טיפול בגלי הלם לברכיים

תפסיקו לסבול!!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!


טיפול בגלי הלם לברכייםפציעות ספורט הקשורות לברך נחשבות לנפוצות מאד בקרב ספורטאים ויכולות להשפיע על אופן התנהלותם וגם לפגוע בהישגיהם.

הטיפול בפציעות ספורט בברכיים נקבע בהתאם למידת חומרת הבעיה וגם למטרות שאותן רוצה להשיג הספורטאי. ישנם סוגים שונים של טיפולים, חלקם שמרניים, חלקם פולשניים וחלקם נחשבים לאלטרנטיביים. טיפול בגלי הלם לברכיים הינו טיפול חדשני יחסית, המתבסס על טכנולוגיה שפותחה עוד בשנות ה – 90 בעזרתה ריסקו אבנים בכליות. בעזרת גלי ההלם ניתן להגיע באופן נקודתי אל האזור הבעייתי ולרפא אותו בצורה יעילה ומהירה.

מאפייני התופעה

בין אם מדובר בספורטאי מקצועי, ספורטאי חובבני, כזה העוסק בספורט תחרותי או כזה שהתחיל לעסוק בספורט זה עתה, כמעט כל אחד מהם צפוי לחוות כאבים בברכיים, או סביר שחווה זאת בעבר. הדבר נכון במיוחד לרצים ותקף גם לרוכבי אופניים. הסיבות לבעיות ברכיים לכאבים באזור עצמו קשורות לרוב משחיקת האזור ומהפעלת מאמץ רב מאד על הברכיים.

במרבית המקרים מדובר בבעיה הקשורה לכף הרגל עצמה ולא לברך. בשל עומס רב מאד, המופעל ישירות על פרקי הרגל, עומס שיכול להגיע לפי 2 עד 4 ממשקל הגוף, הוא נשחק מהר יותר והופך לפגיע מאד. גם ליקויים אנטומיים בברך משפיעים על כך, ביצוע תרגילים בצורה לא נכונה, ריצה על משטחים קשיחים או נעילת נעליים שלא מתאימות לספורטאי.

התסמינים הנלווים לבעיות ברכיים

התסמינים הנלווים לבעיות בברכיים הם כאבים ממוקדים ובמיוחד באזור הפיקה, המופיעים לרוב בזמן הפעילות הגופנית. הם יכולים להופיע בזמן הריצה, בזמן קפיצה ובמיוחד בזמן ירידה במדרגות. גם במצב שפיפה הם יופיע וזאת לצד תחושת חוסר נוחות ומגבלות בתנועה.

הטיפולים המוצעים לסובלים מכך הם מגוונים ונקבעים בהתאם למידת חומרת הבעיה וגם לסימפטומים הנלווים לכך. במקרים של בעיות ברכיים תוצע לספורטאי הסובל מהן מנוחה מהפעילות הספורטיבית ומניעת מאמץ ועומס יתר על הברכיים.

במקרים מסוימים קירור האזור הפגוע באמצעות קרח יכול לעזור ובעיקר להפחית את עוצמת הכאב במקום וגם את הנפיחות. במקרים מורכבים יותר יאלץ הספורטאי לעבור ניתוח ובמצבים קלים יותר יוכלו לעזור תרגילים פיזיותרפיים שונים.

טיפול באמצעות גלי הלם במקרים של בעיות ברכיים בקרב ספורטאים

אפשרות טיפולית אחרת, המוצעת גם היא לבעיות ברכיים האופייניות לספורטאים הוא טיפול באמצעות גלי הלם. טיפול זה מנצל טכנולוגיה שמוכרת לנו עוד משנות ה – 90 ויכול להתאים גם כמענה לבעיות אורטופדיות מסוגים נוספים. הטיפול עצמו אורך כ – 20 דקות ולרוב הוא חלק מסדרה של 5 עד 10 טיפולים.

בעזרת גלי ההלם ניתן לטפל נקודתית באזור הפגוע, ובמיוחד במקרים של דלקת. גלי ההלם מגיעים עד לרקמות הפגועות ומעודדים את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף. הם משפרים את זרימת הדם אל המקום ואת הובלת החמצן אליו ומאפשרים לגוף לייצר בקלות רבה יותר רקמות חדשות. לטיפול יש לא מעט יתרונות.

הוא יכול להחליף את הניתוח ולכן מתאים לספורטאים לאחר פציעת ספורט המעוניינים לחזור לפעילות ספורטיבית מוקדם ככל שניתן. הוא איננו מלווה בתופעות לוואי כלשהן ולא כרוך בסכנות. את הטיפול מבצע מטפל מוסמך ולעיתים גם פיזיותרפיסט בעל הכשרה מתאימה. אפשר לשלב אותו לצד טיפול פיזיותרפי, הכולל תרגילים מיוחדים לחיזוק הברכיים.

חשוב לדעת

כדי למנוע בעיות ברכיים ופציעות ספורט באזור זה, מומלץ לאפשר לגוף מנוחה מעת לעת ובמיוחד כשמדובר בפעילות ספורטיבית אינטנסיבית מאד. חשוב לנעול נעליים נוחות, המותאמות לכף הרגל ולשקול שימוש במדרסים במידת הצורך.סימן קריאה

חשוב לבצע חימום איכותי לפני תחילת הפעילות וגם לאפשר לגוף להתאושש ממנה מיד בסיום. יש להקפיד על מתיחות וככלל – להימנע מכל פעילות ספורטיבית הגורמת לכאב בברכיים או בכל אזור אחר בגוף.

כיצד עובד הטיפול?

טיפול בגלי הלם לברכיים יתחיל לרוב מבדיקה והערכה של המצב של המטופל על ידי הרופא המטפל. הרופא יכין תוכנית טיפולים מותאמת אישית שתכלול את עוצמת הטיפול, תדירות הביקורים ומספר טיפולים מומלץ. חשוב לדעת, אם כבר עברתם בעבר אבחנה על ידי אורתופד או ביצעתם הדמיות באיזור המטופל כדאי להגיע איתם לפגישת האבחון. הטיפול אינו דורש הכנה מוקדמת של המטופל, ומי שמבצע אותו לרוב הוא או רופא או פיזיותרפיסט או טכנאי, כאשר הם עוברים אכשרה ספציפית לביצוע בטיפול בגלי הלם. הטיפול עצמו מבוצע על ידי מכשיר מיוחד המוצמד לאיזור הכואב ופולט גלי הלם החודרים למעשה לעומק של הרקמה ומפרקים את ההסתיידות שגורמת לכאבים, מאיצים את זרימת הדם ועוזרים לתהליך חידוש הרקמה. כמו כן גלי ההלם יכולים לעזור לגוף לפנות משקעי סידן.

מה היתרונות של טיפול בגלי הלם לברכיים?

היתרון הגדול של הטיפול הוא שמדובר בטיפול שאינו חודרני, ללא תופעות לוואי וללא קרינה. הטיפול מחליף פעמים רבות ניתוחים המבוצעים תחת הרדמה או טיפולים ארוכי טווח אחרים. ההקלה מגיעה יחסית מהר. תהליך ההחלמה של האיזור הכואב באמצעות הטיפול לוקח משמעותית פחות זמן, אחוזי ההצלחה של הטיפולים האלו גבוהים והשיפור בתפקוד יכול להיות כמעט מיידי.

מתי מתחילים להרגיש שיפור?

מטופלים שעברו טיפול בגלי הלם לברכיים מדווחים על שיפור לעיתים באופן מיידי אחרי המפגש הראשון. מדובר בשיפור חלקי וזמני שקורה בזכות תחושת הירדמות של רקמה באיזור המטופל. שיפור משמעותי יותר צפוי להופיע לאחר שלושה או ארבעה מפגשי טיפול.

האם טיפול בגלי הלם לברכיים כואב?

במהלך הטיפול ירגיש המטופל את התהליך אך הטיפול לא אמור להיות כואב או מטריד במיוחד.

מהם היתרונות של טיפול בגלי הלם לברכיים?

אין ספק כי אחד היתרונות הבולטים בא לידי ביטוי בכך שהטיפול יעיל. הטיפול מסייע לשפר את חייהם של אינספור אנשים ברחבי העולם הסובלים מכאבים ובעיות בברכיים. כעת, כל שנותר לכם הוא בעצם למצוא את המכון המתאים ביותר לטיפול עבורכם ולחזור לשגרת חיים תקינה ונכונה.

אולי יעניין אותך גם:

טיפול בגלי הלם לסובלים משין ספליט

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!
פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

פיזיותרפיה וטיפול בגלי הלם – רמי גאון

מטפל ופיזותרפיסט ותיק בתחומו עם מעל 15 שנה, בהם הוא טיפל במאות מטופלים עם בעיות שונות ומאתגרות. בוגר לימודי תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה ומאז אני עושה כל שביכולתי לתת את הטיפול הטוב ביותר למטופלי.

חייגו עכשיו