טיפול בבעיות גב בעזרת גלי הלם

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!

טיפול לא פולשני לכאבי גב - גלי קול להפחתה והקלת הכאביםכאבי גב יכולים להיות מטרד של ממש. לא משנה מהי הסיבה להופעתם או באיזה גיל זה קורה, הם יכולים להגביל את התנועה באופן משמעותי, להפריע לשינה במהלך הלילה ובכלל – להיות מלווים גם בתחושת חוסר נוחות לא נעימה.

לשמחתנו, הרפואה המערבית וגם המשלימה מציעה כיום מגוון רחב של טיפולים, העוזרים בהתמודדות עם הבעיה ובמיוחד בפתרון הסיבות שגרמו לכך. אחת מאפשרויות הטיפול הם גלי ההלם. טיפול בגלי הלם במקרים של בעיות גב נחשב לשיטת טיפול יעילה במיוחד, העוזרת בריפוי מרבי ויכולה להחליף שימוש בתרופות ואפילו גם ניתוח פולשני.

טיפול בבעיות גב בעזרת גלי הלם

טיפול בבעיות גב בעזרת גלי הלם, למרות שמתבסס על טכנולוגיה שנכנסה לתודעה הרפואית עוד בשנות ה – 90, נחשב לטיפול חדשני יחסית. הוא מתאים כהליך טיפולי במקרים של בעיות אורטופדיות מסוגים שונים ובעוצמות שונות, לרבות לכאלה, הסובלים מבעיות גב למיניהן. טיפול זה יכול להחליף, כאמור, טיפולים אחרים שבחלקם פולשניים ויחד עם זאת להשיג תוצאות מצוינות. הוא עוזר גם במקרים של בעיות כתף, בעיות באצבעות כף היד או כף הרגל, במקרים של הסתיידויות באזורים שונים או דלקות נקודתיות ברצועות ובגידים.

גלי ההלם, שמשודרים על ידי מכשיר מיוחד, מגיעים אל המקום הבעייתי בגב ומצליחים לחדור לעומק של 3.5 ס"מ מתחת לפני העור. שיטת הטיפול מתבססת על שיטת הטיפול שעזרה בשנות ה – 90 במקרים של אבנים בכליות והחליפה כל הליך אחר.

היתרון הבולט של טיפול בבעיות גב בעזרת גלי הלם הוא העובדה שמדובר בהליך שאיננו פולשני. מעבר לכך, זהו הליך קצר יחסית שאיננו דורש אשפוז, כמו לאחר ניתוח למשל. הטיפול אורך כ – 20 דקות והוא חלק מסדרה של בין 5 עד 10 טיפולים בהתאם לסוג בעיית הגב, אופייה וגם מידת מורכבותה. הריפוי הוא מהיר הרבה יותר וניתן לחוש הקלה בעוצמת הכאב, הנלווה לבעיה פעמים רבות, כבר לאחר הטיפול הראשון. במקרים מסוימים בוחרים לשלב את הטיפול בגלי הלם במקרים של בעיות גב יחד עם טיפולים פיזיותרפיים.

כיצד עובד טיפול בבעיות גב בעזרת גלי הלם

גלי ההלם, המשודרים ישירות אל המקום הפגוע, מרעידים את האזור עצמו ובכך מאפשרים זרימת דם טובה יותר אל המקום. מגיע חמצן רב יותר אל הרקמות הפגועות ונוצרות חדשות ובריאות בצורה מהירה יותר. גלי ההלם עוזרים בפירוק הידבקויות במפרק וגם מפוררים הסתיידויות, הנוצרות לרוב עם השנים ומלוות בכאב מקומי עצום.

הטיפול בגלי הלם איננו מלווה בתופעות לוואי כלשהן או בסיכונים. זו גם הסיבה מדוע מעדיפים לבחור בו רבים ובעיקר גם כדי ליהנות מהתוצאות הרצויה. כדאי לקחת בחשבון שתיתכן תחושת עקצוץ מקומית או אדמומיות, אולם תחושות אלו תחלופנה מעצמן בתוך פרק זמן קצר. מדובר בתופעות נדירות מאד וגם כשהן מופיעות, נחשבות לקלות במיוחד ואינן מדאיגות.

כדאי לדעת

בין אם מדובר בספורטאים, הסובלים מפציעות ספורט ומבעיות גב בשל עומסים רבים ומאמץ יתר, בין אם מדובר במבוגרים הסובלים מניוון ודלקות האופייניות לאזור זה וגם לגילאים המבוגרים ובין אם אלה צעירים, הסובלים מטראומה באזור, שהפכה לבעיה כרונית המלווה בכאב, זהו טיפול שיכול להתאים לכל אחד ובכל גיל.סימן קריאה

יחד עם זאת, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל וכמובן גם להקפיד לפנות אך ורק למומחים בתחום הטיפול בגלי הלם, מומחים בעלי הכשרה רלוונטיות ועם ניסיון עשיר. כדאי לשקול לשלב אותו יחד עם טיפולים פיזיותרפיים, הכוללים תרגילים מיוחדים העוזרים בחיזוק שרירי הגב ובשיפור יכולת התנועה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו