דלקת בשרירים

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

דלקת בשריריםדלקת בשרירים היא תופעה נפוצה מאד בקרב ספורטאים, מקצוענים וחובבנים כאחד. מדובר בתהליך דלקתי ממוקד, המתרחש באזור רקמת השריר ומלווה בכאב עצום, אותה חשים בכל תנועה.

פעמים רבות הסיבה לדלקת קשורה למאמץ יתר, הנגרם במהלך הפעילות הגופנית עצמה ומוביל לקרעים ברקמת השריר.

אלה, גוררים אחריהם תאים דלקתיים, עד לכדי היווצרות דלקת מקומית. הטיפול במקרים כאלה יכול להיות תרופתי – תרופות אנטי דלקתיות או תרופות משככות כאבים, הוא יכול להיות טיפול פיזיותרפי ובמקרים חמורים יותר גם ניתוח. אפשרות אחרת, שנחשבת ליעילה במיוחד, היא כזו המערבת גלי הלם. טיפול באמצעות גלי הלם במקרים של דלקת שרירים יכול להחליף ניתוח וסוגים אחרים של טיפולים והוא ידוע כבעל אחוזי הצלחה גבוהים מאד.

מדוע זה קורה

דלקת בשרירים נפוצה מאד, כאמור, אצל ספורטאים עקב פציעות ספורט. הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות אולם המקור העיקרי לדלקת הוא פגיעה נקודתית ברקמת השריר והיווצרות של תאים דלקתיים באזור. הפגיעה ברקמת השרירי יכולה להיות בשל פעילות גופנית מאומצת מאד, ביצוע פעולות ותנועות שאינן נכונות, טראומה או חבלה ישירה ועוד.מופתעת

ספורטאים המבלים לא מעט שעות בכל שבוע בפעילות ספורטיבית מאומצת נוטים לסבול מכך בתדירות גבוהה, שכן פעילות זו מובילה לקרע בשריר הגורם, בסופו של דבר לדלקת עצמה. לאחר התפתחות הדלקת, חשים הסובלים ממנה מכאב רב בכל תנועה, מה שמאלץ אותם להפסיק את פעילותם הספורטיבית ולנוח במשך זמן ממושך. סיבות נוספת לדלקת בשרירים יכולות להיות קשורות במחלות סיסטמיות, כמו דלקת פרקים למשל, זאבת ומחלות אוטואימוניות מסוגים שונים.

הסימפטומים הנלווים לדלקת

הסימפטומים הנלווים לדלקת בשרירים יכולים להיות כאב חד, שאותו חשים במיוחד במהלך הפעלת השריר אך כזה שחולף מעצמו מיד עם המנוחה. הכאב יכול להיות כמעין תחושה של שריפה במקום וגם להופיע בעת הנגיעה בשריר הפגוע. לעיתים נלוות לדלקת גם נפיחות מקומית, אודם וחום.

אפשרויות הטיפול המוצעות כיום

במקרים של חשש מדלקת בשרירים, יש לבצע תחילה אבחון מקיף, כדי לבדוק את הסיבה לכאב ולנפיחות המקומית ובהתאם לבחור את הטיפול הנכון ביותר. במרבית המקרים מוצעות לספורטאים תרופות אנטי דלקתיות ותרופות משככות כאבים, המקלות על עוצמת הכאב.

לעיתים מתבקשים הספורטאים לנוח ולהפסיק את הפעילות הספורטיבית עד להחלמה מלאה. במקרים מסוימים ומורכבים יותר נדרש הליך כירורגי פולשני, מה שמצריך החלמה ממושכת ולא פשוטה. אפשרות אחרת ויעילה מאד היא הטיפול באמצעות גלי הלם.

טיפול זה, הידוע באחוזי ההצלחה הגבוהים שלו, יכול להחליף ניתוח וטיפולים אחרים. הטיפול כולל שידור של גלי הלם באמצעות מכשיר מיוחד ישירות אל רקמות השריר הפגועות ושיפור בהזרמת הדם אליהן ואספקת החמצן. גלי ההלם מעודדים את הגוף להתחיל תהליך של ריפוי והטיפול באמצעותם איננו מכאיב.

יתרונות הטיפול באמצעות גלי הלם במקרים של דלקת בשרירים

מדובר בהליך קצר יחסית, שנמשך בין 5 עד 10 טיפולים בהתאם למידת חומרת הדלקת, כשכל טיפול אורך לרוב כ – 20 דקות. במקרים מסוימים מומלץ לספורטאים, הסובלים מדלקת בשרירים, לשלב את הטיפול בגלי הלם יחד עם טיפול נוסף, כמו טיפול פיזיותרפי למשל.רופאה

הטיפול בגלי הלם מוצע על ידי מטפלים מקצועיים בעלי הכשרה רלוונטית ולעיתים גם על ידי פיזיותרפיסטים בעלי ניסיון בתחום. היתרונות הרבים שבטיפול זה הופכים אותו למבוקש ומומלץ מאד ובמיוחד היותו כזה שלא נלוות אליו סכנות כלשהן או תופעות לוואי. הוא איננו דורש אשפוז ועל פי דווחים של מטופלים רבים, ניתן לחוש הקלה משמעותית בכאב כבר לאחר הטיפול הראשון בסדרת הטיפולים הכוללת.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
Picture of פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו