טיפול בגלי הלם לדורבן
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

טיפול בגלי הלם לדורבןאם לאחרונה כואב לכם לדרוך או אפילו לעמוד בצורה ממושכת על הרגליים, ייתכן שאתם מעוניינים לעבור טיפול בגלי הלם לדורבן. אם כך, מה כולל הטיפול? האם יש יותר מטיפול מומלץ אחד לדורבן ברגל? וכמה עולה טיפול בדורבן ברגל? הנה המדריך המקיף לפניכם (מדריך זה לא מהווה חלופה לייעוץ רפואי).

אם אתם מחפשים מידע לגבי טיפול בגלי הלם לדורבן, כנראה שלאחרונה כבר כואב לכם לדרוך על הרגליים. ייתכן שאתם עומדים במשך זמן רב במהלך היום, ייתכן שאתם ספורטאים או אפילו כלל לא עוסקים בספורט, אבל טיפול בגלי הלם לדורבן לעיתים עשוי להידרש. גם אם אתם לא עוסקים בספורט כלל, מ חקרים מסוימים מצביעים על קשר בין הגורם הגנטי לבין ההתפתחות של דורבן ברגל, מה שנקרא גם Plantar fasciitis, או דלקת ברקמת ה"חיתולית הכפית". 

מה גורם לדורבן ברגל? 

כדי להבין מה גורם לדורבן ברגל, או כדי לדבר על טיפול בדורבן, חשוב להבין את מבנה האזור הזה ברגל מבחינה פיזיולוגית. חשוב להכיר את האזור הנקרא plantar fascia (פלאנטר פאסיה) שהוא מבנה דמוי רצועה העובר מעצם העקב לבסיס האצבעות. 

אזור זה מספק תמיכה ויציבות לכף הרגל. כאשר יש דורבן ברצועה זו, מצב זה יכול לגרום לכאב באזורים בגוף כמו עקב כף הרגל, אבל גם באזור הגב והברכיים. כמו כן, מחקרים מסוימים מצביעים על כך שדורבן ברגל יכול להיגרם גם כתוצאה מגורמים גנטיים, פציעות ספורט, עמידה ממושכת על הרגליים, השמנת יתר ועוד. 

כיצד מטפלים בדורבן ברגל?

לעתים קרובות ניתן לטפל ב-Plantar fasciitis באמצעות תרגילי מתיחה, שקיות קרח ותרופות אנטי דלקתיות. אם המצב הזה נמשך, ייתכן שתצטרכו לעבור טיפול בכאב, או אפילו ניתוח במקרים חמורים יותר. אם לא מטפלים במצב, במקרים מסוימים, הכאב מ- plantar fasciitis יכול להתפשט לחלקים אחרים של הגוף.

כתוצאה מהכאב, אנשים עם דורבן ברגל יחוו בדרך כלל תחושת דקירה חדה ברגליהם. הם עשויים גם להרגיש שכפות הרגליים והאצבעות ברגליים שלהם נפוחות, או שהם מתקשים ללכת או לעמוד במשך יותר מכמה דקות. ולאחר שהבנו מה גורם למצב זה, בואו נדבר על טיפול בגלי הלם לדורבן ברגל.

מה חשוב לדעת על טיפול בגלי הלם?

מה חשוב לדעת על טיפול בדורבן באמצעות בגלי הלם? ובכן, טיפול בגלי הלם הוא טיפול המשמש לטיפול ב- plantar fasciitis כבר מספר שנים. הטיפול מתבסס על גלי קול בעוצמה נמוכה ומתגברת לסירוגין כדי להזרים דם לאזור של ה- plantar fascia, שהיא, כמו שכבר הבנו, הרצועה העוברת מעצם העקב ועד לאצבעות הרגליים.

טיפול בגלי הלם הוכח כיעיל בטיפול בדורבן ברגל, מה שמתבצע על ידי גירוי הרצועה והפחתת כאב ודלקתי. טיפול זה גם הוכח כמפחית נפיחות ומשפר את זרימת הדם, מה שמתבצע באמצעות אותם גלי הדם אשר מסוגלים להרחיב את כלי הדם ולהגביר את זרימתו. מבחינת עלות מול יעילות, טיפול בגלי הלם לדורבן משתלם יותר מטיפולים אחרים כגון פיזיותרפיה או הזרקות סטרואידים, טיפול תרופתי וכיוצא בזה. 

כמה עולה טיפול בגלי הלם לדורבן?

אם אתם שואלים כמה עולה טיפול בגלי הלם לדורבן ברגל, מחיר טיפול לדורבן באמצעות גלי הלם נע בין כמה מאות שקלים בודדים לכל כף רגל. ברוב הקליניקות אתם תמצאו את עצמכם משלמים כ-300 ₪ עבור כל כף רגל.

אם תצטרכו טיפול ב-2 כפות הרגליים שלכם, צפו לשלם כ-550 ₪ ברוב הקליניקות. אבל מעבר למחיר, חשוב לוודא שאתם מוצאים את הקליניקה הנכונה לטיפול בדלקת בכף רגלכם. אם כך, הנה כמה טיפים ודגשים למציאת קליניקה לטיפול בדורבן ברגל. 

טיפים ודגשים למציאת קליניקה לטיפול בדורבן ברגל

  • השתמשו בגוגל לאיתור טיפול בדורבן 

בסופו של דבר, ישנן מרפאות רבות בחוץ וחשוב למצוא אחת שתעזור לכם להרגיש טוב יותר וכמה שיותר מהר, במיוחד אם אתם עוסקים בפעילויות גופניות. אם כך, ערכו את המחקר שלכם לפני שאתם מחליטים באיזו קליניקה טיפולית לבחור. יש בימינו את הכלי הנהדר הזה שנקרא גוגל, בעזרתו תוכלו למצוא המון קליניקות פרטיות שמבצעות טיפול בגלי הלם לדורבן ברגל. 

  • מצאו קליניקה המספקת פתרונות מקיפים לדורבן ברגל 

אמנם יש מי שיגידו לכם כי הטיפול הנפוץ ביותר לדורבן ברגל הוא מנוחה וקרח, אבל טיפולים אחרים עשויים לכלול מתיחה, חיזוק האזור ואף טיפול תרופתי. אם כך, כאשר אתם מחפשים קליניקה לטיפול בגלי הלם, הקפידו לבדוק אם אותה קליניקה מספקת את כל הפתרונות הרפואיים האחרים שמומלצים לטיפול בבעיה. 

  • מצאו קליניקה לפי אזור מגורים

שוב אנחנו מדגישים, השתמשו באינטרנט כדי למצוא קליניקה ליד הבית או העבודה כדי שלא תצטרכו לנסוע רחוק מדי. אם תבחרו לעבור טיפול בגלי הלם לדורבן ברגל, דעו כי הטיפול נמשך כחודשיים בדרך כלל. זה אומר שאתם תצטרכו לבקר בקליניקה לא פעם אחת, אז תוודאו שאתם גורמים לזה להיות נוח עבורכם. 

  • מצאו קליניקה שמתמחה במצבכם הספציפי 

זכרו כי חשוב למצוא קליניקה שיש לה מומחיות בטיפול בדורבן ברגל. כמו כן, חשוב למצוא קליניקה שיש לה את המומחיות בטיפול במצב הספציפי שלכם. למשל, אם אתם עסוקים בפעילויות גופניות מאוד מסוימות, יהיה כדאי לשקול לראות רופא העוסק בפציעות ספורט וכן טיפול בגלי הלם. 

  • כמו כל מוצר ושירות, בדקו חוות דעת מקוונות

כשם שאתם רוכשים מוצר או כמו שאתם מקבלים שירות מסוים ואתם סורקים ובודקים דירוגים וביקורות באינטרנט, ככה תעשו גם כשתעברו טיפול בגלי הלם לדורבן. ישנן כל מיני קליניקות שונות, חלקן מתמחות בטיפול בכאבים, אחרות מתמחות בטיפולים באזורים אחרים בגוף. סקירת הביקורות ברשת תוכלו לעזור לכם לבחור במקום הנכון. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו