גלי הלם טיפול

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

גלי הלם טיפולעולם הרפואה הוא אחד העולמות שנמצאים מאז ומתמיד בהתקדמות טכנולוגיות וצמיחה בלתי פוסקת, זאת כאשר תמיד ישנה כוונה לגלות פטנטים רפואיים חדשים, להמציא טיפולים חדשים שלא היו כמותם בעבר, ובעצם לעשות כל דבר אשר יכול לשפר את אורח החיים הממוצע של בני אדם כיום, להאריך את החיים של בני אדם כיום, ולסייע לרופאים ולצוותים הרפואיים שנמצאים מיום ליום בעומס רב יותר בעבודה שלהם. אחד מהחידושים הרפואיים המשמעותיים ביותר והפופולאריים ביותר בעולם במשך השנים האחרונות, הוא גלי הלם טיפול. חידוש טכנולוגי בתחום הרפואה האורתופדית, אשר העמיד אלטרנטיבה מיוחדת לבעיות רפואיות רבות בתחום האורתופדי, כגון בעיות ברצועות וגידים, בעיות שלד, בעיות בנקודות חיבור של גידים ורצועות בגוף, ועוד.

כיצד טיפול בגלי הלם עובד בסופו של דבר?

טיפול בגלי הלם הוא טיפול אשר נועד לגרום לזעזוע חזק ועז בחלקים נקודתיים בגוף שלנו, זעזוע אשר מסייע בהיבטים רבים להתמודדות עם בעיות ותסמינים רפואיים רבים. הטיפול בגלי הלם מעורר רכיבים רבים בגוף שלנו, ובזכות ההתעוררות של החלקים הללו, מתבצעת מלחמה יותר גדולה של הגוף שלנו עצמו כנגד הדלקת הספציפית או הסיטואציה הרפואית אשר הגוף עומד כנגדה. בנוסף לטיפול של גלי הלם בדלקת, גלי ההלם שמוחדרים לגוף שלנו משפיעים בסופו של יום על מערכת העצבים בגוף שלנו, דבר אשר מסייע ומועיל בסופו של דבר להרגשת כאב פחותה וקטנה יותר מהרגשת הכאב שהייתה לפני כן. ישנם דרכי טיפול רבים אשר קיימים כיום בדרכים המסורתיות יותר, זאת לדוגמת תרופות נגד דלקות, פיזותרפיה, עיסוי, זריקות שונות, ועוד, אך כל הטיפולים הללו לא מועילים במצבים של כאבים כרוניים, אשר לא עוברים לאורך זמן מסוים, זאת לבטח שלא בהשוואה לאיך שגלי הלם טיפול יכולים לסייע במצבים כרוניים.

עד כמה הטיפול בגלי הלם הוא טיפול בטוח לביצוע?

חשוב להבין על אף שהטיפול בגלי ההלם הוא טיפול יחסית חדש כטיפול בבעיות אורתופדיות שונות בימינו, מדובר על טכנולוגיה אשר קיימת ומשומשת בעולם כנגד דברים שונים רבים כבר למעלה מעשור, זאת כאשר במהלך העשור הזה טכנולוגיית גלי ההלם נוסתה כנגד מיליוני בני אדם ברחבי העולם כולו. לאורך כל משך הזמן הזה, לא נמצאו שום תופעות לוואי רציניות אשר באות יד ביד עם הטיפול בגלי הלם, ותופעות הלוואי היחידות שאכן נמצאו לטיפול בגלי הלם הן תופעות לוואי מינוריות ומזעריות ביותר, לדוגמת אדמומיות קלה, נפיחות זעירה, וכאב קל מאוד, זאת כאשר כל תופעות הלוואי הללו עוברות וחולפות בכל המקרים לאחר מספר קטן מאוד של שעות.

באילו מצבים מומלץ לפנות לטיפול בגלי הלם?

כיום, ידוע כי גלי הלם יכולים לעזור למגוון גדול מאוד ורחב של בעיות שמורגשות בשרירים ובשלד. הטיפול כיום מבוצע על מנת להתמודד עם מצבים של דלקות שונות ושל הסתיידות בגוף שלנו, בעיקר כאשר מדובר על אזורים בגוף אשר מחברים בין חלקי גוף שונים, זאת לדוגמת רצועות וגידים בכתף, במפרקים השונים, בברך, ואפילו בירך.

יתרונות מול חסרונות

בעיקרון כמו בכל טיפול אחר אותו אנחנו בוחרים, לטיפול באמצעות גלי הלם יש יתרונות אל מול חסרונות שאותם כדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים לבצע את הטיפול, באופן כזה או אחר. בהיבט של היתרונות, הטיפול באמצעות גלי הלם אמנם גורם לסוג של אי נוחות, אבל הוא לא כואב, זאת בשונה מטיפולים אחרים, בהם המטופל כן יחוש כאב, למשל טיפולי פיזיורתפיה עמוקים או עיסוי רפואי. בנוסף, הטיפול באמצעות גלי הלם אינו פולשני ולא כולל שימוש בזריקות או תרופות המכילות חומרים או רכיבים כימיים, אלו משפיעים על הגוף גם בהיבט הפיזי וגם בהיבט הנפשי ומביאים מגוון רחב של תופעות לוואי ותסמינים. בנוסף, אחד היתרונות הבולטים בטיפול באמצעות גלי הלם בא לידי ביטוי, בכך שלאחר הטיפול המטופל אינו מוגבל באופן כזה או אחר, ויכול לחזור לשגרת החיים שלו באופן כמעט מיידי ומלא. תהליך הריפוי נעשה בצורה טבעית בהתאם ליכולות הריפוי הטבעיות של הגוף

למרות היתרונות של טיפול באמצעות גלי הלם, לא ניתן להתעלם מהחסרונות,שכן יש כהתחייבות לתהליך וטיפול אחד אינו מספיק. בנוסף, יש לבחור מומחה לטיפול באמצעות גלי הלם ולא בכל מקום הטיפול נעשה בצורה מקצועית. גם בהיבט המחקרי, מכיון ומדובר בטיפול יחסית חדש, לא ממש יודעים איך זה משפיע על הגוף לטווח הרחוק

לאחר כמה זמן ניתן להרגיש את השיפור כאשר אנחנו בוחרים בטיפול בגלי הלם?

דבר ראשון, חשוב להבין ולדעת כי טיפול בגלי הלם הוא לא טיפול חד פעמי, בדומה לניתוח, אלא כי מדובר על סדרת טיפולים רציפה. במהלך סדרת הטיפולים הזו, המטופלים שיעברו את הטיפול שגלי הלם יאלצו להגיע למספר מסוים של פגישות אצל הפיזותרפיסט, זאת כאשר בכל פגישה יבצעו את אותו הטיפול בגלי הלם כנגד אותם האזורים בגוף שלנו. מטופלים רבים בגלי הלם טענו בעבר כי הצליחו להרגיש את תוצאות הטיפול בגלי ההלם כבר לאחר הפגישה הראשונה, אולם, מדובר על הרגשה רגעית של שיפור המצב, אשר נובעת ככל הנראה מההלם והשוק הרגעיים שנוצרים בגוף שלנו לאור הכאב הגדול שאנו מרגישים בטיפול הראשון. את ההרגשה האמיתית של השיפור התמידי במצב, נהוג למעשה להרגיש לאחר בערך 3 עד 4 טיפולים בגלי ההלם, שם באמת ישנו שינוי תמידי שחל בגוף שלנו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו