מהו טיפול בגלי הלם וכיצד הוא עובד?

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

 

טיפול בגלים קצרים

טיפול בגלים קצרים, הידוע גם כטיפול בתדר גבוה, כולל יישום של גלים אלקטרומגנטיים על האזור הפגוע. גלים אלו חודרים לעומק הרקמות, מייצרים חום וממריצים את זרימת הדם. תהליך זה מסייע לשיכוך כאבים, מפחית דלקת ומקדם תיקון רקמות. טיפול בגלים קצרים יכול לשמש לטיפול במצבים שונים כגון דלקת פרקים, נקעים, מתחים ואפילו כאבים כרוניים.

היתרונות של טיפול בגלים קצרים

טיפול בגלים קצרים מציע יתרונות רבים בתחום הפיזיותרפיה. ראשית, הוא מספק הקלה יעילה בכאב על ידי הגברת זרימת הדם והפחתת הדלקת באזור היעד. טיפול זה גם מקדם התחדשות רקמות, מה שמאיץ את תהליך הריפוי. בנוסף, טיפול בגלים קצרים אינו פולשני ואינו דורש תרופות, מה שהופך אותו לחלופה בטוחה וטבעית עבור המטופלים.

טיפול בגלים קצרים פיזיותרפיה

טיפול בגלים קצרים מצא יישום נרחב בתחום הפיזיותרפיה. הוא משמש לעתים קרובות לטיפול במצבי שרירים ושלד כגון כאבי פרקים, התכווצויות שרירים ופציעות רצועות. פיזיותרפיסטים מנצלים את ההשפעות הטיפוליות של טיפול בגלים קצרים כדי לשפר את תוכניות הטיפול שלהם ולשפר את תוצאות המטופל. הרבגוניות והיעילות של טיפול זה הופכות אותו לכלי בעל ערך רב בארסנל הפיזיותרפיסט.

הטיפול בגלי הלם, שהשימוש בו החל בשנות ה – 90 של המאה הקודמת, מתבסס על טכנולוגיה יעילה מאד, המחליפה הליכים פולשניים כמו ניתוח למשל ונטולת תופעות לוואי ונזקים אחרים. הטיפול בגלי הלם מציע למעלה מ – 90 אחוזי הצלחה והוא מספק מענה במקרים בהם כדורים אנטי דלקתיים, סטרואידים וגם פיזיותרפיה אינם עוזרים יותר.

את הטיפול מציעים מרכזים רפואיים, בהם עובדים רופאים מומחים, המנוסים בכך, והוא מותאם נקודתית לבעיה שממנה סובלים. ההשפעה של טיפול בגלים קצרים בפיזיותרפיה נתמכת על ידי גוף מחקר הולך וגדל. מחקרים הראו ששיטת טיפול זו יכולה להפחית באופן משמעותי את הכאב, לשפר את טווחי התנועה ולשפר את התוצאות התפקודיות בחולים. העדויות מדגישות את הפוטנציאל של טיפול בגלים קצרים כתוספת חשובה לטכניקות פיזיותרפיה מסורתיות, המספקות לרופאים כלי נוסף לייעול הטיפול בחולה.

מהו טיפול בגלי הלם וכיצד הוא עובד?

למי הוא מתאים

הטיפול באמצעות גלי הלם מתאים בעיקר במקרים בהם סובלים מבעיות אורטופדיות שונות וכאבים באזורים שונים בגוף. כמו, כתפיים, מרפקים, כף יד, גב תחתון, ברכיים, כף הרגל, רצפת האגן וגם הירך. הוא מצוין במצבים שבהם סובלים מדלקות, משינויים ניווניים, מהסתיידות וניוונים בסחוס. במקרים של דורבן, אישיאס, כתף קפואה, מרפק טניס, רגל כבדה וגם כאבי גיד אכילס מדובר בפתרון יעיל, העוזר בהתמודדות עם הסימפטומים הלא קלים הנלווים לכך.

שילוב בין טכנולוגיה יעילה לדיוק ואיכות

השחרור של גלי ההלם נעשה באופן מבוקר ויזום ובעזרתו של מכשיר מיוחד, השולח אותם במהירות אל אזורי הכאב. טכניקת טיפול זו מתבססת על גלי ההדף, בעזרתם מרסקים אבנים בכליות ומדובר בהליך קצר יחסית, הנמשך כ – 20 דקות לרוב.

גלי ההלם, המופקים על ידי המכשיר, הינם גלי אנרגיה קצרים, השוברים את מהירות הקול כשהם מגיעים לסביבת עבודה מימית, כמו גוף האדם. הם מועברים אל הגוף באמצעות מגע מתאים וניתן למקד את מיקומם בנקודה מסוימת או לפזר אותם על פני שטח נרחב יותר. הם משפיעים באופן ניכר במיוחד באזורים שבין העצמות לבין השרירים. איכות הטיפול נקבעת בהתאם לעוצמתו של המכשיר ומידת היכולת למקד את הגלים בנקודה הבעייתית בגוף, היכן שסובלים מכאבים.

גלי ההלם, המשוחררים אל אזור הכאב, גורמים למצב של מקרו-טראומה, המוביל את הגוף להתחיל בתהליך ריפוי דלקות כרוניות עד להחלמה מלאה. מדובר בכמעין "כיול מחדש" של מערכות הגוף והתנעתו לקראת תהליך של טיפול, הנדרש במצבים בריאותיים שונים. גלי ההלם פועלים בכמה חזיתות: הם מסלקים מצבורים של סידן, ששקעו באזור מפרקי הגוף, הם מעודדים את הגוף לייצר כלי דם חדשים ובכך מחדשים גם את זרימת החמצן אל הרקמות הפגועות, הם מעוררים את פעילותם של התאים, האחראיים על ריפוי הגידים וגם הרצועות וגורמים לשחרור של פקטורי צמיחה מקומיים, המובילים ליצירת אפקט אנטי בקטריאלי. גלי ההלם עוזרים בהפחתת עוצמת הכאב ומשפרים באופן משמעותי את תפקוד הגוף.

ישנם סוגים שונים של גלי הלם. אלה יכולים להיות גלי קול, גלי חום, גלי אור או גלים אלקטרומגנטיים. שילוב של 4 סוגי גלי הלם אלה נחשב לאידיאלי, זה המצליח להשיג את התוצאות הרצויות. במקרים שבהם מדובר בדלקות או בכיבים כרוניים, הבעיה העיקרית שממנה סובלים המטופלים היא הפרעה באספקת הדם לאזורים שונים בגוף.

גלי ההלם ממריצים את הדם, מייצרים כלי דם חדשים ועוזרים בריפוי הפצע וההליך הדלקתי שהחל בגוף. ההליך עצמו מבוצע על ידי רופא אורטופד מומחה, המיומן בשימוש במכשירים המייצרים גלי הלם ויודע כיצד לאבחן את הבעיות השונות וכיצד לנצל באופן מלא את שיטת הטיפול הייחודית הזו.

היתרון העצום שבשיטת הטיפול בגלי הלם הם אחוזי הצלחתה הגבוהים וגם הריפוי המהיר שאליו מגיעים. לרוב, הכאב שאותו חשים חולף בתוך מספר בודד של טיפולים ולעיתים אף לאחר טיפול אחד כדי ליהנות מיתרונותיו של הטיפול ובעיקר מהריפוי המיוחל, חשוב לפנות לאורטופד מומחה, בעל ניסיון בטיפולים מסוג כזה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו