כאבי גב תחתון
תפסיקו לסבול!! השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


כאבי גב תחתוןכאבים בגב התחתון נחשבים לנפוצים מאד ויכולים להופיע בכל גיל, הן אצל נשים והן אצל גברים. הסובלים מהם יכולים להיות ספורטאים מקצוענים וחובבנים וגם כאלה שאינם עוסקים בספורט. אלה יכולים להיות אנשים מבוגרים מאד וגם צעירים ואפילו ילדים ובני נוער.

כאבי גב תחתון עשויים להשפיע לא מעט על ההתנהלות היום יומית ולפגוע בתפקוד. הטיפול המוצע במקרים כאלה נקבע לרוב בהתאם לחומרת הבעיה וגם לסיבת הכאב. אחד מסוגי הטיפול, הנחשב גם לבין היעילים ביותר, הוא טיפול באמצעות גלי הלם. הטיפול ממוקד, מהיר ועם אחוזי הצלחה גבוהים.

סיבות שונות לכאבים בגב התחתון

אישיאס

אישיאס היא דלקת בעצם הירך, הבאה לידי ביטוי בכאבים בגב התחתון, בכאבים ברגליים וכמובן גם בירך. הכאב מחמיר במיוחד בזמן ישיבה ממושכת, בזמן שיעול או עיטוש ולעיתים נלוות אליו תחושת חולשה או דקירות ברגל.

התופעה יכולים להופיע בפתאומיות, בבת אחת ותסמיניה יכולים להימשך בין מספר ימים לכמה שבועות. הסובלים מאישיאס הם בדרך כלל בני 30 עד 50, כשפעמים רבות מדובר בתופעה נפוצה במיוחד במהלך תקופת ההיריון.גב

הסיבות לכך יכולות להיות רבות. לעיתים זו פריצת דיסק, לעיתים היצלות של תעלת עמוד השדרה, לעיתים גידולים בעמוד השדרה (מה שנחשב לנדיר מאד), לעיתים זיהום או פציעה נקודתית ולעיתים תסמונת השריר האגסי.

דלקות

דלקות בגב התחתון נחשבות גם הן לנפוצות מאד, והן מלוות בכאב ומוגבלות רבה בתנועה. הדלקות מתפתחות בדרך כלל בגילאים 20 עד 30, אך לעיתים גם בגילאים מבוגרים יותר. הסימפטומים הנלוות לכך הם כאבים בגב התחתון, המלווים פעמים רבות עם תחושת נוקשות רבה מאד בגוף, ובמצבים מתקדמים יותר הגבלה משמעותית מאד בתנועה וחוסר אלסטיות בגב.

שינויים ניווניים

שינויים ניווניים הם אחת הסיבות לכאבי גב תחתון. מדובר בכאבים ממושכים מאד או בכאבים כחלק מהתקף. שינויים ניווניים בעמוד השדרה הם מקור לכאב והם באים לידי ביטוי במיוחד בגילאים המבוגרים. עם השנים שרירי הגב, שמספקים תמיכה לעמוד השדרה, הולכים ונחלשים. העומס הנוצר על המפרקים כתוצאה מכך גדל ומוביל לשינוי מבנה ישיר בעמוד השדרה.  הכאב לרוב יהיה כאב מקומי, כאב המופיע בזמן ביצוע תנועות מסוימות ולעיתים גם ילווה בהקרנה לאזור הירך.

טיפול באמצעות גלי הלם במקרים של כאבי גב תחתון

במקרים של כאבי גב יש לבצע אבחון מקיף כדי לזהות את מקור הבעיה וגם את מיקומה המדויק של הדלקת או מיקומו המדויק של התהליך הניווני. הטיפולים המוצעים כיום לסובלים מכאבי גב תחתון יכולים להיות תרופות אנטי דלקתיות ותרופות משככות כאבים, הם יכולים להיות תרגילים פיזיותרפיים ובמקרים מסוימים גם ניתוחים.

טיפול נוסף הוא טיפול בגלי הלם הנחשב לחדשני יחסית, למרות שמתבסס על טכנולוגיה שפותחה עוד בשנות ה – 90 בעזרתה ריסקו אבנים בכליות. הטיפול כולל שיגור של גלי הלם ישירות אל הרקמות הפגועות והמרצת מחזור הדם ובכך אספקת חמצן טובה יותר אל האזור.טיפול

הטיפול בגלי הלם במקרים של כאבי גב, בין אם כתוצאה משינויים ניווניים, כתוצאה מטראומה לאזור, פריצת דיסק או כל סיבה אחרת שהיא נחשב ליעיל מאד ובעל אחוזי הצלחה גבוהים. שלא כמו ניתוח הוא איננו הליך פולשני ואינו מלווה בתופעות לוואי כלשהן או סכנות. הטיפול הוא טיפול קצר יחסית האורך 20 דקות כל מפגש וכולל סדרה של בין 5 ל – 10 טיפולים בדרך כלל, בהתאם למידת חומרת הבעיה. את הטיפול באמצעות גלי הלם מבצעים מטפלים מוסמכים, בעלי הכשרה רלוונטית וידע מקצועי ברמה גבוהה.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
אודותינו

חברתנו מספקת שירותי טיפול בשיטה חדשנית באמצעות גלי הלם, חברה וותיקה בשוק הישראלי עם ניסיון רב ומאות לקוחות מרוצים!

חייגו עכשיו