טיפול בגלי הלם כאבים
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

טיפול בגלי הלם כאביםטיפול בגלי הלם הוא טיפול עוצמתי ויעיל מאוד שמתאים לבעיות אורתופדיות שונות. הטיפול מזרז תהליכי ריפוי ומסייע בהפחתת כאבים. מהו טיפול בגלי הלם, כיצד הוא מסייע להפחתת כאבים ומה היתרונות שלו? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

טיפול בגלי הלם כאבים- מהו טיפול בגלי הלם?

טיפול בגלי הלם הוא טיפול שמתבצע על ידי מכשיר עוצמתי. עם טיפול בגלי הלם ניתן לזרז תהליכי ריפוי בבעיות אורתופדיות שונות בגוף שלנו. 

יש שני סוגי מכשירים עיקריים בהם מבצעים טיפול בגלי הלם- 

 • גלי הלם אקוסטיים
 • גלי הלם רדיאליים

שני סוגי המכשירים הללו עובדים בצורה מעט שונה אך מביאים לתוצאות זהות, אפקטיביות וטובות מאוד. לכן, לא משנה באיזה סוג מהמכשירים יבצעו את הטיפול. מה שכן כדאי לקחת בחשבון הוא מקצועיות המטפל שמבצע את הטיפול. חשוב מאוד לבחור במטפל פיזיותרפיסט עם הסמכה לטיפול ועם ידע באנטומיה, פיזיולוגיה ואבחון בעיות אורתופדיות שונות או ברופא מתאים. כאשר אתם בוחרים במטפל מקצועי אתם מגדילים את הסיכוי לטיפול בטוח שיוביל להחלמה. לכן בקשו לראות תעודות מתאימות שיעידו על ידע והסמכה נדרשת. 

טיפול בגלי הלם כאבים- שילוב עם שיטות אחרות

טיפול בגלי הלם יכול להביא לתוצאות יעילות ויציבות, אך יש לקחת בחשבון שפעמים רבות יש לשלב אותו עם שיטות טיפול נוספות. לדוגמא, עם הבעיה היא יציבתית, בעיה שנובעת מחוסר איזון שרירי או מפרקים שמשפיעים על הבעיה, הטיפול בגלי הלם יעזור לפתור את הבעיה אך יש סיכוי גדול שלאחר תקופה מסוימת הבעיה תחזור מאחר שיש לטפל במקור שלה. לכן, חשוב מאוד לשלב בין טיפול בגלי הלם לטיפולים מתחום הפיזיותרפיה. בזכות הפיזיותרפיה יהיה ניתן לבדוק את המטופל בצורה מקיפה ולאבחן את מקור הבעיה. טיפולים מתחום הפיזיותרפיה כוללים בין היתר תרגילים, טיפולים ידניים, דיקור ועוד. 

 

טיפול בגלי הלם כאבים- כיצד הטיפול מפחית כאבים?

הטיפול בגלי הלם עובד על אנרגיה אקוסטית בתדרים משתנים ובעוצמות שונות. אלה משמשים לריפוי של רקמות שונות בגוף. גלי ההלם למעשה חודרים את העור ואת הרקמות הרכות ומגיעים עד לרקמות שריר- שלד. כך הם גורמים לזירוז של תהליכי הריפוי באזורים הפצועים והכואבים. 

בזמן הטיפול בגלי הלם, מופרשים אנדורפינים. האנדורפינים מפחיתים את הכאבים שחש המטופל ולמעשה משבשים את שדר הכאב שמגיע למוח מהאזור הפצוע. טיפול בגלי הלם יכול לסייע בהפחתת כאבים החל מהטיפול הראשון וכמובן לאורך הטיפולים הנוספים. 

 

טיפול בגלי הלם כאבים- השפעות נוספות על הגוף

מלבד להפחתת כאבים, טיפול בגלי הלם מביא להשפעות נוספות על הגוף-

 • יצירת כלי דם חדשים- טיפול בגלי הלם מעודד צמיחה של כלי דם קטנים באזור המטופל. על ידי כך ניתן לחדש ולהגביר את חילוף החומרים במקום הפגוע. חילוף החומרים המהיר מעורר תהליכי ריפוי. 
 • הפחתת תהליכים דלקתיים- טיפול בגלי הלם עובד על אנרגיה אקוסטית. האנרגיה הזו מעודדת יצירת קולגן. קולגן הוא חומר שנוצר בגוף בתהליכי ריפוי. כמו כן אנרגיה אקוסטית מעודדת פירוק של משקעי סידן ברקמות שעברו הסתיידות. על ידי ייצור קולגן ניתן לבצע תהליכים של בניה ותיקון של רקמות. הקולגן החדש שנוצר במהלך הטיפול הוא חזק ודחוס יותר ומתארגן בצורה אורכית בהתאם למבנה הגיד. בזכות הטיפול ניתן לראות גם ירידה במדדי דם שמעידים על דלקת. 
 • הסתיידויות- הסתיידויות המצטברות על סיבי הגיד, עלולות לעורר את הדלקת המקומית ולגרום לדלקות גידים. הסתיידות גידים, היא תהליך ניווני שנובע מסיבות שונות ונוצר במהלך השנים. ניתן לנקות הסתיידויות על ידי ניתוחים, אך יש לקחת בחשבון שהתערבות כירורגית עלולה ליצור סיבוכים רבים כמו פגיעה בעצבים, פגיעה בגידים הסמוכים או צלקת בעייתית. הטיפול בגלי הלם הוא למעשה תחליף להליך כירורגי. עם הטיפול ניתן לנקות את ההסתיידויות בלי להסתכן בסיבוכי הניתוח במשך הזמן הדלקת תעלם, הכאבים יופחתו וההסתיידויות המקומיות יתפרקו. 
 • שחרור נקודות טריגר בשרירים- נקודות טריגר בשרירים הם מעין קשר שנוצר בסיבי השריר. בדרך כלל נקודות אלה מקושרות עם כאבי גב, צוואר, כתפיים וגפיים. הקשר בשריר, נוצר מכיווץ יתר של סרקומרים בשריר. בעקבות כיווץ היתר, נוצר לחץ על כלי הדם באזור ואספקת הדם המקומית קטנה מאוד. מאחר שכלי הדם חסומים והם לא מפנים את הפסולה באזור, עלולים להצטבר באזור חומרי פסולת. ההצטברות של חומרי הפסולת גורמת לגירוי קצות העצבים ולכיווץ נוסף של הסרקומרים. מדובר במעגל קשה שניתן לפתור על ידי טיפול בגלי הלם. הטיפול למעשה מפרק את הקשר שנוצר ומאפשר החלמה.  

טיפול בגלי הלם כאבים- יתרונות

לטיפול בגלי הלם יש יתרונות רבים- 

 • זמן החלמה קצר יותר- טיפול בגלי הלם מאפשר קיצור של זמן ההחלמה במקרים שציינו מעל. 
 • טיפול במקרים כרוניים- עם טיפול בגלי הלם ניתן לטפל אף במקרים כרוניים שנמשכים זמן רב. 
 • טיפול עמוק- טיפול בגלי הלם מאפשר חדירה עמוקה לרקמות. על ידי כך ניתן אף לטפל ברקמות עמוקות שנפגעו כמו לדוגמא טיפול בדורבן או טיפול בדלקת בפלנטר פאסיה- אלה נמצאים עמוק מתחת לשכבות שומן. 
 • מחליף התערבות כירורגית- טיפול בגלי הלם מחליף את הצורך בהתערבות כירורגית והמון ניתוחים נמנעים בזכות טיפול זה. הטיפול יעיל במקרים של בעיה ממושכת שלא מגיבה לטיפולים אחרים. למעשה מדובר בטיפול האחרון שיבצעו לפני שיחליטו על ניתוח. גם חברות הביטוח מכירות בטיפול כמחליף ניתוח ומשתתפות בהחזרים. 
 • המחקרים מעידים על יעילות- הטיפול בגלי הלם מוכח מחקרית ומאושר על ידי ה-FDA. מדובר בטיפול בטוח שנבדק ונחקר לאורך שנים על ידי אנשי מקצוע. במידה שצריכים לעבור טיפול בגלי הלם יכולים להיות בטוחים שמדובר בטיפול יעיל ללא סיכונים וללא נזקים גופניים שונים.
 • שילוב עם פיזיותרפיה- פיזיותרפיה היא מקצוע פרא רפואי שנועד לטפל בבעיות אורתופדיות שונות. מכוני פיזיותרפיה רבים מבצעים טיפולים בגלי הלם. השילוב בין גלי הלם לבין טיפול פיזיותרפיה מאפשר לקבל תוצאות טובות ויציבות ושיקום מלא של הבעיה. 
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו