טיפול בגלי הלם לדורבן
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


טיפול בגלי הלם לדורבןמדובר בתופעה שכיחה מאד, ממנה סובל 1 מתוך 10 אנשים לפחות. דורבן הינה דלקת כרונית, המופיעה בחיבור שבין הרצועה לבין עצם העקב. הדלקת מלווה בתחושת דקירות מקומיות עזות מאד, המופיעות לרוב בתחילת היום.

ככל שזרימת הדם אל המקום מתגברת, כך הכאב הולך ופוחת, אולם בעת שינוי תנוחה ומעבר ממצב של מנוחה לתנועה, הוא מופיע שוב. ישנם סוגים שונים של טיפולים, המוצעים כיום לסובלים מכך, כשאחד מהם הוא טיפול באמצעות גלי הלם הנחשב לאחת משיטות הטיפול היעילות ביותר, זו המשיגה אחוזי ריפוי גבוהים במיוחד.

כיצד באה לידי ביטוי התופעה

דורבן בעקב הינו דלקת, כאמור, המופיע בסמוך לעקב. התסמינים הנלווים לדלקת הוא כאב ודקירות חדות מקומיות, המופיעים לאחר שינה ארוכה, שמיד אחריה צועדים מספר דקות. הסיבה העיקרית לכך הוא עומס יתר, שנוצר על הפסיה הפלנטרית, מה שמובילים להיווצרות של קרעים מזעריים ותהליכים של הצטלקות שאיננה תקינה.

כל אלה גורמים ליצירת בליל של סיבים, הכולא בתוכו קצוות של כלי דם וגם עצבים ולעיתים אף משקעי סידן. לעיתים מופיעה הדלקת ללא סיבה ברורה ולעיתים ישנם מצבים המעודדים את היווצרותה. למשל, משקל יתר, עבודה הכוללת עמידה במשך שעות רבות, ליקוי במבנה כף הרגל, כמו פלטפוס למשל או קשת גבוהה, וגם אימונים על משטחי אימון קשיחים. חבלות בקרסול ונעליים שאינן מתאימות לכך הרגל הם גורמי סיכון נוספים.

גלי הלם כמענה טיפול

אפשרויות הטיפול המוצעות כיום לסובלים מדורבן הן רבות. במקרים מסוימים מוצעים לסובלים מכך מדרסים מיוחדים ובמקרים אחרים תרופות אנטי דלקתיות ותרופות משככות כאבים. אפשרות נוספת הם גלי ההלם.

הטיפול באמצעות גלי הלם במקרים של דורבן נחשב לאחד מאפשרויות הטיפול היעילות ביותר. זהו טיפול שאיננו פולשני, טיפול המתבסס על טכנולוגיה שנכנסה לשימוש כבר בשנות ה – 90 ואפשרה לבצע הליך של ריסוק אבנים בכליות בצורה ממוקדת ויעילה. גלי ההלם משודרים על ידי מכשיר מיוחד, והם מגיעים ישירות אל האזור הפגוע בעקב, היכן שהתפתחה הדלקת.טיפול

הם מרעידים את הזיז הגרמי וממיסים אותו. הם מעודדים את הגוף ליצר כלי דם חדשים ובכך משפרים את אספקת החמצן אל הרקמה הפגועה. הם משפרים את יכולת הריפוי של הגוף ועושים זאת בתוך פרק זמן קצר.

הטיפול באמצעות גלי הלם מוצע במקרים של בעיות אורטופדיות שונות והוא יכול להחליף גם ניתוחים מורכבים שההחלמה מהם ארוכה ולא פשוטה. הטיפול עצמו הינו הליך קצר יחסית שאורך כ – 20 דקות ולרוב הינו חלק מסדרה של 5 עד 10 טיפולים. הטיפול, במקרים של דורבן, מתבצע בפועל רק לאחר אבחון מעמיק וזיהוי מקור הבעיה. אבחון הכולל תשאול המטופל, בדיקות הדמיה פעמים רבות וביצוע בדיקה פיזית. במקרים מסוימים הוא גם יוצע בשילוב עם תרגילים פיזיותרפיים, דיקור סיני או עיסוי כדי לתת מענה מקיף יותר והזדמנות לריפוי טוב יותר.

הטיפול בגלי הלם – כדאי וחשוב לדעת

מכיוון שכף הרגל שלנו נושאת את כל משקל הגוף שלנו, היא נתונה לעומסים וללחצים אדירים. עומסים ולחצים אלה משנים עם הזמן את המבנה שלה וגם יכולים לגרום לעיוותים משמעותיים, לכאבים ואף גם לנזק בסחוס. הטיפולמופתעת באמצעות גלי הלם במקרים של דורבן מתמקד אמנם בעקב אך במקביל כולל מוקדים נוספים בכף הרגל המושפעים מהעומס לא מעט. כך ניתן לספק מענה מוצלח יותר ולמנוע בעיות אחרות בהמשך, כמו שינויים ניווניים, הסתיידות, נימול, דלקות ועוד.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
אודותינו

חברתנו מספקת שירותי טיפול בשיטה חדשנית באמצעות גלי הלם, חברה וותיקה בשוק הישראלי עם ניסיון רב ומאות לקוחות מרוצים!

חייגו עכשיו