמשפיעים על הבעיה, הטיפול בגלי הלם יעזור לפתור את הבעיה אך יש סיכוי גדול שלאחר תקופה מסוימת הבעיה תחזור מאחר שיש לטפל במקור שלה. לכן, חשוב מאוד לשלב בין טיפול בגלי הלם לטיפולים מתחום הפיזיותרפיה. בזכות הפיזיותרפיה יהיה ניתן לבדוק את המטופל בצורה מקיפה ולאבחן את מקור הבעיה. טיפולים מתחום הפיזיותרפיה כוללים בין היתר תרגילים, טיפולים ידניים, דיקור ועוד. 

 

טיפול בגלי הלם פיזיותרפיה- מהו טיפול פיזיותרפיה?

פיזיותרפיה היא מקצוע פרא רפואי שעוסק באבחון, טיפול ומניעת בעיות תנועה. פיזיותרפיה נועדה להחזיר אנשים לתפקוד מלא לאחר מחלה, פציעה או ניתוח ולתת מענה לבעיות אורתופדיות, נוירולוגיות, מחלות נשימה ובעיות בתפקוד המערכות הפנימיות. 

פיזיותרפיסטים הם בעלי תואר אקדמי ורישיון מטעם משרד הבריאות שמטפלים בפיזיותרפיה במגוון תחומי התמחות שונים. פיזיותרפיסטים פועלים מההשקפה כי הגוף מסוגל לרפא את עצמו ולשקם את עצמו בצורה מדהימה, על ידי הכוונתו לכיוונים המתאימים. 

 

טיפול בגלי הלם פיזיותרפיה- בחירת המטפל

כדאי לקחת בחשבון הוא מקצועיות המטפל שמבצע את הטיפול. חשוב מאוד לבחור במטפל פיזיותרפיסט עם הסמכה לטיפול ועם ידע באנטומיה, פיזיולוגיה ואבחון בעיות אורתופדיות שונות או ברופא מתאים. כאשר אתם בוחרים במטפל מקצועי אתם מגדילים את הסיכוי לטיפול בטוח שיוביל להחלמה. לכן בקשו לראות תעודות מתאימות שיעידו על ידע והסמכה נדרשת. 

 

טיפול בגלי הלם פיזיותרפיה- כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול בגלי הלם עובד על אנרגיה אקוסטית בתדרים משתנים ובעוצמות שונות. אלה משמשים לריפוי של רקמות שונות בגוף. גלי ההלם למעשה חודרים את העור ואת הרקמות הרכות ומגיעים עד לרקמות שריר- שלד. כך הם גורמים לזירוז של תהליכי הריפוי באזורים הפצועים והכואבים. 

 

טיפול בגלי הלם פיזיותרפיה- השפעות על הגוף

מלבד להפחתת כאבים, טיפול בגלי הלם מביא להשפעות נוספות על הגוף-

  • הפחתת כאבים- בזמן הטיפול בגלי הלם, מופרשים אנדורפינים. האנדורפינים מפחיתים את הכאבים שחש המטופל ולמעשה משבשים את שדר הכאב שמגיע למוח מהאזור הפצוע. טיפול בגלי הלם יכול לסייע בהפחתת כאבים החל מהטיפול הראשון וכמובן לאורך הטיפולים הנוספים. 
  • יצירת כלי דם חדשים- טיפול בגלי הלם מעודד צמיחה של כלי דם קטנים באזור המטופל. על ידי כך ניתן לחדש ולהגביר את חילוף החומרים במקום הפגוע. חילוף החומרים המהיר מעורר תהליכי ריפוי. 
  • הפחתת תהליכים דלקתיים- טיפול בגלי הלם עובד על אנרגיה אקוסטית. האנרגיה הזו מעודדת יצירת קולגן. קולגן הוא חומר שנוצר בגוף בתהליכי ריפוי. כמו כן אנרגיה אקוסטית מעודדת פירוק של משקעי סידן ברקמות שעברו הסתיידות. על ידי ייצור קולגן ניתן לבצע תהליכים של בניה ותיקון של רקמות. הקולגן החדש שנוצר במהלך הטיפול הוא חזק ודחוס יותר ומתארגן בצורה אורכית בהתאם למבנה הגיד. בזכות הטיפול ניתן לראות גם ירידה במדדי דם שמעידים על דלקת. 
  • הסתיידויות- הסתיידויות המצטברות על סיבי הגיד, עלולות לעורר את הדלקת המקומית ולגרום לדלקות גידים. הסתיידות גידים, היא תהליך ניווני שנובע מסיבות שונות ונוצר במהלך השנים. ניתן לנקות הסתיידויות על ידי ניתוחים, אך יש לקחת בחשבון שהתערבות כירורגית עלולה ליצור סיבוכים רבים כמו פגיעה בעצבים, פגיעה בגידים הסמוכים או צלקת בעייתית. הטיפול בגלי הלם הוא למעשה תחליף להליך כירורגי. עם הטיפול ניתן לנקות את ההסתיידויות בלי להסתכן בסיבוכי הניתוח במשך הזמן הדלקת תעלם, הכאבים יופחתו וההסתיידויות המקומיות יתפרקו. 
  • שחרור נקודות טריגר בשרירים- נקודות טריגר בשרירים הם מעין קשר שנוצר בסיבי השריר. בדרך כלל נקודות אלה מקושרות עם כאבי גב, צוואר, כתפיים וגפיים. הקשר בשריר, נוצר מכיווץ יתר של סרקומרים בשריר. בעקבות כיווץ היתר, נוצר לחץ על כלי הדם באזור ואספקת הדם המקומית קטנה מאוד. מאחר שכלי הדם חסומים והם לא מפנים את הפסולה באזור, עלולים להצטבר באזור חומרי פסולת. ההצטברות של חומרי הפסולת גורמת לגירוי קצות העצבים ולכיווץ נוסף של הסרקומרים. מדובר במעגל קשה שניתן לפתור על ידי טיפול בגלי הלם. הטיפול למעשה מפרק את הקשר שנוצר ומאפשר החלמה.  

טיפול בגלי הלם פיזיותרפיה- כמה עולה?

קשה לענות באופן חד משמעי כמה עולה טיפול של גלי הלם מאחר שתלוי בגורמים שונים כמו המקום בו יתבצע הטיפול, הרופא המטפל, כמות הטיפולים הנדרשת ועוד. 

בדרך כלל אורך הטיפול בגלי הלם ינוע בין 30 לבין 40 דקות. טווח המחירים עבור טיפול בגלי הלם ינוע בין 250 לבין 350 שקלים לטיפול. יש לקחת בחשבון שבמכונים השונים המחיר לטיפול ירד במידה שהמטופל ירכוש מספר טיפולים מראש. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו