טיפול בגלי הלם ברגל
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

טיפול בגלי הלם ברגלבמאמר זה נסקור את כל מה שצריך לדעת על כאבים ופציעות ברגליים, טיפול בכאבים אלו וכל מה שחשוב לדעת. למשל, האם אתם מכירים טיפול הנקרא טיפול בגלי הלם ברגל? הנה כל מה שצריך לדעת בנושא, המשיכו לקרוא כדי לנסות להקל על כאביכם ברגליים. 

כאבי רגליים ופציעות הם מהמצבים השכיחים ביותר המשפיעים על אנשים, ואנחנו לא מדברים בהכרח רק על ספורטאים. מצבים אלו יכולים להשפיע על כל אחד, בכל זמן ומכל סיבה, אבל חשוב לדעת מה לעשות כדי להימנע מהחמרה. אחד מהפתרונות היעילים לכאבים כרוניים או פציעות הוא טיפול בגלי הלם ברגל.

ממה נגרמות פציעות רגליים ולמה גורמות? 

פציעות יכולות לקרות ללא אזהרה או אפילו סיבה ברורה, לעיתים גם כתוצאה מגנטיקה לא טובה. ומכיוון שכאבי רגליים הם בעיה נפוצה עבור רוב האנשים, מצב זה יכול לנוע בין קל לחמור ויכול להיגרם על ידי הרבה גורמים שונים. בעוד שפציעות ברגליים עלולות לגרום לכאב, נפיחות ואי נוחות בפלג הגוף התחתון, פציעות רגל יכולות להיגרם מנפילות, תאונות דרכים, פציעות ספורט או כל סוג אחר של טראומה הגורמת לטלטלה פתאומית ברגל.

אמנם הגורמים השכיחים ביותר לפציעות ברגליים הם שברים ונקעים, אך מטופלים חווים כאבים ברגלים גם כתוצאה מבעיות שונות, לרבות דורבן ברגל. כאשר יש למטופל דורבן ברגל, גם אז טיפול בגלי הלם ברגל יהיה מומלץ במקרים רבים. 

כיצד מטפלים בבעיות וכאבים ברגליים? 

לפני שמבררים לגבי טיפול בגלי הלם ברגל, הצעד הראשון בטיפול בכאבי רגליים הוא לגלות מה גורם לכאבים האלו. ישנן מספר סיבות שקל לזהות, כגון נקעים, מתיחות, שברים או אפילו התכווצויות שרירים הנגרמות מפעילות גופנית או אפילו התייבשות זמנית. אם יש לכם פציעה שאובחנה אצל רופא, אז ישנם טיפולים מסוימים שיירשמו בהתאם לחומרת הפציעות שלכם.

הגורמים השכיחים ביותר לכאבי רגליים הם מתח, מתיחת שרירים ופציעה, אבל כאבים ברגליים יכולים להיגרם גם ממספר גורמים אחרים כגון דלקת פרקים, גאוט (שיגדון) או הפרעות עצבים. אם אינכם יודעים מה גורם לכאבי הרגל שלכם או אם הגורם עדיין לא זוהה, אז אולי הגיע הזמן לבקר אצל הרופא. 

כאבים ברגליים: כדאי לרכוש מכשיר ביתי לטיפול בגלי הלם?

אם אתם מעוניינים ברכישת מכשיר ביתי עבור טיפול בגלי הלם ברגל, חשוב לדעת כי הטיפול בכאבי רגליים מתמקד בשיטה זו בעיקר בהקלה על התסמינים. מכשירים ביתיים אלו לא ירפאו דלקות ברגליים, אבל ישנן אפשרויות טיפול מסוימות שעשויות לכלול תרופות או פיזיותרפיה במקרים אלו. 

השימוש במכשירים ביתיים לטיפול בגלי הלם הוא מגמה גוברת. מכשירים אלו משווקים לרוב כדרך לטיפול בכאב ללא צורך בביקור אצל הרופא או בניתוחים פולשניים. עם זאת, אין כרגע עדות לכך שהמכשירים הללו עובדים באותה רמת יעילות כמו התערבות רפואית או מקצועית. בסופו של דבר, השאלה האם כדאי או לא כדאי לרכוש מכשיר ביתי עבור טיפול בגלי הלם ברגל, זה משהו שתצטרכו לענות עליו בעצמכם. 

טיפול בגלי הלם נגד דלקות עובד או לא? 

אכן כן, כאב ברגליים הוא מצב שכיח שיכול להיגרם על ידי דלקת. עם זאת, ללא אבחנה רפואית, לא תמיד יהיה ברור אם הכאב נגרם מדלקת או כתוצאה ממשהו אחר. טיפול בגלי הלם יכול לשמש לטיפול בדלקות ברגליים, אבל במקרים רבים יהיה צורך לקבל טיפול תרופתי או אנטיביוטי לריפוי של הדלקת. 

זכרו, הכאב הוא רק תסמין למשהו עמוק יותר. אם אתם חווים כאבים ברגליים, הם יכולים להיגרם על ידי דלקת, שהיא נפיחות כואבת של הרקמה שמצפה את החלק הפנימי של הרגל, בחלק מהמקרים. בתוך כך, טיפול בגלי הלם ברגל הוא טיפול המשתמש בגלי קול כדי להמריץ את זרימת הדם, מה שיכול להפחית את הדלקת ולהאיץ את הריפוי. אבל עדיין, יהיה חשוב שלא תסתמכו אך ורק על הטיפול הזה ללא ייעוץ רפואי. 

קראו עוד: טיפול בגלי הלם כאבים

מחיר מכשיר ביתי לטיפול בגלי הלם

כמה עולה מכשיר ביתי עבור טיפול בגלי הלם ברגל, ומה ההבדלים בין המכשירים? ובכן, מכשירי טיפול בגלי הלם זמינים בצורות, גדלים ומחירים שונים. הם מגיעים עם תכונות ויכולות שונות, כאשר חלק מהתכונות הללו כוללות בקרת עוצמה מתכווננת לגלי ההלם, טיימר שמכבה אוטומטית את גלי ההלם לאחר פרק זמן מוגדר ועוד. 

העלות של מכשיר גלי הלם ביתי תלויה בתכונות שהמכשיר מציע ובעוצמה שלו, אבל שימו לב, שימוש בעוצמה גבוהה של מכשירים אלו עלול להיות מסוכן, מה שאמורים לעשות על ידי רופא או איש מקצוע כמו פיזיותרפיסט. באופן כללי, מכשיר קטן לטיפול בגלי הלם ניתן לקנות בפחות מ-150 ₪ באינטרנט, בעוד שמכשיר מקצועי וגדול יותר יכול לעלות עד אלפי שקלים. 

מדוע טיפול בגלי הלם נחשב מומלץ לכאבים ברגליים? 

טיפול בגלי הלם ברגל הוא צורה ותיקה של טיפול בכאבי רגליים, אבל שיטה זו עדיין יעילה בימינו ונפוצה מאוד בקרב ספורטאים רבים. זהו גם אחד הטיפולים המומלצים על ידי האקדמיה האמריקאית למנתחים אורטופדיים, ועם זאת, בישראל ובארה"ב מומלץ לשלב את הטיפול בטיפול תרופתי במקרה הצורך. 

בסופו של דבר, לטיפול בגלי הלם יש כמה יתרונות על פני צורות טיפול אחרות. למשל, הטיפול זול יחסית ואינו דורש זמן החלמה או התאוששות (מחיר טיפול בגלי הלם ברגל נע בין 300 ₪ לרגל אחת ועד כ-550 ₪ ל-2 הרגליים). שנית, יש לטיפול תופעות לוואי מינימליות. ושלישית, הטיפולים מאוד זריזים ונמשכים דקות בודדות עד עשרות דקות בודדות. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון כי בין טיפול לטיפול לעיתים יש צורך בהפסקה, מה שאומר שמשך הטיפול יכול להימשך עד כחודשיים בסך הכול. 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו